Dzisiaj jest wtorek, 19 października 2021 r., 292 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Kozienice będą świętować jubileusz 100. rocznicy urodzin Bogusława Klimczuka
Dodał: DL, 06-10-2021 14:32, odsłon: 136
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Fot. Kozienicki Dom Kultury

Wyjątkowy spektakl, premiera animacji i pokaz laserowy, rozstrzygnięcie konkursów jubileuszowych czy atrakcje dla dzieci… Już 21 października w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka obchodzony będzie Dzień Patrona. W tym roku będzie miał on wyjątkową formę, a to ze względu na setną rocznicę urodzin kozienickiego kompozytora.

Hallowen WB

– Bogusław Klimczuk urodził się 19 października 1921 roku w Kozienicach. Ten wybitny kompozytor, pianista, dyrygent i aranżer miał ogromny wkład w rozwój polskiej muzyki rozrywkowej oraz Polskiego Radia. Był autorem mnóstwa szlagierów, które od lat 60. i 70. XX wieku śpiewane są w całym kraju. Kozienicki Dom Kultury z dumą nosi jego imię od 2002 roku, dbając o pamięć o nim i jego kompozycjach – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, Elwira Kozłowska.

 

Dla małych i dużych

 

Tegoroczny Dzień Patrona odbędzie się 21 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.

 

–  Hasło przewodnie Dnia Patrona to „Świat Bogusława Klimczuka”. Chcemy zaprosić mieszkańców do świata muzyki naszego kompozytora, przybliżyć im jeszcze bardziej jego twórczość oraz sylwetkę – zaznacza Elwira Kozłowska.

 

Program wydarzenia jest podzielony na dwa bloki. Pierwszy, poranny skierowany jest do najmłodszych. O godz. 10.00 w sali koncertowo-kinowej odbędzie się koncert „Dzieci dzieciom” w wykonaniu przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 „Pod Topolą” w Kozienicach i Publicznego Przedszkola nr 4 w Kozienicach.

 

W godz. 10.30-12.00 w patio, w sali na rogu oraz w sali wystawowej będą czekały zabawy i konkursy dla dzieci, a także karaoke. Ponadto, w programie przewidziano wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Rysujemy piosenki Bogusława Klimczuka” oraz tort urodzinowy.

W godz. 10.00-12.00 maluchy będą miały okazję odwiedzić stoisko edukacyjne „Czarna Płyta”, przygotowane dzięki życzliwości Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, gdzie zobaczą m.in. płyty winylowe i dawny sprzęt grający.

 

Wyjątkowa gala

 

Część główna wydarzenia odbędzie się w sali koncertowo-kinowej CKA i rozpocznie się o godz. 18.00. Galę poprowadzi Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

 

Na początek wysłuchamy krótkiego koncertu „Śpiewamy Bogusława Klimczuka” w wykonaniu solistek z Młodzieżowej Estrady Piosenki Kozienickiego Domu Kultury.

 

Następnie przewidziano uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu literackiego „Cytujemy Klimczuka” oraz zwycięzcom plebiscytu „Wybieramy najpopularniejsze piosenki Bogusława Klimczuka”.

 

Jedną z dwóch głównych atrakcji gali będzie spektakl baletowo-pantomimiczny pt. „Słowik” w wykonaniu tancerzy Baletu Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

– Jest to spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena, stworzony do archiwalnego słuchowiska Polskiego Radia z 1954 roku z muzyką Witoldą Lutosławskiego. Za reżyserię i choreografię odpowiada Artur Żymełka. Dlaczego wybraliśmy akurat ten spektakl? Bo jest związany z Polskim Radiem, które było nieodzowną częścią świata Bogusława Klimczuka, a do tego świata zapraszamy naszych widzów – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

 

Na finał zobaczymy widowisko multimedialne, składające się z animacji i laserowego pokazu przestrzennego.

 

– Animacja została stworzona specjalnie na potrzeby obchodzonego w tym roku jubileuszu. To nasz ukłon w stronę patrona. Do stworzenia autorskiego scenariusza wykorzystaliśmy fakty z życiorysu kompozytora, archiwalne fotografie oraz informacje na temat Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, a do współpracy zaprosiliśmy zawodowych aktorów, grafików i dźwiękowców – podkreśla Elwira Kozłowska.

 

W tej części jubileuszu również nie zabraknie słodkiego tortu. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa fotografii „Bogusław Klimczuk w obiektywie – prywatnie i zawodowo”. Będzie też okazja do wpisania się do księgi pamiątkowej.

 

Pobierz zaproszenie

 

Wstęp na jubileusz jest wolny, ale na wydarzenia zaplanowane na godz. 18.00 obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą wydawane w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym:

- od 16 października, od godz. 13.00 do 18 października, do godz. 21.00 posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”’

 

- od 19 października, od godz. 13.00 (do 2 sztuk dla jednej osoby) przez pozostałych mieszkańców, o ile pula nie zostanie wcześniej wyczerpana.

 

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 22 paźdz...
FOT.arch. UMWM
Zakończyła się czwarta edycja konkursu na „Opiekuna Stypendysty Roku 2020/...
fot.MOK
Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach została nagrodzona w XXVII...
Projekt "Zielone Pionki - Aktywiści Miejscy" zaprasza młodzież ze szkół ś...
Fot. UG Pionki
W poniedziałek, 11 października odbyło się uroczyste otwarcie Publicznego Przeds...
Fot. czytelnik
Do wypadku doszło w niedzielę, 17 października na skrzyżowaniu ulic Zwoleńska-Pi...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, dziennikarze i...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Te wyjątkowe zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, pod bac...
Fot. archiwum Pionki24
To będzie przełomowe wydarzenie w naszej okolicy - I Zawody Strzeleckie o Puchar...
Przejście dla pieszych na ulicy Mickiewicza. Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nasze miasto w obecnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zwyciężyło z proje...
Przerwa w dostawie wody wystąpi w piątek, 15 października. 
Fot. siepomaga.pl
Mały Antoś i jego rodzice na co dzień mieszkają w Marcelowie, w gminie Pionki. N...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Okazji do świętowania było co nie miara. Złożyły się na to 110-lecie oświaty, na...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Fot. Powiat Radomski/Facebook
Adam Kozicz, absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w ...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 15 do 21...
Fot. archiwum Pionki24
W niedzielę 10 października rozpoczęły się IV Pionkowskie Dni Kultury Chrześcija...
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
To już kolejny projekt jaki zrealizował w naszym mieście klub KS PATEX Pionki. T...
Łącznie dziesięć powierzchni komercyjnych - sześć przeznaczonych na cele handlow...
Fot. Komisariat Policji w Pionkach - Google Maps
Kobieta została zatrzymana we wtorek (5 października) na drodze ekspresowej S7. ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
GARAŻ
GARAŻ
Sprzedam garaż znajdujący się w zespole garaży między Alejami Lipowymi a ul. Chemiczną. Księga wieczysta. Cena do ustalenia. Tel.501 800 918
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie sportowym  (dokumenty do roweru w zestawie)   Wiecej informacji 607 833 765 Cena 1900 zł (aktualny koszt nowego...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM - POŁOWA BLIŹNIAKA
Sprzedam dom (1/2 bliźniaka) o powierzchni około 210 m2. Nieruchomość położona w Pionkach przy ulicy Armii Krajowej na działce o powierzchni 307 m2. Budynek w stanie surowym (wybudowany w latach 90-tych), dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Na podpiwniczen...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
składające się z 3 pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z wc, o powierzchni użytkowej 58,60m2 przy ul. Mickiewicza 53 Pionki. Mieszkanie położone na 4 piętrze, balkon, do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie po remoncie: nowa instalacja elektryczn...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992