Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Starosta: w tej kadencji ponad 100 milionów trafi do Pionek. Otwarcie ulic Spacerowej i Polnej oraz pawilonu zabiegowego
Dodał: DL, 22-11-2021 13:44, odsłon: 4195
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Pawilon zabiegowy nowego szpitala powiatowego w Pionkach jak i ulice Spacerowa i Polna są już gotowe. W poniedziałek, 22 listopada dokonano oficjalnego otwarcia wyżej wspomnianych inwestycji, które sfinansowano głównie z budżetu powiatu radomskiego oraz dotacji rządowych.

WB Medyczne

Oficjalne otwarcie ulic Spacerowej i Polnej

 

O godzinie 10 miało miejsce uroczyste otwarcie ulic Spacerowej i Polnej w ciągu drogi powiatowej Pionki-Podgóra. Zanim przecięto biało-czerwoną wstęgę rozciągniętą wzdłuż zmodernizowanej drogi starosta radomski Waldemar Trelka przedstawił aspekty techniczne i finansowe aspekty tej inwestycji.

 

Nowością jest chodnik i zatoka parkingowa wzdłuż ulicy Spacerowej, przy ogródkach działkowych, natomiast przy Stawie Górnym i dalej w stronę cmentarza pojawiła się również ścieżka rowerowa, z której mogą korzystać również piesi. Inwestorem był powiat radomski, inwestycję przygotował Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych, a prace realizowała miejscowa firma.

 


 

- Pionki stale się rozwijają, stając się tym samym nowoczesnym miejscem, także pod względem infrastrukturalnym. Sprawna polityka i współpraca powiatu sprawia, że dzięki naszym parlamentarzystom możemy realizować swoje marzenia. W Pionkach, w tej kadencji powiat radomski zainwestuje ponad 100 milionów złotych – mówił starosta radomski Waldemar Trelka.

 


 

Najważniejszym elementem inwestycji była budowa od podstaw nowej przeprawy na rzece Zagożdżonce. Wykonane prace dotyczyły także przebudowy odcinka o długości 1680 metrów). Obok nowej ulicy, na odcinku 745 metrów, powstał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2,5 do 3 metrów, a także ponad kilometr chodnika. Przy tej okazji zostały przebudowywane skrzyżowania z ulicami miejskimi oraz istniejącymi zjazdami indywidualnymi, a na koniec zostało wykonane nowe oznakowanie poziome i pionowe.

 

Podczas uroczystości głos zabrał burmistrz Pionek Robert Kowalczyk. - Spotykamy się dzisiaj na pięknej ulicy, ulicy z nazwy ładnej, a mowa tutaj o Spacerowej. To właśnie ta ulica ma służyć naszym mieszkańcom do tego, aby przychodzili w tak pięknie miejsce jakim jest nasz pionkowski ośrodek Staw Górny. Dziękuję staroście i radnym powiatu radomskiego za to, że pracujemy wspólnie, bo polityka powinna łączyć przede wszystkim w tym, abyśmy realizowali potrzeby mieszkańców naszego miasta, ale także rozwiązywali problemy. Ta droga będzie służyła nie tylko mieszkańcom Pionek, ale również całego regionu, bo już ten sezon pokazał, że bardzo wielu mieszkańców całego powiatu radomskiego korzysta z tego pięknego miejsca - mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 


- Dziękuję naszym radnym miejskim na czele z panem przewodniczącym za to, że zauważyli potrzebę i znaleźliśmy środki, aby wspólnie ze starostwem i zarządem powiatu radomskiego zrealizować tą inwestycję – dodał burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Lider Partii Republikańskiej Adam Bielan, wicewojewoda Artur Standowicz, poseł Agnieszka Górska, a także poseł Andrzej Kosztowniak podkreślali, że dzięki nowoczesnej infrastrukturze wzrasta wygoda i bezpieczeństwo podróży, a lokalna społeczność może się dynamicznie rozwijać.

 


 

Głos zabrał także sam wykonawca tej inwestycji Krzysztof Wach. – Wykonując coś, zawsze chcę robić to uczciwie i dokładnie i tak też było tym razem. Obiecałem staroście, że wywiąże się z tego zadania i się udało. Zorganizowaliśmy wszystko, układając tak, aby podczas wykonywanych robót każdy miał dostęp do swojej posesji oraz działki. Mamy parkingi, wszyscy mogą w wygodny sposób korzystać ze Stawu Górnego – mówił Krzysztof Wach.

 


 

Pawilon zabiegowy nowego szpitala powiatowego w Pionkach jest już gotowy

 

Jego budowa wraz z wyposażeniem kosztowała 26 milionów 141 tysięcy 361 złotych, a sfinansowano ją głównie z budżetu powiatu radomskiego oraz dotacji rządowych. W uroczystościach w Pionkach wzięli udział między innymi Paweł Szrot, szef gabinetu Prezydenta RP, a także reprezentująca premiera Mateusza Morawieckiego szefowa departamentu w Ministerstwie Zdrowia Anna Goławska. W imieniu swoich przełożonych odczytali symboliczne listy z okazji otwarcia obiektu. Został również odczytany przez posła Marka Suskiego list od wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

 


 

Budynek nowego pawilonu nie wygląda na bardzo duży, ale wewnątrz ma ponad 100 rozmaitych pomieszczeń na dwóch piętrach oraz jednej kondygnacji podziemnej.  Obiekt jest już po wszystkich odbiorach technicznych, ma też wymagane pozwolenia m.in. od straży pożarnej. Nowe władze powiatu pozyskały również środki na sprzęt i wyposażenie medyczne w kwocie 9 milionów 865 tysięcy złotych, z czego z dotacje z rezerwy budżetu państwa wyniosły 5 milionów 683 tysiące złotych, z budżetu Powiatu Radomskiego wyłożono 4 miliony 120 tysięcy, a środki własne szpitala to 61 tysięcy złotych. Ogółem budowa pawilonu zabiegowego wraz z wyposażeniem kosztowała 26 milionów 141 tysięcy 361 złotych.

 


 Starosta powiatu radomskiego Waldemar Trelka nie krył radości w chwili uroczystego otwarcia pawilonu zabiegowego w nowym szpitalu powiatowym w Pionkach.

 

- Jest rok 2018, w szufladzie są trzy dokumentacje na trzy podejścia, niestety nieudane budowy szpitala w Pionkach. To ostatnie z 2018 roku, kosztorys na 10 milionów złotych, ale „ciszej nad tą trumną”. Dziś mamy narodziny nowego szpitala w Pionkach. Rok 2019 przyszedł za chwilę, podjęliśmy wspólnie niełatwą decyzję o tym, że budujemy szpital w Pionkach. Powiedziałem do posła Marka Suskiego – „Marek mamy tlenu do 4 tysięcy, a wchodzimy na Mount Everest. Albo wejdziemy na 4 tysiące i zostaniemy, albo podacie nam butlę z tlenem, czyli pieniądze i wsparcie”. Chcemy realizować ambitny szpital w Pionkach, skonsolidować całe lecznictwo, które jest rozproszone po całych Pionkach, generując problemy finansowe i organizacyjne. Nowy budynek, nowy sprzęt za 27 milionów złotych, bo tak zwana budowlanka wyniosła ponad 16 milionów złotych, a na sprzęt medyczny przeznaczono ponad 10 milionów, jak mówi pani dyrektor placówki – „wszystko nówka sztuka” – mówił starosta radomski Waldemar Trelka.

 

Następnie głos zabrała dyrektor szpital w Pionkach Bernarda Dudek. – Fakt, że tutaj jesteśmy jest dowodem na to, że marzenia się spełniają oraz, że wiara i ogromna determinacja przynoszą pożądane efekty. Dofinansowanie szpitala z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i budżetu powiatu radomskiego pozwoliło na realizację inwestycji, o której jeszcze kilka lat temu nikt nie śnił. Możemy z dumą powiedzieć, że udało się zrobić ten pierwszy krok w kierunku rozwoju szpitala w Pionkach - mówiła dyrektor.

 


- Są dzisiaj z nami pracownicy służby zdrowia, którzy spędzili w tym szpitali większość życia zawodowego, dziękuję wam. Dziękuję, że wytrwaliście, zaufaliście nam, panu staroście, zarządowi powiatu radomskiego, który kilkanaście miesięcy temu złożył obietnicę, że wybudujemy nowy szpital, szpital na miarę dwudziestego pierwszego wieku i obietnicę dotrzymał – dodała dyrektor placówki Bernarda Dudek.

 

 

 

W trakcie uroczystości oficjalnego otwarcia pawilonu zabiegowego, radny miasta Pionki Zbigniew Belowski, postanowił zaprotestować przeciw nadanemu, nowemu imieniu szpitala w Pionkach - Lecha i Marii Kaczyńskich - Pary Prezydenckiej.

 


Protestujący pionkowski radny Zbigniew Belowski.

 

Podczas uroczystości uhonorowano także osoby zaangażowane w powstanie szpitala oraz odsłonięto pamiątkową tablicę nowego pawilonu zabiegowego.

 


 

 

Budowę pawilonu zabiegowego sfinansowano przede wszystkim z budżetu powiatu radomskiego – ponad 10,5 miliona złotych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (ponad 4,8 miliona złotych). Środki na budowę I etapu przekazało też Miasto Pionki – 500 tysięcy złotych, Gmina Pionki – 250 tysięcy złotych oraz sam szpital – 167 tysięcy złotych. Łączny koszt budowy pawilonu zabiegowego wyniósł 16 milionów 276 tysięcy 230 złotych.

 

Podpisanie umowy na budowę drugiego pawilonu za blisko 40 milionów złotych

 

Teraz firma Arbud, która jak mówił starosta Waldemar Trelka bardzo dobrze sprawdziła się podczas budowy pierwszego pawilonu, wkrótce będzie wznosić kolejny budynek szpital, co przypieczętowała umowa podpisana w poniedziałek 22 listopada, podczas uroczystości otwarcia pawilonu zabiegowego. Prace rozpoczną się od wyburzenia starego budynku ginekologii wraz z łącznikiem, a także portierni oraz agregatorowni. W drugim pawilonie, tak zwanym zachowawczym, znajdą się oddziały wewnętrzny z rezonansem magnetycznym oraz rehabilitacji.

 


 

Będzie to duży, podpiwniczony trzykondygnacyjny budynek o wymiarach 50 na 18 metrów. Na jego budowę władze powiatu zabezpieczyły już ponad 36 milionów złotych. W sfinansowaniu inwestycji pomogła również dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środki z budżetu powiatu i szpitala. Miasto Pionki przekazało na budowę II etapu kwotę 1 miliona złotych.

 


 

Drugi pawilon oraz zaplecze

 

Oprócz pawilonu zachowawczego, w ramach II etapu rozbudowy szpitala powstanie również budynek dodatkowej kotłowni dla całego kompleksu szpitalnego wraz z przyłączem do sieci cieplnej oraz instalacji centralnego ogrzewania w budynkach szpitalnych. Ma również powstać kontenerowy budynek portierni, modułowa wiata na odpady, a także nowe ogrodzenie całego terenu szpitalnego wyposażone w bramy sterowane automatycznie.

 

Na zakończenie wykonawca ma zająć się również ukształtowaniem terenów zielonych oraz budowę dróg dojazdowych wraz z siecią oświetlenia zewnętrznego. Trzecim etapem inwestycji będzie renowacja przedwojennego budynku dawnej chirurgii, w którym ma mieścić się administracja szpitala, przeniesiona tam z dotychczasowych pomieszczeń przy ul. Sienkiewicza.

 MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Kolejny lansik . To stawanie w poprzek ulicy , to już nawet śmieszne nie jest. Były burmistrz , za którego czasów słowo : marazm królowało , radna powiatowa , której " kariera "rozkwitła dzięki pewnemu wizjonerowi ...itd, itp. Żenada .
Udało się paru groszy nie zmarnować , nie wysłać dla KK to wielka feta . Nie widzę wybitnego specjalisty od zieleni miejskiej , a szczególnie bratków . Śmiać się , czy płakać ? Pan Belowski postawił się .Brawo .
Dodane obrazki:
23-11-2021, 09:39:52
+ 52
- 7
odpowiedz
VIP
Gdyby nie PIS, bylibyśmy zapadłą dziurą z ciepłą wodą w kranach.
23-11-2021, 10:07:00
+ 14
- 21
odpowiedz
VIP
To pieniądze z Unii , ze wskazaniem wydatkowania .
Gdyby dano wolną rękę, nie byłoby dróg i innych inwestycji . Należy się na pisowskie nagrody , pomniki , grające ławki za 30 tys.+ , limuzyny i inne " niezbędniki ".
Zła Unia nadzoruje wydatki z korzyścią dla obywateli.
Co do Pana ulubionej partii , to liczba mnoga.. 71830 .
Dodane obrazki:
23-11-2021, 11:11:46
+ 42
- 8
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „List do Świętego Mikołaja” zorgan...
Fot. Jerzy Sampoliński - prezes Klubu UKS Jedynka
W sobotę, 4 grudnia w sali sportowej PSP 1 w Kozienicach został  rozegrany ...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Po...
fot.Kolorowe Pudełko
6 grudnia to długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Już...
Fot.PPL/obsługa lotniska
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Z...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
W niedzielę 5 grudnia odbyła się już 13 edycja „Mikołajkowego Nordic Walki...
Fot. 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Mazowieccy terytorialsi złożyli ostatnią w tym roku przysięgę wojskową. 22 ochot...
Fot. archiwum
To ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Darów dla Zwierzaków&nb...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbył się X Memoriał Władysława ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992