Dzisiaj jest poniedziałek, 10 maja 2021 r., 130 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Odczytany paszkwil i zadziwiająco szybka zmiana zdania. Radni obradowali w trybie nadzwyczajnym
Dodał: DL, 30-04-2021 08:39, odsłon: 1753
Fot. Transmisja YouTube - Kurier Pionkowski
Fot. Transmisja YouTube - Kurier Pionkowski

Radni, którzy podczas ostatnich obrad byli przeciwni kandydaturze Dawida Jaroszka jako nowego członka Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki, dziś zmienili zdanie. Podczas piątkowych obrad przyjęto jego kandydaturę, ale także podjęto szereg uchwał dotyczących rezygnacji części radnych z prac w poszczególnych komisjach.

 

 

 

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

Do biura Rady Miasta Pionki wpłynął wniosek podpisany przez ośmiu radnych o zwołanie kolejnej sesji rady w trybie nadzwyczajnym. Chęć zwołania sesji była podyktowana uporządkowaniem składów osobowych komisji problemowych. Pod obrady wróciła również odrzucona we wtorek uchwała powołująca do składu Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki radnego Dawida Jaroszka.

 

- Nasunęła mi się taka refleksja, że ta rada jest wyjątkowo aktywna skoro zbiera się w ciągu tygodnia dwa razy. Proszę państwa, można popełnić błąd, ale tkwienie w tym błędzie jest rzeczą bardzo niewłaściwą. Na poprzedniej sesji został popełniony błąd, nie będę tego teraz omawiał, natomiast mam zastrzeżenia co do porządku obrad, ponieważ w oparciu o moją wiedzę, doświadczenie i konsultacje nie ma potrzeby głosowania rezygnacji poszczególnych członków z pracy w komisji z wyjątkiem komisji rewizyjnej, której skład musi być zawsze głosowany. W związku z tym, że nastąpiła eskalacja rezygnacji w ostatnim momencie proponowałbym, żeby jednym rzutem, jedną uchwałą zaakceptować nowe składy komisji wedle tego jak zostały zaproponowane – mówił radny Zbigniew Belowski.

 

Radca prawny zwrócił uwagę na fakt, że dzisiejsza Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Pionki została w opinii prawnej zwołana w zbyt krótkim terminie. Jednakże obecność większości radnych na sali wskazywała, że zostali oni mimo wszystko dobrze poinformowani o piątkowych obradach. – Tych radnych, których nie ma, nie wiemy, czy skutecznie zostali poinformowani. Termin wskazuje na to, że też nie. Radni mogą brać udział w głosowaniu i decydować o przebiegu dzisiejszej sesji jako wszyscy radni. Prawa radnych są równe i powinny być szanowane. Wobec tego wskazuje na pewną wadliwość. Co do oceny zostawiamy to panu wojewodzie i innym organom nadzoru – mówił podczas sesji radcy prawny.

 

Pod obrady trafiły również projekty uchwał stwierdzające złożenie rezygnacji z członków Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki radnej Wioletty Grzywacz, Wierzyckiej Anny oraz Stanisława Pacana, radnego Pawła Abramowicza z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej, radnego Dawida Jaroszka oraz Wojciecha Maślanka z Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska.

 

Radny Stanisław Pacan zwrócił się do radnego Zbigniewa Belowskiego. – Dziś nie ma żadnej potrzeby Panie Zbigniewie, żeby w ogóle zabierać głos i dyskutować, wszystko jest jasne, klarowne i przejrzyste. Z ust mi wyjął pytanie Pan radny Nowak, jaką uchwałę przyjmiemy na dzisiejszej sesji, nie jest to zabronione, rada ma prawo podjąć uchwałę i nie popełnia żadnego błędu. Natomiast Panie mecenasie, nie widzę potrzeby grzebania w tym wszystkim od nowa, po co? – pytał radny Stanisław Pacan.

 

Radni według radnego Zbigniewa Belowskiego powinni zrobić jeden prosty ruch, jaki? – Przegłosować kwestię rezygnacji radnego Abramowicza z komisji rewizyjnej. Natomiast powinniśmy w wyniku rozmów wewnętrznych przygotować skład poszczególnych komisji i jedną uchwałą zatwierdzić nowe składy komisji, które zmieniły skład osobowy. Uważam, że to jest najprostsze wyjście z sytuacji – mówił radny Zbigniew Belowski.

 

Przewodniczący Wojciech Maślanek zwrócił się do radnego Zbigniewa Belowskiego, aby ten przygotował stosowny projekt uchwały. – Proponuję panu, żeby pan jako przewodniczący się przygotował do sesji i w tym momencie przygotował jedną konkretną uchwałę dotyczącą składów komisji – mówił radny Zbigniew Belowski.

 

Przewodniczący Wojciech Maślanek nie oddał głosu radcy prawnemu, a także zagroził radnemu Pawłowi Kobylasowi wykluczeniem z dzisiejszych obrad, ze względu na zabrany komentarz. Przewodniczący przeczytał między innymi uzasadnienie Wioletty Grzywacz dołączone do rezygnacji z członkostwa w komisji kultury. Znalazły się tam w jej opinii między innymi trudna współpraca i wulgarne zachowanie, związane z utratą zaufania do przewodniczącego komisji Kamila Panufnika.

 

- Zadał sobie Pan po raz kolejny trud, żeby odczytać paszkwil na temat kolegi radnego Panufnika. Ja jako jedyny członek tej komisji oprócz radnego Panufnika mam zupełnie odrębne zdanie co do jego zaangażowania i pracy. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że głównym powodem, który na jednej z poprzedniej sesji był przyczyną chęci odwołania radnego Panufnika, co podkreślał radny Tomasz Łyżwa był fakt uczestnictwa radnego w tak zwanych spacerach z okazji Strajku Kobiet – dodał radny Zbigniew Belowski.

 

Finalnie podjęte zostały wyżej wymienione projekty uchwał stwierdzające złożenie rezygnacji z członków Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki radnej Wioletty Grzywacz, Wierzyckiej Anny oraz Stanisława Pacana, radnego Pawła Abramowicza z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej, radnego Dawida Jaroszka oraz Wojciecha Maślanka z Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska.

 

Podjęto również uchwałę powołującą do składu Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki radnego Dawida Jaroszka.

 

Dlaczego radny Paweł Kobylas zrezygnował z członkostwa w komisji? – Szkoda, że pan Wojtek nie przeczytał uzasadnienia, dlaczego rezygnuje z tej komisji, nie był taki obszerny jak zawsze, ale chcę zwrócić uwagę na fakt, iż na sesji budżetowej zwróciłem panu przewodniczącemu uwagę, że nie przestrzega statutu. Cytując jego słowa powiedział do mnie, „Panie Kobylas, jak pan nie zna przepisów to niech się pan douczy”. Panie Wojtku, dziękuję panu bardzo, że się pan douczył i wreszcie zaczyna pan przestrzegać statutu rezygnując z pracy w komisji, bo byłby pan w trzech komisjach – oświadczył radny Paweł Kobylas.

 

Czym zaskoczony był radny Krzysztof Bińkowski? Przede wszystkim faktem szybkiej zmiany decyzji radnych względem kandydatury Dawida Jaroszka jako nowego członka Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki. - Jestem bardzo zaskoczony tym, że uchwała, która była identyczna we wtorek została przeniesiona na tą sesję rady miasta. Siedząc w domu, czytając te uchwały zastanawiałem się, czy wnioskodawcy na łące w liście szaleju wpadli. Czym się motywowali? Ponieważ tą uchwałę podpisali wszyscy radni, którzy we wtorek byli jej przeciwni. W historii tego miasta to się dzieje pierwszy raz, także można tą datę odznaczyć. Ja się zastanawiam, jakie są powody radnych, którzy podpisali tą uchwałę, takiej szybkiej zmiany zdania. Cofam się pamięcią, do którejś z ostatniej sesji, gdzie przewodniczący komisji Panufnik użył słów - "chłopaki nie płaczą", miał on sto procent radnych, dodam też, że radni powinni być także odważni - mówił radny Krzysztof Bińkowski.

 

Radny Zbigniew Belowski podsumował dzisiejsze obrady, wychodząc do radnych z jedną prośbą. Odniósł się także do swojego ostatniego, słynnego już określenia wobec radnych, którym była "ta obrzydliwa banda" - Tyle zawziętości, tyle złego nastawienia ile pokazała poprzednia sesja ja w swojej karierze radnego, a to już jest moja trzecia kadencja nie widziałem. Bardzo proszę o to, abyśmy wszyscy zachowywali się w sposób naturalny, po ludzku. Żeby nie było sytuacji takich, że ktoś w żywe oczy próbuje mi wmówić, że żaba ma wąsy, czy jakiekolwiek inne abstrakcyjne rzeczy. Miałem zamiar nawet przeprosić kolegów za swoje zbyt radykalne sformułowanie, ale jak utwierdziła mnie opinia wielu mieszkańców naszego miasta, nie było to dobre, to do czego państwo doprowadziliście. Lepperiada jest za małym określeniem, bo to było ukartuowane i uknute. Myślę, że z radością wszyscy powitamy kolegę Dawida Jaroszka w gronie komisji kultury oświaty turystyki i sportu, gdzie wykaże swoje umiejętności w tej pracy - mówił Zbigniew Belowski.

 

Transmisję z dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Pionki znajdziecie poniżej.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację dla osób po przeb...
Cambridge English First (dawniej FCE) to prestiżowy certyfikat  językowy,...
Fot. Kozienice24
Teresa Fryszkiewicz - wójt gminy Garbatka-Letnisko, w której się u...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Ośrodek Staw Górny w Pionkach na przestrzeni ostatniego czasu całkowicie ...
Fot. Mateusz Palka
6 maja, kilka minut przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejski...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się uroczyst...
Fot. Mateusz Palka
W czwartek, 6 maja, około godziny 19:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miej...
Fot. Archiwum Nadleśnictwo Kozienice
Straż leśna Nadleśnictwa Kozienice, w środę 5 maja wykryła kolejną próbę ...
W poniedziałek, 10 maja zakończy się sezon grzewczy. PWKC poinformowało o wstrzy...
Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obec...
Qba Janicki - fot. archiwum artysty
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radom...
Fot. archiwum Pionki24
Wiosenny lockdown w instytucjach kultury wciąż trwa. Epidemia i związane z nią o...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
„Warszawska Syrenka” konkurs recytatorski z wieloletnią tradycją, kt...
Fot. archiwum Pionki24
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 1 maja otwarte zostały pl...
Fot. Mateusz Palka
W poniedziałek, 3 maja po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejsk...
fot.UMPionki
O remont kładki przy ulicy Wspólnej zabiegali mieszkańcy ulicy Łąkowej, P...
fot.Kolrowe Pudełko/FB
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę ...
Fot. pionki.pl
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 5 maja otwarty zostanie B...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
Zmiana formuły eliminacji do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...
Fot. Lincoln Beddoe/Shutterstock
Dziś rozpoczął się maturalny maraton. Uczniowie pionkowskich szkół ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...
Materace możemy wybierać zgodnie z wymiarami, ale nie powinniśmy także zapominać o tym, jak ważny jest dobór pod ...
W Pionkach przy ulicy Parkowej zaplanowano inwestycję dwóch budynków IV kondygnacyjnych mieszkalnych wraz ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Szkoła ZIELONE nabór 20.04.2021
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
Potrzebna osoba do pomocy przy sprzątaniu. Umowa zlecenie 20zł netto za godzinę Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
Do sprzedania działka rolno-budowlana w miejscowości Laski niedaleko Pionek. Nieruchomość położona jest przy głównej drodze. Media prąd, kanalizacja,wodociąg w drodze. Powierzchnia 36000 m2. Szer.ponad 30 m
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
Do wynajęcia kawalerka 24m2 w centrum Pionek częściowo umeblowana -/kuchnia, łazienka/ szczegóły pod tel.698282014
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992