Dzisiaj jest poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., 172 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora NORMOBARYCZNA flash2
[ZDJĘCIA] Tenisowy Dzień Dziecka razem z KS Patex Pionki. To były trzy dni zmagań sportowych połączonych z dobrą zabawą
Dodał: DL, 07-06-2021 09:09, odsłon: 894
Fot. KS Patex Pionki
Fot. KS Patex Pionki

Z okazji Dnia Dziecka, w piątek 28 maja, w szkole podstawowej w Jedlni odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Jakby tego było mało 29/30 maja odbył się pierwszy turniej zorganizowany przez KS Patex Pionki, "Tenisowy dzień dziecka". Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

W rozgrywkach dla dzieci i młodzieży zwyciężył Norbert Dąbrowski, drugie miejsce zajął Patryk Domański, a trzecie Nikola Przepiórzyńska. W grach w grupie dla doświadczonych zawodników zwyciężył Tomasz Ziętkowski, drugie miejsce sensacyjnie zajął  Adam Ryszewski a trzeci był zasłużony weteran Zbigniew Szmidt.

 

Tenisowa Olimpiada


Dzieci rywalizowały w konkurencjach związanych z tenisem, bardziej poprzez zabawę, rzucanki, tor przeszkód i celowanie w wyznaczony obszar.  W tej kategorii wzięło udział jedenaście maluchów, z czego najmłodsza uczestniczka miała cztery lata. Po godzinie zabawy wyłoniliśmy czwórkę najlepszych, przy czym tu przegranych nie było, wszyscy świetnie się bawili i każdy dostał takie same upominki oraz medale. Pierwsze miejsce zajął Adam Wójcik (29 pkt), drugie zajęły Lilka Malinowska(25 pkt) i Julia Kęska (25 pkt), na trzecim miejscu zabawę ukończyła Kornelia Brodowska (24 pkt). Udział wzięli Franek Podhajny, Filip Winiarski, Magda Winiarska, Julia Panufnik, Wiktoria Brodowska i Alicja Cieślik.

 


 

Kategoria Czerwona


Dzieci grające na najmniejszy kort czerwoną piłką. W tej kategorii udział wzięło 9 zawodników. Turniej rozegrany w grupach po których najlepsi awansowali do półfinałów turnieju głównego, reszta dzieci rywalizowała o puchar pocieszenia. Ostatecznie turniej wygrała najmłodsza uczestniczka Lena Cibor pokonując w finale Jakuba Rojka 10/8, trzecie miejsca zajęli Marcel Kusio oraz Julia Kusio. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szymański z Marią Żaczek, gdzie górą był Jakub 7/5. W turnieju udział wzięli także Kacper Orzechowski, Jan Prokopczyk oraz Krzysztof Wójcik.

 

Kategoria Pomarańczowa


W tej kategorii udział wzięło 15 zawodników. Grali na 3/4 kortu w czterech grupach. Po rozegraniu fazy grupowej oraz ćwierćfinałów wyłoniliśmy czwórkę zawodników grających o główne nagrody, pozostali zmierzyli się w turnieju pocieszenia. W finale turnieju głównego zagrały Róża Grzywacz z Tosią Gębczyk, dziewczynki rozegrały bardzo dobry mecz gdzie górą była Róża 7/3. Trzecie miejsce zajęli Jan Wojda oraz Jakub Gałek. W turnieju pocieszenia triumfowała Magda Nowak zwyciężając z Michaliną Sosnowską 7/4, trzecie miejsce w turnieju pocieszenia przypadło Kamilowi Belowskiemu oraz Michałowi Domańskiemu. W turnieju udział wzięli Jakub Belowski, Visesha Vigneswaran, Joanita Vigneswaran, Michał Kaczor, Jan Dróżdż, Nikodem Banaszek oraz Iza Ciupa.

 


 

Kategoria Zielona


W tej kategorii udział wzięło 16 zawodników podzielonych na cztery grupy po cztery osoby. Awans uzyskiwało po dwoje najlepszych z grupy, następnie odbyły się ćwierćfinały, które wyłoniły czwórkę finalistów rywalizujących w turnieju głównym, reszta zawodników zmierzyła się w turnieju pocieszenia. W finale zagrali Tomasz Jarzyński z Kasią Siek, był to zdecydowanie najlepszy mecz tego turnieju, rywalizacja punkt za punkt w której ostatecznie wygrał Tomek 10/8. Na trzecim stopniu podium stanęli Ola Wróbel oraz Oliwia Maj. W finale turnieju pocieszenia zmierzyli się Helena Grzywacz oraz Miłosz Maj, tu górą był Miłosz 7/2. Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia uplasowały się Kornelia Piwońska oraz Dominika Cibor. W turnieju udział wzięli Amelia Tabor, Wojciech Kaczor, Lilka Kropidłowska, Wiktoria Tabor, Maja Huzarów, Klaudia Stankiewicz, Lena Ceglarz oraz Piotr Buras.

 

Kategoria Twarda


W ostatniej kategorii  udział wzięło 10 zawodników podzielonych na dwie grupy po pięć osób. Grali każdy z każdym w formule skróconego seta od stanu 2/2 bez przewag. Po fazie grupowej wyłoniliśmy czwórkę półfinalistów. W pierwszym bardzo emocjonującym półfinale zmierzyli się Mateusz Rybkowski z Alicja Jemioł. Mateusz przy stanie 5/3 nie wykorzystał trzech piłek meczowych i ostatecznie uległ Alicji 7/6. W drugim półfinale zagrali Kacper Wróbel i Dawid Nowak. Chłopaki stoczyli wyrównany pojedynek, w końcówce minimalnie lepszy okazał się Kacper wygrywając 7/5. Finał rozgrywany już przy sztucznym oświetleniu wygrała Alicja 6/3. W finale turnieju pocieszenia zagrali Jakub Szczepański oraz Gabrysia Kęska i tu górą był Kuba wygrywając 6/2.

 Na trzecim miejscu turnieju pocieszenia stanęły Roksana Burzyńska oraz Natalia sito. W turnieju udział wzięli także Ola Bolek oraz Patryk Domański. Warto dodać, że uczestnicy rywalizowali od godziny 14 do 21 właściwie bez przerwy i wielkie brawa dla nich za wytrzymałość i ambicje.

 


 

Na koniec turnieju zastępca burmistrza miasta Pionki Kamila Kaczorowska rozlosowała wśród wszystkich uczestników turnieju, piłki nożne, które trafiły w ręce Kasi Siek, Majki Huzar oraz Adasia Wójcika.

 


 

Prezes klubu KS Patex Pionki Sylwester Drela podsumował sportowe zmagania. - Podsumowując, w dwóch dniach rywalizacji tenisowej na starcie stanęło 61 dzieciaków co mnie oraz trenerów Jakuba Wronę i Grzegorza Janeczka bardzo cieszy. Dzieciaki garną się do rakiet, chcą trenować, rywalizować i cieszyć się tym pięknym sportem. Podsumowując trzydniową rywalizację naszych sportowców w rozgrywkach z okazji Dnia dziecka, mogę z zadowoleniem powiedzieć, iż był to zdecydowanie udany turniej. Dnia 28 maja rozpoczęliśmy od rozgrywek Sekcji Tenisa Stołowego. Odbyły się one w PSP w Jedlni i miały charakter rywalizacji w kategorii do lat 18, gdzie udział wzięli zawodnicy z naszej sekcji, oraz kategorii 18+, w której to uczestniczyli zawodnicy grający na co dzień amatorsko w tenisa stołowego. Ci drudzy mieli za zadanie zaprezentować naszym młodym sportowcom jak wygląda gra w tenisa stołowego patrząc z boku i obserwując umiejętności i techniki już doświadczonych graczy.  Kolejne dwa dni, to już rozgrywki Sekcji Jedlnia i Sekcji Pionki na kortach przy PSP 5 w Pionkach. Tu również była zdrowa i pełna emocji rywalizacja między zawodnikami tenisa ziemnego. Cały cykl "Tenisowego Dnia Dziecka" przebiegał w bardzo przyjemnej i budującej atmosferze. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby w naszym regionie powstawały takie projekty i oby było ich jak najwięcej. Dla nas wszystkich, a w szczególności dla naszego młodego pokolenia sport powinien odgrywać szczególną rolę w życiu, ponieważ kształtuje, rozwija oraz integruje społeczeństwo, nie zapominając, że wpływa pozytywnie również na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne - mówi prezes Sylwester Drela.

 


 

- Dlatego jeszcze raz składam serdeczne ukłony w kierunku osób, bez których nie mieli byśmy możliwości realizacji naszych planów. Dziękujemy Dyrektorom szkół Pani Barbarze Glimasińskiej oraz Pana Grzegorzowi Amanowiczowi, Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi oraz całemu Urzędowi Miasta Pionki, Panu Wójtowi Mirosławowi Ziółkowi wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Panu Markowi Janeczkowi - Radnemu Powiatu Radomskiego, Pani Danucie Dreli, Państwu Marzenie i Pawłowi Jaroszkowi, Pani Dyrektor i pracownikom PKO BP oddział w Pionkach, Pani Dyrektor BSR oddział w Jedlni Letnisko, Nadleśnictwu Kozienice, Panu Jackowi Bartosiewiczowi wraz z Rycerzami Kolumba z Pionek. Serdeczne podziękowania dla kadry trenerskiej, Jakuba Wrony, Grzegorza Janeczka, Mariana Putona oraz grupy asystenckiej Adama Ryszewskiego oraz Zuzanny Dreli, to oni wzięli na barki sprawy techniczne i organizacyjne, aby turniej przebiegał sprawnie. Ukłony również w stronę członków oraz sympatyków Klubu. Dzięki wspólnym działaniom nie straszne nam żadne wyzwanie. Jeżeli o kimś zapomniałem, bardzo przepraszam, nadrobię przy okazji. No i oczywiście podziękowania i gratulacje dla naszych młodych sportowców za zdobyte do tej pory umiejętności, za piękny i emocjonujący spektakl sportowy oraz wytrwałość w walce o punkty. Dziękujemy również rodzicom i opiekunom za przygotowanie swoich pociech do turnieju oraz wytrwałe kibicowanie – dodaje prezes KS Patex Pionki Sylwester Drela.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Natalia Drela - w środku, różowa koszulka i dyplom. Fot. KS PATEX Pionki
W dniach 19-21 czerwca odbyły się Mistrzostwa Warszawy Skrzatów. W turnie...
Do pokonania była trasa, która liczyła niespełna 7 kilometrów. Dla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC informuje, że dnia 21 czerwca 2021 r....
Na zdjęciu Ireneusz Kędziora Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ul. Partyzant&oacut...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Widowiskowy pokaz teatru ognia, świetny koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem,...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Modernizacja placów zabaw czy budowa siłowni plenerowych, remonty strażni...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Już niebawem 2 miliony złotych trafią do gminy Garbatki-Letnisko. W piątek, 18 c...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Przed Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka pojawiły się miski z wod...
Fot. archiwum
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił nabór uzupełniając...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Mateusz Palka
Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru ...
Fot. amatum.pl/teatr-ognia/
W sobotę, 19 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego będziemy światkami kolej...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy już jutro (19 czerwca) organizują wy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na premierę filmu "TŁOCZNIA PRONIT 1...
Masz dosyć nudnych ćwiczeń na uzupełnianie luk i wstawiania czasowników w...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Dzień 17 czerwca 2021 roku wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fr...
Dobiegł końca kolejny, chociaż głównie wirtualny, rok artystyczny na Akad...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka poszukuje instruktorów do ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...
Noszone przez aktorki i modelki ubrania szybko wyprzedają się ze sklepowych półek. Ich styl, sposób malowa...
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
Wynajmę od lipca 2021r małe jednopokojowe mieszkanie przy ul.Zakładowej 8 w Pionkach. Bliższe informacje pod tel. 694 866 271
WYNAJEM MIESZKANIA
WYNAJEM MIESZKANIA
wynajmę mieszkanie w pionkach, ul. Aleje Lipowe
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
Przyjmę do sprzedaży malin i czereśni w Pionkach dziewczynę. Od zaraz. Stawka do uzgodnienia. Proszę o kontakt telefoniczny : 535 195 281.
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
Witam serdecznie. Mam na sprzedaż działkę budowlaną położoną na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka jest w pełni uzbrojona w wodę, gaz, kanalizacje i elektryczność. Na działce znajduje się garaż blaszany na fundamentach i bardzo dobrze zabezpieczony. Obok zn...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992