Dzisiaj jest poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., 172 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
POSIR PIONKI
[ZDJĘCIA] Seniorzy z UTW w Kozienicach oficjalnie rozpoczęli wakacje!
Dodał: DL, 19-05-2021 15:53, odsłon: 619
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2020/21 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

Spotkanie w amfiteatrze było okazją do podsumowania ostatnich miesięcy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku KDK. Nie zabrakło też przemówień okolicznościowych, życzeń i gratulacji. Ten rok akademicki kończyło dziś blisko 500 słuchaczy, spośród których 250 aktywnie uczestniczyło w szeregu zajęć zdalnych.

 

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znalazł się burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, który sprawuje patronat honorowy nad kozienickim uniwerystetem. - Jest mi niezmiernie miło, że mam przyjemność spotkać się z państwem osobiście. Myślę, że zarówno dla mnie jak i dla państwa to spotkanie ma szczególny charakter. Z jednej strony oficjalnie kończymy rok akademicki, ale można powiedzieć, że zaczynamy nowy, pocovidowy, mam nadzieję lepszy okres w naszym życiu. Za nami trzynasta edycja Uniwerystetu Trzeciego Wieku. Mimo pesymistycznych prognoz nikt z nas nie przewidywał, że przez blisko rok, zajęcia, spotkania, rozmowy będą odbywały się w trybie zdalnym. Myślę, że Pani dyrektor i pracownicy Kozienickiego Domu Kultury stanęli na wysokości zadania. Dostosowali ofertę Uniwerystetu Trzeciego Wieku do nowych, niezwykle trudnych, pandemicznych warunków. Pracowali tak, aby zapobiegać zagrożeniu jakie niesie ze sobą nuda, osamotnienie, bezsilność i społeczna izolacja. Dziękuję Państwu serdecznie za obecność, za życzliwość w czasie tego roku akademickiego, a na te nadchodzące miesiące życzę dużo słońca, jeszcze więcej uśmiechu, samorealizacji, ale przede wszystkim zdrowia, bezpieczeństwa i wspaniałej kondycji - mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 


- Niestety, los nie wszystkim dał szansę, aby tutaj byli z nami, abyśmy byli razem. Niestety niektórzy przegrali swoją walkę o zdrowie i życie. Pomyślmy o nich ciepło, wspomnijmy wspólne chwile i dalej twórzmy ten wyjątkowy kozienicki Uniwerystet Trzeciego Wieku z ich duchowym wsparciem - mówił burmistrz Piotr Kozłowski. 

 

W roku akademickim 2020/21 na liście słuchaczy UTW KDK znalazło się 474 osoby. Mniej niż rok wcześniej, ale wielu seniorów obawiało się o swoje zdrowie ze względu na pandemię. I niestety pandemia po raz kolejny wpłynęła na harmonogram działań uniwersytetu. Jednakże mimo tej trudnej sytuacji kozienicki uniwersytet zapewniał seniorom całą gamę zajęć, których nie sposób wszystkich wymienić.

 

Wzruszenia ze spotkania z seniorami nie kryła dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Dyrektor wspominała między innymi o roku akademickim 2008/2009, który był pierwszym rokiem działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach. - Miło Państwa widzieć. Przez ostatnie miesiące spotykaliśmy się wirtualnie, dlatego niezmiernie się cieszę, że po kilku miesiącach izolacji mogę w końcu was zobaczyć. To już nasze trzynaste spotkanie wieńczące rok akademicki. Trzynaście lat temu nawet w najśmielszych snach nikt nie wyobrażał sobie, że nasz uniwersytet urośnie do takiej rangi i rozmiarów. Skala zainteresowania Uniwerystetem Trzeciego Wieku jest ogromna. W chwili obecnej jest to jeden z największych tego typu uniwerystetów w Polsce, a prawdopodobnie największy jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik liczby słuchaczy na liczbę mieszkańców - mówiła dyrektor Elwira Kozłowska.

 


 Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska mówiła o niezwykle dynamicznym rozwoju Uniwerystetu Trzeciego Wieku w Kozienicach.

 

Począwszy od października 2020 roku wszystkie środowe wykłady odbywały się w formie on-line, w oficjalnej grupie na portalu Facebook pn. „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury”. Nieco inaczej było w przypadku zajęć fakultatywnych, które odbywały się w mniejszych grupach. Tu część zajęć udało się zrealizować w formie stacjonarnej, ale po kolejnym zamknięciu domów kultury one również przeniosły się do sieci. Mimo to, udało się nagrodzić najaktywniejszych słuchaczy. Nagrody wręczyli burmistrz Piotr Kozłowski, dyrektor domu kultury Elwira Kozłowska oraz przewodniczący rady miejskiej Rafał Sucherman.

 


 


 Podziękowania i nagrody za aktywność otrzymali Halina Butniak, Halina Czerwińska-Wielgomas, Leokadia Ćwiek, Regina Kalbarczyk, Wacław Laskowski, Wanda Laskowska, Wiesława Szylińska, Jerzy Wojtkowski oraz Elżbieta Wrzosek.

 

Bardzo duży udział w tworzeniu kozienickiego uniwersytetu ma wybierana co roku rada słuchaczy. W tym roku akademickim ze względu na brak możliwości przeprowadzenia wyborów dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska zdecydowała o przedłużeniu kadencji z poprzedniego roku akademickiego. Rada słuchaczy działała drugi rok w niezmienionym składzie. Podziękowania i gratulacje otrzymali więc przewodniczący Dariusz Szewc, zastępca Zofia Kowalczyk, skarbnik Wiesława Pruszyńska, członek rady Małgorzata Król i Stanisław Kuśnar.

 


 

Przed seniorami trzy miesiące wakacji. Udanego wypoczynku życzył im przewodniczący rady słuchaczy Dariusz Szewc. - Dziękuję wszystkim, którzy dali nam trochę szczęścia w tym naszym życiu. Bardzo wielkie dzięki. Każdego z osobna chcielibyśmy uściskać i ucałować, ale pozwólcie państwo, że symboliczne kwiaty przekażemy na ręce pani dyrektor, pań koordynujących, instruktorów, którzy poświęcili tyle czasu, nie tylko online, po to, abyśmy mogli oderwać się od tej smutnej rzeczywistości bycia samemu w domu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzisiaj możemy tu razem być - mówił Dariusz Szewc.

 


- Życzę państwu w imieniu rady cudownych wakacji, ciepłych słonecznych, dużo zdrowia i spotkania w tym miejscu na inauguracji czternastej edycji naszego uniwersytetu - mówił przewodniczący rady słuchaczy Dariusz Szewc.

 

 

Niezwykle smutna wiadomość pojawiła się w sobotni poranek, 19 grudnia 2020 roku. Zmarł Witold Makarewicz – jeden z najbardziej aktywnych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury; wieloletni przewodniczący Rady Słuchaczy UTW, działacz społeczny, przyjaciel kozienickiej kultury. Miał 75 lat. Podczas zakończenia roku akademickiego głos zabrała żona Witolda, Łucja Makarewicz.

 

 - Dzisiaj jest 19 maj. Witek odszedł od nas 19 grudnia. Zaręczam państwa, że jest razem z nami. Edmund Burke powiedział - "prawdziwie opłakiwać czyjąś śmierć to zatroszczyć się o tych, których on pozostawił". Państwo to uczynili, przybywając, by pożegnać Witka, podziękować, wyrazić szacunek, a tym samym mnie wesprzeć siłą, przekazać megawaty energii, która pozwoliła zejść łagodnym zboczem z mojej golgoty w trudnym czasie żałoby. Chylę czoło przed panią dyrektor, radą słuchaczy, wszystkimi pracownikami Centrum Kulturalno-Artystycznego oraz państwem, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku składając wielkie podziękowania i wyrażając szacunek i wdzięczność. Odsuwając daleko ode mnie i moich bliskich rozpacz, która jest śmiercią duszy. Dla mnie przywrócili państwo wiarę w dobrych ludzi - mówiła Łucja Makarewicz.

 

Atrakcją wydarzenia był występ artysty o pseudonimie Krzysztof "KIS" – wokalisty, konferansjera, wodzireja i DJ-a. To artysta o bogatym doświadczeniu scenicznym, uczestnik licznych konkursów i programów telewizyjnych (m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Muzyczna Winda).

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Natalia Drela - w środku, różowa koszulka i dyplom. Fot. KS PATEX Pionki
W dniach 19-21 czerwca odbyły się Mistrzostwa Warszawy Skrzatów. W turnie...
Do pokonania była trasa, która liczyła niespełna 7 kilometrów. Dla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC informuje, że dnia 21 czerwca 2021 r....
Na zdjęciu Ireneusz Kędziora Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ul. Partyzant&oacut...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Widowiskowy pokaz teatru ognia, świetny koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem,...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Modernizacja placów zabaw czy budowa siłowni plenerowych, remonty strażni...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Już niebawem 2 miliony złotych trafią do gminy Garbatki-Letnisko. W piątek, 18 c...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Przed Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka pojawiły się miski z wod...
Fot. archiwum
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił nabór uzupełniając...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Mateusz Palka
Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru ...
Fot. amatum.pl/teatr-ognia/
W sobotę, 19 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego będziemy światkami kolej...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy już jutro (19 czerwca) organizują wy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na premierę filmu "TŁOCZNIA PRONIT 1...
Masz dosyć nudnych ćwiczeń na uzupełnianie luk i wstawiania czasowników w...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Dzień 17 czerwca 2021 roku wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fr...
Dobiegł końca kolejny, chociaż głównie wirtualny, rok artystyczny na Akad...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka poszukuje instruktorów do ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...
Noszone przez aktorki i modelki ubrania szybko wyprzedają się ze sklepowych półek. Ich styl, sposób malowa...
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
Witam serdecznie. Mam na sprzedaż działkę budowlaną położoną na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka jest w pełni uzbrojona w wodę, gaz, kanalizacje i elektryczność. Na działce znajduje się garaż blaszany na fundamentach i bardzo dobrze zabezpieczony. Obok zn...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
Wynajmę od lipca 2021r małe jednopokojowe mieszkanie przy ul.Zakładowej 8 w Pionkach. Bliższe informacje pod tel. 694 866 271
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
Przyjmę do sprzedaży malin i czereśni w Pionkach dziewczynę. Od zaraz. Stawka do uzgodnienia. Proszę o kontakt telefoniczny : 535 195 281.
WYNAJEM MIESZKANIA
WYNAJEM MIESZKANIA
wynajmę mieszkanie w pionkach, ul. Aleje Lipowe
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992