Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] KS Patex Pionki podsumował sezon. Byliśmy świadkami sportowego starcia dwóch burmistrzów – aktualnego i ówczesnego
Dodał: DL, 12-11-2021 16:09, odsłon: 1810
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Klub Sportowy Patex Pionki, który zrzesza około stu młodych adeptów tenisa ziemnego podsumował kończący się właśnie sezon. Podczas tej wyjątkowej uroczystości nie zabrakło znamienitych gości oraz sportowej rywalizacji pomiędzy, miejmy nadzieję przyszłymi gwiazdami tenisa. Swoje rakiety skrzyżowali także burmistrz Robert Kowalczyk, oraz były burmistrz Pionek Marek Janeczek.

WB Medyczne

Celebracja związana z zakończonym sezonem ze względu na aktualnie panujące warunki atmosferyczne rozpoczęła się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach. Prezes pionkowskiego klubu tenisowego Sylwester Drela przywitał zgromadzonych gości, a było ich wielu. To wyjątkowe wydarzenie uświetnili między innymi przedstawiciele lokalnego samorządu z burmistrzem Robertem Kowalczykiem na czele. Obecni byli także pionkowscy radni, a mianowicie Paweł Kobylas oraz Włodzimierz Szałabaj. Aktywny udział w wydarzeniu wzięli również radny powiatu radomskiego i były burmistrz Pionek Marek Janeczek, dyrektor POSiR Andrzej Iwanowski, członek zarządu PWKC Michał Golbert, pełniąca obowiązki dyrektor PSP nr 5 Barbara Glimasińska, p.o. kierownika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Pionki Magda Mucha oraz Marian Puton – reprezentujący firmę Wolna Energia, która jest jednym ze sponsorów KS Patex Pionki. Przybyli goście otrzymali oficjalne podziękowania od klubu, w formie pamiątkowych statuetek. Obecni byli także kibicujący swoim pociechom rodzice i oczywiście trenerzy klubu w osobach Jakuba Wrony i Grzegorza Janeczka.

 


 


 

Podczas oficjalnego rozpoczęcia podsumowania sezonu letniego w wykonaniu KS Patex Pionki głos zabrał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Serdecznie dziękuję, że zostałem zaproszony do was na tak zwane zakończenie sezonu, ale dobrze wiemy, że sezon jeszcze się nie kończy. W tenisa możemy grać cały rok, chociażby na tej pięknej sali. Szczególnie za to dziękuję, ponieważ ta dyscyplina sportu jest mi bardzo bliska, gdyż sam raz lepiej raz gorzej próbuję dogonić tą małą żółtą piłeczkę. Jak na was patrzę to widzę, że jest to w tej chwili najbardziej rozwijająca się dyscyplina sportowa w Pionkach. Jeszcze dwa lata temu graliśmy na korcie przy tej szkole jako kilku starszych panów, a dzisiaj Ci starsi panowie muszą się prosić, aby na ten kort wejść i tak trzymać. Bardzo się cieszę z tego powodu, a także z tego, że osiągacie swoje pierwsze sukces mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 


- Dziękuję trenerom i prezesowi klubu, który chce działać na terenie Pionek i pokazuje, że ta dyscyplina może się u nas rozwijać i to z sukcesami - dodał burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Każde podsumowanie idzie w parze z historią. I właśnie o tej historii, która między innymi wiąże się z początkami klubu opowiedział nam jego prezes Sylwester Drela. – Spotykaliśmy się dzisiaj, aby zakończyć sezon letni i z tym dniem przechodzimy na sezon halowy. Początki klubu sięgają lutego 2020 roku. Grupa szesnastu osób zdecydowała o stworzeniu sekcji klubowej tenisa, aby oddzielić tenisistów od klubu piłkarskiego, który wtedy istniał i istnieje po dziś dzień, a mowa tutaj o Królewskich Jedlnia. Przez pandemię działaliśmy w sposób ograniczony. W międzyczasie, gdy poszukiwaliśmy obiektów do rozwoju naszej działalności i wykonywania naszych działań statutowych skierowaliśmy się do pani dyrektor PSP nr 5 Barbary Glimasińskiej z prośbą o udostępnienie sali do treningów. Pani dyrektor zaproponowała nam współpracę i tak to się zaczęło. Poszerzyliśmy naszą działalność o miasto Pionki. Utworzyliśmy dwie sekcje, w Pionkach i Jedlni. Liczymy też na rozwój sekcji tenisa stołowego, która przez ograniczenia covidowe, rozpoczęcie jej działalności zostało nieco utrudnion - mówił prezes klubu Sylwester Drela.

 


Przybyłych gości przywitał prezes KS Patex Pionki Sylwester Drela. Opowiedział nam on także o sukcesach jakie odnieśli w tym sezonie podpieczni klubu.

 

- Mamy na swoim koncie już wiele sukcesów. Nasi zawodnicy mają mistrzostwo Warszawy, Lublina, czterokrotne mistrzostwo Piotrkowa Trybunalskiego. To są turnieje kwalifikacyjne na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. W Radomiu także zdobyliśmy parę razy podium, to samo w Pabianicach, czy w Łęcznej. Generalnie, jest tego już sporo. Bardzo dziękuję za wsparcie włodarzom naszego miasta, przede wszystkim panu burmistrzowi, włodarzom gminy, panu wójtowi, radnym, pani dyrektor Barbarze Glimasińskiej, bo to jej wielka zasługa, że możemy rozwijać w PSP nr 5 swoją działalność. Dziękuję także zarządowi, współpracownikom klubu, trenerom, rodzicom, opiekunom i wszystkim zaangażowanym w nasz rozwój. Dziękuję także naszym sponsorom i POSiR’owi w osobie dyrektora Andrzeja Iwanowskiego, który daje nam duże możliwości rozwoju, a także podpowiada nam w jakim kierunku podążać. Wspólnie możemy osiągnąć wiele – dodał prezes klubu Sylwester Drela.

 


 


 

Jednym ze sponsorów klubu jest firma Wolna Energia, którą podczas uroczystości reprezentował Marian Puton – bardzo dobry tenisista stołowy, który czuwać będzie nad sekcją tego właśnie rodzaju tenisa w pionkowskim klubie. – Chcemy zainteresować dzieci i młodzież sportem, aby odciągnąć ich od smartfonów, czy komputerów. Staramy się wspierać każdy turniej, każdą inicjatywę, którą klub chce powziąć. Współpraca z KS Patex Pionki narodziła się poprzez znajomość z prezesem klubu panem Sylwestrem Drelą. Sponsorujemy okazjonalne turnieje jak i również comiesięcznie wspieramy ten klub. Życzę sukcesów wszystkim zawodnikom. Warto dodać, że niewątpliwym sukcesem jest fakt, iż podopieczna tego klubu Natalia Drela jest w kadrze polski – mówił Marian Puton.

 


 


 

Młodzież trenująca w piątkowe południe pod bacznym okiem trenerów – Jakuba Wrony i Grzegorza Janeczka, którzy zapewnili podopiecznym całą masę atrakcji została wzmocniona poprzez ciepły posiłek i uzupełnienie utraconych podczas aktywności sportowej cukrów.

 


 

 

Po tej chwili przerwy nadszedł moment historyczny. Do tenisowej walki stanęli naprzeciw siebie burmistrz Pionek Robert Kowalczyk oraz były burmistrz, a aktualnie radny powiatu radomskiego Marek Janeczek. Zmierzyli się w deblu, do którego wymiennie dołączali młodzi adepci tenisa z Klubu Sportowego Patex Pionki.

 


 

 

 

 

 

 

 

 


MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „List do Świętego Mikołaja” zorgan...
Fot. Jerzy Sampoliński - prezes Klubu UKS Jedynka
W sobotę, 4 grudnia w sali sportowej PSP 1 w Kozienicach został  rozegrany ...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Po...
fot.Kolorowe Pudełko
6 grudnia to długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Już...
Fot.PPL/obsługa lotniska
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Z...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
W niedzielę 5 grudnia odbyła się już 13 edycja „Mikołajkowego Nordic Walki...
Fot. 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Mazowieccy terytorialsi złożyli ostatnią w tym roku przysięgę wojskową. 22 ochot...
Fot. archiwum
To ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Darów dla Zwierzaków&nb...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbył się X Memoriał Władysława ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992