Dzisiaj jest poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., 172 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Krzyżanowski BLOKI
[ZDJĘCIA] Do kasy miasta wpłynie ponad 2 miliony złotych. Umowa na targowisko Manhattan oficjalnie podpisana
Dodał: DL, 26-05-2021 17:51, odsłon: 2768
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Przebudowa targowiska miejskiego w Pionkach to projekt, który zostanie zrealizowany przy wsparciu samorządu Mazowsza. Inwestycja ta otrzymała łączne dofinansowanie w wysokości ponad 2 milionów złotych. Po podpisaniu umowy Marszałek wraz burmistrzem oraz przedstawicielami pionkowskiego PSL odbyli wizytę gospodarską na terenie miasta oraz Izby dydaktycznej Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Augustowie.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

Podpisanie umowy na przebudowę popularnego „Manhattanu” podpisano odbyło się w środę 26 maja w Urzędzie Miasta Pionki. – Mamy dzisiaj w Pionkach szczególny dzień. Odwiedzili nas Pan Marszałek Adam Struzik, Pan Wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni Mazowsza, których bardzo serdecznie w naszym mieście witamy. Panie Marszałku, ostatnim razem, a było to dwa lata temu był Pan na wizycie gospodarczej w naszym mieście. Po tej wizycie dużo się w Pionkach zaczęło dziać. Widzimy, że jest Pan obecny duchem w naszym mieście, wspomaga Pan nas różnego rodzaju środkami finansowymi, a takim Pana stałym przedstawicielem w naszym mieście stał się Pan wicemarszałek Rafał Rajkowski, który mógłby powiedzieć, że jest naszym stałym bywalcem, z czego bardzo się cieszymy. Dziś mamy szczególny dzień. Podpisujemy bardzo ważną umowę, opiewająca na ponad dwa miliony złotych. Ważną nie tylko dla naszego miasta, ale dla całego regionu, społeczności miejskiej jak i wiejskiej, bo dotyczy naszego pionkowskiego targowiska, z którego korzystają również mieszkańcy okolicznych wsi i miejscowości. Ta inwestycja jest bardzo ważna, ponieważ także rolnicy z naszego regionu mogą tutaj swoje produkty sprzedawać – mówił podczas podpisania umowy burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

 


 

Budowa targowiska miejskiego w Pionkach

 

Obecne targowisko znajduje się w centrum miasta i jest jedynym placem targowym w mieście, funkcjonującym codziennie. Powstało w latach 90-tych i z powodu braku środków nigdy nie było modernizowane. Niszczejąca infrastruktura nie spełnia współczesnych standardów i wymagań. Dlatego Samorząd Mazowsza podjął decyzję o przeznaczeniu ponad 2 mln zł na jego przebudowę.

 


 

– Długo wyczekiwany remont placu handlowego nareszcie dojdzie do skutku. Moim zdaniem to bardzo ważna inwestycja dla miasta, dlatego że mamy dzisiaj do czynienia z pandemią i chcielibyśmy, aby rolnicy z sąsiednich wsi oraz drobni przedsiębiorcy mogli spokojnie pracować i handlować swoimi produktami, a nasi mieszkańcy mogli dokonywać zakupów lokalnych produktów. Nasz projekt nie znalazł zainteresowania w rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, dlatego tylko dzięki wsparciu samorządu województwa  możemy zrealizować tę inwestycję – zaznaczył burmistrz Pionek Robert Kowalczyk.

 


 

W ramach inwestycji przebudowany zostanie plac targowy przy ul. Sienkiewicza w Pionkach i powstanie nowoczesne targowisko. Projekt obejmuje budowę pawilonów handlowych, zadaszonych stoisk oraz utwardzenie, odwodnienie i oświetlenie terenu, budowę parkingu i instalacji sanitarnej, deszczowej, elektroenergetycznej i fotowoltaicznej.

 


 

Przebudowa targowiska miejskiego „Manhattan” w Pionkach zrealizowana będzie w ramach instrumentu wsparcia inwestycji ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. - Na realizację instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego przeznaczyliśmy w tym roku rekordowe 151 mln zł, w tym ponad 95 mln zł to pieniądze, które wspomogą nowe projekty samorządów lokalnych – podkreślał marszałek Adam Struzik. – Dajemy samorządom lokalnym możliwość ubiegania się o środki na realizację inwestycji w ramach kilkunastu autorskich programów wsparcia. W tym roku to szczególnie ważna pomoc, bo gminy i powiaty zostały obciążone kosztami związanymi z walką z pandemią i często nie mają środków na ważne dla mieszkańców inwestycje. Wiele z nich nie mogło też liczyć na sprawiedliwy podział środków w ramach programów rządowych – dodał marszałek.

 


 

Jak podkreślał marszałek Adam Struzik, na przestrzeni ostatniego czasu w Pionkach wiele się zmieniło. - Pionki są takim miastem, w którym proces przemian jest bolesny. W wyniku przekształceń lat 90, restrukturyzacji przemysłu ta wspólnota zmaga się z różnymi wyzwaniami. Myślę, że udało się już bardzo wiele zrobić. Bardzo wiele obiektów zostało zrewitalizowanych, także przy pomocy środków europejskich – mówił marszałek Adam Struzik

 

Marszałek poruszył także sprawę przyszłości budynku Elektrowni, który znajduje się na terenie byłych zakładów Pronit. – Stoi przed nami poważne wyzwanie, ale będziemy z Panem burmistrzem toczyć w tej sprawie rozmowy. Przejęcie Elektrowni w Radomiu zaowocowało powstaniem jednego z najbardziej eksponowanego i myślę, że znakomicie wykorzystywanego obiektu, którym jest Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej. Niewykluczone, że chcielibyśmy, aby integralna część tego muzeum znalazła się w Pionkach. Jest to jednak wielkie wyzwanie, na dziesiątki milionów złotych i dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że będziemy się starali to zrealizować i znaleźć źródło finansowania, ale powtarzam – nie chciałbym, żeby zabrzmiało to jako deklaracja. Musimy uzgodnić to z władzami miasta – mówił marszałek Adam Struzik.

 


 

Podczas podpisania umowy głos zabrał wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Trzeba powiedzieć jasno, że dzisiejsze podpisanie umowy jest zwieńczeniem wszystkich rozmów, które mieliśmy okazję z Panem marszałkiem Adamem Struzikiem przeprowadzić z Panem burmistrzem. Myślę, że to kolejna dobra informacja dla mieszkańców Pionek. Tego wsparcia ostatnimi czasy jest naprawdę bardzo dużo, począwszy od inwestycji drogowych. Są to rzeczy, na które mieszkańcy czekali wiele lat. Pan burmistrz Robert Kowalczyk podejmował także próbę pozyskania funduszy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale tego się nie udało, ku mojemu zdziwieniu. Chodzi o to, aby dokonywać diagnozy rzeczywistych potrzeb i w tym przypadku myślę, że każda inwestycja, dzięki decyzjom zarządu województwa mazowieckiego broni się pod względem merytorycznym i potrzeb wszystkich mieszkańców. Chcę podziękować za dobrą współpracę z samorządem miasta Pionki. Podziękowania należą się także radnym w kwestii dobrej współpracy, choć wiadomo, że często bywa z tym bardzo różnie i pewnego rodzaju napięcia towarzyszą radnym, ale nie wyobrażam sobie, że dla rozwoju miasta ktoś by chciał blokować ważne zadania, na które mieszkańcy czekali bardzo długo. Wyczekiwana kilkanaście lat, jak nie kilkadziesiąt przebudowa targowiska miejskiego za chwile stanie się faktem i wszyscy będziemy z tego dumni – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 


 

- Ogromnie się cieszymy, że jesteśmy dzisiaj w Pionkach i mamy nadzieję, że nasze programy, które my jako samorządowcy Mazowsza dedykujemy gminom i miastom będą wykorzystywane w jak największym procencie i z jak największym efektem. My jako radni cieszymy się każdą najmniejszą inwestycją. Dziękujemy za to, że samorządowcy Mazowsza podejmują wyzwania dotyczące budowy, rozwoju naszego Mazowsza. Ogromnie się cieszę, w szczególności jako przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich, że podjęliście przebudowę targowiska, które służy ludziom bezpośrednio. To jest najważniejsze, że my jako samorządowcy jesteśmy po to, aby naszym mieszkańcom żyło się lepiej, za co bardzo dziękuję i życzę, aby Pionki dalej rozwijały się tak pozytywnie – mówił radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 


 

Pionki w tym dniu odwiedził także radny sejmiku województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka. – Państwo wiedzą, że najbliższe mojemu sercu są Kozienice, gdzie się urodziłem, ale zaraz po Kozienicach są Pionki, bo to najbliższy sąsiad. Czuję się zawsze u was jak na wizycie u dobrego sąsiada i w relacjach dobrosąsiedzkich żyję od zawsze, z wszystkimi burmistrzami. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Pamiętajmy, że zgodnie z konstytucją Polska lokalna i regionalna jest tak samo ważna jak Polska centralna, rządowa. Te dwie Polski stanowią jedną naszą Ojczyznę i się pięknie komplementarnie uzupełniają w swoich zadaniach, a samorządy terytorialne są najbliżej mieszkańców i to one kształtują przede wszystkim jakość życia wspólnot lokalnych i jest to fundament Rzeczpospolitej Polskiej, a zwieńczeniem tego jest ten dach w postaci Polski centralnej. Stąd też bardzo się cieszę, że Pionki mają bardzo trwałe i mocne fundamenty, że mają dobre perspektywy, dobrego gospodarza, i że samorząd województwa, zarząd województwa Pan marszałek jest przychylny Pionkom, a ja też mam w tym swój skromny udział. Gratuluję  – mówił radny Tomasz Śmietanka.

 


 

Po podpisaniu umowy marszałek wraz burmistrzem oraz przedstawicielami pionkowskiego PSL odbyli wizytę gospodarską na terenie miasta oraz Izby dydaktycznej Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Augustowie. Odwiedzili także Staw Górny oraz budynek Elektrowni.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Brawo lokalni samorządowcy z ramienia PSL !
Bez Was - nic by tu nie było !Dodane obrazki:
26-05-2021, 19:04:00
+ 23
- 19
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Marcin Kucewicz
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na...
Natalia Drela - w środku, różowa koszulka i dyplom. Fot. KS PATEX Pionki
W dniach 19-21 czerwca odbyły się Mistrzostwa Warszawy Skrzatów. W turnie...
Do pokonania była trasa, która liczyła niespełna 7 kilometrów. Dla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
W związku z awarią sieci wodociągowej PWKC informuje, że dnia 21 czerwca 2021 r....
Na zdjęciu Ireneusz Kędziora Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach przy ul. Partyzant&oacut...
Fot. Damian Latos, Julia Grotkowska/Agencja Arpass
Widowiskowy pokaz teatru ognia, świetny koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem,...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Modernizacja placów zabaw czy budowa siłowni plenerowych, remonty strażni...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Już niebawem 2 miliony złotych trafią do gminy Garbatki-Letnisko. W piątek, 18 c...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie w najbliżs...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Przed Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka pojawiły się miski z wod...
Fot. archiwum
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił nabór uzupełniając...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass, Mateusz Palka
Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru ...
Fot. amatum.pl/teatr-ognia/
W sobotę, 19 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego będziemy światkami kolej...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy już jutro (19 czerwca) organizują wy...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na premierę filmu "TŁOCZNIA PRONIT 1...
Masz dosyć nudnych ćwiczeń na uzupełnianie luk i wstawiania czasowników w...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Dzień 17 czerwca 2021 roku wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fr...
Dobiegł końca kolejny, chociaż głównie wirtualny, rok artystyczny na Akad...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka poszukuje instruktorów do ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jeśli chcemy szybko i dobrze przyswoić język obcy, najlepiej jest z nim obcować na co dzień. I wła-śnie dlatego warto wz...
Noszone przez aktorki i modelki ubrania szybko wyprzedają się ze sklepowych półek. Ich styl, sposób malowa...
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
DZIAŁKA BUDOWLANA NA MONIUSZKI
Witam serdecznie. Mam na sprzedaż działkę budowlaną położoną na ul.Moniuszki w Pionkach. Działka jest w pełni uzbrojona w wodę, gaz, kanalizacje i elektryczność. Na działce znajduje się garaż blaszany na fundamentach i bardzo dobrze zabezpieczony. Obok zn...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozpocząć nowy rok szkolny bez  stresu, bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie. Cierpliwie i skutecznie wytłumacze to, czego nie rozumiesz, przygotu...
WYNAJEM MIESZKANIA
WYNAJEM MIESZKANIA
wynajmę mieszkanie w pionkach, ul. Aleje Lipowe
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
WYNAJMĘ MAŁE MIESZKANIE
Wynajmę od lipca 2021r małe jednopokojowe mieszkanie przy ul.Zakładowej 8 w Pionkach. Bliższe informacje pod tel. 694 866 271
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
DAM PRACĘ - SPRZEDAŻ MALIN I CZEREŚNI
Przyjmę do sprzedaży malin i czereśni w Pionkach dziewczynę. Od zaraz. Stawka do uzgodnienia. Proszę o kontakt telefoniczny : 535 195 281.
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992