Dzisiaj jest poniedziałek, 27 września 2021 r., 270 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
OOH Media Polska ORANGE
Zapraszamy na VIII koncert “Lew do Panny” w Miejskim Ośrodku Kultury
Dodał: DL, 13-08-2021 17:31, odsłon: 1586
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza serdecznie na VIII edycję koncertów  “Lew do Panny”. W drugiej połowie sierpnia dochodzi do zmiany tych dwóch znaków zodiaku, a na scenie plenerowej MOK-u występują zespoły, które prezentują odmienne style muzyczne. W tym roku po raz pierwszy będzie to wydarzenie dwudniowe. Koncerty odbędą się w plenerze, przy budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, na ul. Radomskiej. Jeśli warunki pogodowe będą niesprzyjające, koncerty zostaną przeniesione na salę widowiskową (będzie obowiązywał  limit miejsc).

D.H Casino

Pierwszego dnia (21 sierpnia) wystąpią zespoły MIR oraz Ankh.

 

MIR – zespół powstał pod koniec 2001r. w Skarżysku-Kamiennej. Spośród koncertów zagranych przez MIR, warto wspomnieć o udziale w festiwalu w Jarocinie 2007 r. Zespół gra rock echonośny, punk progresywny. Dyskografia zespołu obejmuje siedem albumów: MIR, Agape, Panowla, Vagabundes, Układ Taneczny, Miłosz, 2019.

 

Obecny skład : Marcin Fortuna – perkusja, Radosław Herman – bas, Tomasz Juchniewicz – gitara i śpiew.

 

Ankh - kielecka grupa rockowa, która zaistniała na polskim rynku muzycznym w 1991 roku.  W 1992 roku zespół zdobył nagrodę publiczności podczas Rock Festiwalu w Kielcach.  W kolejnym roku wystąpił na Festiwalu Muzyki Rockowej "Jarocin '93" i otrzymał niemal całą pulę nagród: II nagrodę jury, nagrodę dziennikarzy, nagrodę głównego sponsora, nagrodę wytwórni Mega Czad - kontrakt na nagranie płyty - i najważniejszą dla grupy- nagrodę publiczności. W 1994 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany "Ankh". Na kolejnym Festiwalu "Jarocin '94" grupa wystąpiła już w charakterze gościa. W tym roku wydano również "Ankh - Koncert akustyczny". W 1995 roku zespół zakończył pracę nad kolejną płytą studyjną - "Ziemia i Słońce".


Kolejne lata działalności zespołu to setki koncertów zagranych w Polsce i za granicą. Grupa zaskarbiła sobie uznanie zarówno krytyków muzycznych, jak i zbudowała rzeszę wiernych fanów swojej muzyki, na stałe wpisując się do kanonu polskiego rocka. Zespół ośmiokrotnie wystąpił na Przystanku Woodstock (1995-2002), w tym dwukrotnie ('96 i '97) został laureatem Złotego Bączka - nagrody publiczności festiwalu. W 1998 roku ukazał się album album „...będzie tajemnicą”.


W Brazylii wziął udział w dwudniowym Rio Art Rock Festival '99. Koncert grupy z Polski okrzyknięto najlepszym na Rio Art Rock Festival. W 2001 roku zespół zagrał na festiwalu Baja Prog V w Mexicali. W maju 2002 roku Ankh koncertował w Nowym Jorku i Chicago. Płyta studyjna "Expect Unexpected" ukazała się w 2003 roku. Światowa premiera nowego materiału miała miejsce w czasie festiwalu Baja Prog VII w Mexicali - w meksykańskiej Kalifornii.


Pod koniec 2004 roku nakładem Metal Mind Records ukazały się również dwie płyty koncertowe: „Koncert akustyczny 1994” oraz nieopublikowany dotąd „Live In Opera 1995”. W 2007 roku zespół wydał w Brazylii płytę koncertową „Cachaca: Live At Rio Artrock Festival 99”. W 2008 roku, za udział w międzynarodowych festiwalach muzyki art rock, grupa otrzymała odznakę od Ministra Kultury i Sztuki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Pod koniec marca 2018 roku, po dłuższej przerwie, zespół wydał nowy album „Tu jest i tam jest”, na który składają się utwory zarejestrowane na przestrzeni lat 2004-2017. Przy produkcji najnowszej płyty zespołu wzięli udział: Dominik Bieńczycki, Michał Jelonek (skrzypce), Piotr Krzemiński (gitara, wokal), Krzysztof Szmidt (bas, syntezatory), Michał Pastuszka (gitara), Jan Prościński (perkusja), Adam Rain (instrumenty perkusyjne) oraz Ernest Gaweł.

 

Drugiego dnia (22 sierpnia) wystąpi duet Joanny Wójcik i Łukasza Kęski oraz Olga Nawara z zespołem.

 

Duet Joanna Wójcik i Łukasz Kęska – wykonają utwory znanych artystów polskiej sceny muzycznej. Joanna Wójcik – wokal, Łukasz Kęska – gitara, pianino.

 

Joanna Wójcik - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych min. w 2017 roku zdobyła pierwszą nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, drugą nagrodę oraz nagrodę specjalną w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdoju, laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego ,,Bella Voce” w Busku – Zdroju oraz V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju. Współpracowała jako solistka z Operą Krakowską i Bałtycką. Obecnie nauczycielka wokalu i emisji głosu, a także terapeutka zaburzeń głosu.

 

Łukasz Kęska - absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na wydziale artystycznym. Ukończył Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej o specjalności dyrygentura, prowadzenie chórów, zespołów. (Studia I stopnia) oraz muzykoterapia, akordeon (studia II stopnia). Brał udział w wielu projektach muzycznych zarówno powiatu radomskiego jak i lubelskiego. Obecnie nauczyciel muzyki radomskich szkół, instruktor instrumentów klawiszowych oraz gitary oraz prezes stowarzyszenia zespołu ludowego ,,Królewskie Źródła”.

 

Olga Nawara z zespołem – grupa przyjaciół, nastawiona na ciepłe, piękne brzmienia. Grają każdy rodzaj muzyki, od jazzu, poezji śpiewanej, popu, po muzykę chrześcijańską. Ich koncerty i występy można było usłyszeć zarówno na małych, jak i wielkich scenach w całej Polsce. Olga Nawara - nauczyciel, trener wokalny i dyplomowana wokalistka, absolwentka kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Dodatkowo posiada wykształcenie pedagogiczne. Od lat angażuje się w wiele muzycznych projektów, a także kształci pasjonatów śpiewu w każdym wieku. Na scenie najważniejszy jest dla niej przekaz i emocje. Przez wiele lat należała do grupy wokalnej działającej przy Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu, pod kierownictwem Piotra Markowskiego, z którą zdobyła liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Dla niej muzyka jest w pewnym sensie "przedłużeniem" jej osoby. Od dziecka jest naturalnym elementem jej życia. Piotr Nowakowski - pianista, dyplomowany muzyk, realizator dźwięku i pasjonat fotografii. Jednym słowem – człowiek orkiestra. Tomasz Gieroń – z wykształcenia akordeonista, z zamiłowania gitarzysta i rowerzysta. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, laureat konkursów instrumentalnych. Hubert Bilski – basista, realizator dźwięku, a także ... Mistrz Europy w Karate. Właściciel studia nagraniowego - Megafon w Radomiu, w którym powstały - między innymi - dwie zespołowe płyty z kolędami. Maciej Madejski – perkusista, absolwent Szkoły Muzycznej, a prywatnie mistrz kuchni z przerwami na sesje modelingowe.

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, organizatorzy serdecznie zapraszają.

 
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Pod koniec zeszłego roku do Urzędu Miasta w Pionkach wpłynęło pismo w sprawie zł...
Fot. archiwum
To będzie interesująca wystawa, podsumowująca oryginalne zajęcia. Już w niedziel...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
„Pani Jesień dary niesie” – to tytuł spektaklu dla najmłodszyc...
Fot. KS Patex Pionki
Koniec zeszłego tygodnia był bogaty w występy zawodników klubu Patex Pion...
Mieczysław Knut,Ikony, fot. archiwum artysty
Wystawa w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia będzie się ...
Fot. Julia Grotkowska/Agencja Arpass
24 i 25 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się 5 Ogólno...
Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach zatrzymali mężczyznę, który w...
Fot. archiwum
Wstrzymanie dostaw ciepła w Pionkach nastąpi 24 września. Poniżej prezentujemy k...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
Tego koncertu kozieniccy miłośnicy dobrej muzyki nie mogą po prostu przegapić. Z...
Fot. Kozienicki Dom Kultury
„Matka się dowie!” to tytuł koncertu muzyki alternatywnej, któ...
Fot. ilustracja/pixabay.com
„Zmiany globalne na przykładach lokalnych” to tytuł inicjatywy Kozie...
Już po raz dwunasty odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzec...
Fot. Anna Kaczmarczyk/CKZiU
We wtorek 21 września odbyła się kolejna wycieczka programowa z zakresu języka a...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass, Kozienicki Dom Kultury
W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbyła się uroczysta ...
Zdjęcia: archiwum KSRH, Przemysław Nowak/PSP nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach, PSP im. S. Czarnieckiego w Woli Chodkowskiej, PSP im. 76 pp w Augustowie, Sebastian Kujawa, Piotr Krakowiak.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, w dniach 18-19 przeszedł kol...
W miejscowości Laski w gminie Pionki doszło do tragicznego wypadku.
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach serdecznie zaprasza do udziału w Konkursie Re...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass, Kozienicki Dom Kultury
Czy make-up może być środkiem artystycznego wyrazu? Przekonały się o tym wszystk...
Organizatorzy zapraszają w dniach 24 - 25 września do Miejskiego Ośrodka Kultury...
Fot. KS Patex Pionki
W miniony weekend 18-19 września zawodnicy klubu Patex Pionki wrócili do ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Wybór dobrego materaca dopasowanego do naszych potrzeb nie jest wcale taki prosty. Sprawa robi się tym trudniejsz...
Porty Lotnicze ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo i elementów systemu identyfikacji wizualnej dla Port...
Któż z nas nie pamięta tych wieczorów, gdy cała rodzina zbierała się w największym pokoju, by obejrzeć wyc...
Wybór podręczników do szkół ponadpodstawowych bywa wyzwaniem dla nauczycieli, dlatego często duży w...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA DLA PIEKARZA
PRACA DLA PIEKARZA
PSS Społem Pionki zatrudni piekarza do pracy w piekarni umowa o pracę  kontakt 48 6123301
SPRZEDAM MIESZKANIE 69M2, 4 POKOJE, I PIĘTRO, POPIEŁUSZKI 2
SPRZEDAM MIESZKANIE 69M2, 4 POKOJE, I PIĘTRO, POPIEŁUSZKI 2
Sprzedam mieszkanie spółdzielczo- własnościowe 69m2, 4 pokoje, łazienka i wc osobno, na I piętrze, ul. Popiełuszki 2. Duża piwnica. Mieszkanie po remoncie. Dobrze wyposażone, kuchnia w zabudowie, szafy Komandor.
R  O  W  E  R
R O W E R
Sprzedam pędzidło ( rower) Mało używany, lekkie oznaki użytkowania Rozmiar M koła 29 '' / Rober zakupiony w sklepie sportowym  (dokumenty do roweru w zestawie)   Wiecej informacji 607 833 765 Cena 1900 zł (aktualny koszt nowego...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
składające się z 3 pokoi, przedpokoju, kuchni i łazienki z wc, o powierzchni użytkowej 58,60m2 przy ul. Mickiewicza 53 Pionki. Mieszkanie położone na 4 piętrze, balkon, do mieszkania przynależy piwnica. Mieszkanie po remoncie: nowa instalacja elektryczn...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992