Dzisiaj jest poniedziałek, 10 maja 2021 r., 130 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] To jest obrzydliwa banda – mówił radny Zbigniew Belowski. Awantura na sesji nadzwyczajnej
Dodał: DL, 27-04-2021 16:46, odsłon: 3604
Fot. Transmisja YouTube - Kurier Pionkowski
Fot. Transmisja YouTube - Kurier Pionkowski

To miało być szybkie głosowanie, jeden punkt obrad i wybór nowego członka Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki. Zamiast tego był popis arogancji przewodniczącego rady Wojciecha Maślanka.

D.H. CASINO WYPRZEDAŻ

W lutym podczas sesji Rady Miasta Pionki, trzech członków komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki złożyło rezygnację. Ich decyzja spowodowała paraliż w funkcjonowaniu komisji, ponieważ nie spełniała regulaminowego, minimalnego progu ilości członków (3). Dziś podczas nadzwyczajnego posiedzenia radnych miało się to zmienić. Swoją kandydaturę jako nowego członka komisji przedłożył radny Dawid Jaroszek.

 

Farsa w wydaniu przewodniczącego

 

Sesja nadzwyczajna odbyła się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Zakładowej. Chwilę po odczytaniu i zatwierdzeniu porządku obrad, przewodniczący rady próbował przekonywać radnych, że rady Dawid Jaroszek nie może być nowym członkiem Komisji Kultury Oświaty Sportu i Turystyki, ponieważ jest już członkiem dwóch innych i nie złożył skutecznie rezygnacji w jednej z nich. Z tą argumentacją nie zgodził się radca prawny, który potwierdził, że złożona przez radnego Jaroszka rezygnacja w dniu dzisiejszym jest skuteczna.

 

Do przewodniczącego rady Wojciecha Maślanka zwrócił się także radny Zbigniew Belowski. - Panie przewodniczący. Jestem szczerze zaskoczony błyskotliwością pana argumentacji, ponieważ powtórnie przeczuwam, że jak zwykle musi pan coś namieszać. Sprawa jest prosta jak przysłowiowy cep. Na jednym z poprzednich posiedzeń rady trzy osoby zgłosiły rezygnację z pracy komisji i nie było o tym dyskusji. Decyzja o rezygnacji nie jest głosowaniem. Jest przyjęta przez aklamację. Nie poddawana pod dyskusję. Drogę formalną wykorzystał również radny Dawid Jaroszek, który złożył wniosek o dołączenie do komisji w stosownym terminie i pan powinien ją przyjąć i poinformować co pan zrobił i byłoby w porządku. Powinniśmy w tej chwili wniosek poddać pod dyskusję i proszę się nie martwić, nikt tego nie zakwestionuje. Mamy tutaj radcę prawnego, któremu pan wybaczy, ale wierzę bardziej, niż panu. Powinniśmy przystąpić do głosowania – mówił podczas obrad Zbigniew Belowski.

 

Przewodniczący robił wszystko, by nie dopuścić do szerszej dyskusji, ogłaszając jej zamknięcie. Głosowanie było już tylko formalnością. Za odrzuceniem uchwały (kandydatury) głosowało ośmiu radnych ( Paweł Abramowicz, Wioletta Grzywacz, Tomasz Łyżwa, Anna Wierzycka, Piotr Nowak, Stanisław Pacan, Grzegorz Wąsik).

 

To jednak nie koniec sesji. Chęć wydania oświadczenia po głosowaniu zgłosił radny Zbigniew Belowski. Chwilę wcześniej o głos poprosił również burmistrz Robert Kowalczyk. – A Pan burmistrz to w jakim charakterze chciał zabrać głos? – pytał arogancko przewodniczący rady Wojciech Maślanek.

 

Przewodniczący podejmował próbę uniemożliwienia wypowiedzi burmistrzowi ogłaszając zamkniecie obrad. Burmistrz Kowalczyk nie zrezygnował jednak z możliwości  swobodnej wypowiedzi. – Chcę Państwu powiedzieć mnie jako burmistrzowi miasta Pionki bardzo zależy na dobrej współpracy z radą miasta. Nie tylko z radą miasta, ale również z komisjami, które w tej radzie pracują. Dobrze by było, żeby tak jak do tej pory, gdzie dobrze mi się współpracowało z komisją budżetową, infrastruktury, rewizyjną, czy komisją skarg wniosków i petycji, żeby również dobrze działała komisja kultury, bo miasto powinno się rozwijać wszechstronnie. Nie tylko myśleć o tej części infrastrukturalnej, ale również o części duchowej, na której także zależy wielu mieszkańcom. Dzisiejsze niektórych państwa radnych zachowanie uważam za naprawdę nie idące w dobrym kierunku, w kierunku dialogu, dyskusji. Tego, żebyśmy pracowali nad dobrymi rozwiązaniami dla miasta również w dziedzinie kultury. Minął już określony czas, kiedy trójka radnych zrezygnowała z pracy w tej komisji i inicjatywa piątki radnych o to, aby w końcu ta komisja zaczęła pracować jest bardzo cenna i bardzo ważna dla naszego miasta. Do tej pory pan, panie przewodniczący nie zrobił nic, aby ta komisja mogła działać, a wręcz robi pan wszystko, aby ją sparaliżować. Rozumiem, że ma to podłoże osobiste, bo niektórzy z państwa nie lubią radnego Kamila Panufnika, ale wszyscy wiemy – nie musimy się lubić. Zostaliśmy wybrani w drodze wyborów, zarówno ja, jak i państwo, i czy państwo tego chcecie, czy nie, powinniśmy dla dobra miasta współpracować. Radny składa petycję dotyczącą działania w komisji, a wy mu zabraniacie tego robić? To jest moim zdaniem żenujące i nieodpowiedzialne -  mówił burmistrz Robert Kowalski.

 

To jest obrzydliwa banda

 

Finalnie, przewodniczący Wojciech Maślanek opuścił salę obrad. Sytuację tą skwitował na koniec radny Zbigniew Belowski, który pragnął zwrócić się do „ósemki radnych”, która negatywnie zaopiniowała wniosek dotyczący kandydatury radnego Dawida Jaroszka do komisji kultury. – Nieważne, czy wyjdziecie z tej sali, czy nie wyjdziecie. To powiem wprost, jestem oburzony na to co w tej sali się stało. Uważam, że pan radny, przewodniczący Maślanek zrobił jeden błąd – wychodząc z tej sali nie złożył rezygnacji z funkcji przewodniczącego. To jest wstyd, naprawdę. Chcę powiedzieć, że z takim przypadkiem zetknąłem się po raz pierwszy w historii swojej działalności społecznej. Jestem oburzony do granic wytrzymałości, ale cóż moje oburzenie, jeżeli jest sitwa, która nie mając już możliwości potencjalnej wymiany jakiejkolwiek komisji, bo już obsadziła wszystkie komisje, chciała w tej chwili ukarać kolegę Dawida za to, że jest nieposłuszny tej bandzie, bo to jest banda. To jest obrzydliwa banda – dodał na koniec radny Zbigniew Belowski.

 

Całą sprawę skomentował również obecny przewodniczący komisji Kamil Panufnik - Sytuacja z jaką mieliśmy do czynienia podczas dzisiejszej sesji jest dla mnie nie do pojęcia. Aktywna cześć radnych wyszła z własną inicjatywą uzupełnienia Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki a radni ( kierujący się własnymi antypatiami ten pomysł odrzucają, mimo tego, że od dwóch miesięcy z takim projektem uchwały powinien wystąpić sam jej przewodniczący Wojciech Maślanek). Jeszcze bardziej kuriozalne i ocierające się o skandal było zachowanie przewodniczącego po głosowaniu, kiedy nie udzielił głosu Burmistrzowi Miasta Robertowi Kowalczykowi oraz radnym, którzy chcieli zabrać głos po głosowaniu (maja takie prawo) i ostentacyjnie opuścił sale posiedzenia. Mówienie o kulturze osobistej i żądanie jej u kogoś, samemu zachowując się w taki a nie inny sposób to słaby żart. Uważam że wiarygodność rady została dziś sprowadzona do parteru. Trzeba być w tym mądrzejszy i wyciągnąć mądre wnioski, mimo iż ciężko zachować kulturę mając przed sobą na sali obrad taką sztukę, gdzie dziś pierwszą rolę próbował odegrać jej przewodniczący. Od dwóch lat komisje pracowały w źle wybranych składach i radni piastowali funkcje, niewłaściwie powołani. Dziś aktywna cześć rady przegrała z jej bierną stroną, nie pozwalając na dołączenie do Komisji Kultury radnego Dawida Jaroszka, mimo jego szczerej woli i chęci. Uważam, że najwyższy czas realnie pomyśleć nad zmianą przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Maślanka, ponieważ wystawia on miasto i instytucje Rady Miasta na wstyd w oczach jej mieszkańców. 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Chcę powiedzieć, że z takim przypadkiem zetknąłem się po raz pierwszy w historii swojej działalności społecznej. Szacunek dla Pana radnego który pracuje społecznie i nie pobiera diety brawo[/b]
27-04-2021, 19:58:34
+ 16
- 29
odpowiedz
Gdzie to Wideo z sesji?
27-04-2021, 20:51:08
+ 10
- 28
odpowiedz
Pod tekstem
27-04-2021, 20:53:59
+ 21
- 31
odpowiedz
Pod tekstem jest biała plama a jeszcze niżej reklama
27-04-2021, 21:50:25
+ 9
- 26
odpowiedz
To już problem Pańskiej przeglądarki
27-04-2021, 22:14:37
+ 28
- 34
odpowiedz
Być może, na smartfonie mam to wideo.
27-04-2021, 22:23:55
+ 8
- 27
odpowiedz
VIP
Ktoś spodziewa się innych zachowań ?
Dodane obrazki:
28-04-2021, 16:55:28
+ 64
- 28
odpowiedz
No ja się nie spodziewałem że jest jakiś radny który działa społecznie i nie pobiera diety jeszcze raz wielkie brawa i szacunek
28-04-2021, 21:45:50
+ 30
- 25
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację dla osób po przeb...
Cambridge English First (dawniej FCE) to prestiżowy certyfikat  językowy,...
Fot. Kozienice24
Teresa Fryszkiewicz - wójt gminy Garbatka-Letnisko, w której się u...
Fot. Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Ośrodek Staw Górny w Pionkach na przestrzeni ostatniego czasu całkowicie ...
Fot. Mateusz Palka
6 maja, kilka minut przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejski...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się uroczyst...
Fot. Mateusz Palka
W czwartek, 6 maja, około godziny 19:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miej...
Fot. Archiwum Nadleśnictwo Kozienice
Straż leśna Nadleśnictwa Kozienice, w środę 5 maja wykryła kolejną próbę ...
W poniedziałek, 10 maja zakończy się sezon grzewczy. PWKC poinformowało o wstrzy...
Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obec...
Qba Janicki - fot. archiwum artysty
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radom...
Fot. archiwum Pionki24
Wiosenny lockdown w instytucjach kultury wciąż trwa. Epidemia i związane z nią o...
Fot. Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
„Warszawska Syrenka” konkurs recytatorski z wieloletnią tradycją, kt...
Fot. archiwum Pionki24
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 1 maja otwarte zostały pl...
Fot. Mateusz Palka
W poniedziałek, 3 maja po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejsk...
fot.UMPionki
O remont kładki przy ulicy Wspólnej zabiegali mieszkańcy ulicy Łąkowej, P...
fot.Kolrowe Pudełko/FB
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę ...
Fot. pionki.pl
Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od 5 maja otwarty zostanie B...
Fot. Kozienicki Dom Kultury - archiwum
Zmiana formuły eliminacji do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego...
Fot. Lincoln Beddoe/Shutterstock
Dziś rozpoczął się maturalny maraton. Uczniowie pionkowskich szkół ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Marzysz o tym, by każdego ranka budzić się wypoczętym i pełnym energii? Masz dosyć porannych bólów karku c...
Kupiliście sobie łoże małżeńskie? Potrzebujecie jeszcze do niego materaca, lecz nie wiecie, czy odpowiednim wyborem będz...
Materace możemy wybierać zgodnie z wymiarami, ale nie powinniśmy także zapominać o tym, jak ważny jest dobór pod ...
W Pionkach przy ulicy Parkowej zaplanowano inwestycję dwóch budynków IV kondygnacyjnych mieszkalnych wraz ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Szkoła ZIELONE nabór 20.04.2021
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
PRACA W FIRMIE SPRZĄTAJĄCEJ, PEŁNY ETAT
Potrzebna osoba do pomocy przy sprzątaniu. Umowa zlecenie 20zł netto za godzinę Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
przy ul. A. Mickiewicza 4 w Pionkach. III piętro, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, osobno WC o powierzchni 66,75 m2. Piwnica ok 19m2. Okolica cicha i spokojna. Tel. 884 101 430
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
WYNAJMĘ KAWALERKĘ
Do wynajęcia kawalerka 24m2 w centrum Pionek częściowo umeblowana -/kuchnia, łazienka/ szczegóły pod tel.698282014
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
DZIAŁKA ROLNO-BUDOWLANA
Do sprzedania działka rolno-budowlana w miejscowości Laski niedaleko Pionek. Nieruchomość położona jest przy głównej drodze. Media prąd, kanalizacja,wodociąg w drodze. Powierzchnia 36000 m2. Szer.ponad 30 m
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992