Dzisiaj jest wtorek, 07 grudnia 2021 r., 341 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
ENERGY szkoła językowa
[AUDIO] „Wszyscy mamy źle w głowach, MORSUJEMY”. Morsy z całej Polski z charytatywnym przytupem rozpoczęły sezon w Pionkach
Dodał: DL, 21-11-2021 10:19, odsłon: 3622
Fot. Julia Grotkowska, Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Julia Grotkowska, Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Można się pokusić o stwierdzenie, że było to wyjątkowe wydarzenie na miarę ogólnopolską. Kilkaset morsów przybyło nad Staw Górny w Pionkach, aby razem ze Stowarzyszeniem Pionkowskich Morsów otworzyć sezon kąpielowy i wesprzeć małego bohatera – Antosia, któremu poświęcona była charytatywna zbiórka. Współorganizatorem wydarzenia był Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pionkach, partnerem natomiast Enea Wytwarzanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii foto!

Wspólna rozgrzewka, zimna kąpiel, mobilna sauna, balia z gorącą wodą, animatorzy, zabawy i konkursy dla najmłodszych, wspólne ognisko i kiełbaska. To tylko część atrakcji jakie czekały nas podczas sobotniego oficjalnego otwarcia sezonu Pionkowskich Morsów nad Stawem Górnym.

 

Tanecznym krokiem

 

Jak co roku, późną jesienią Pionkowskie Morsy rozpoczynają sezon. W tym roku był on wyjątkowy, bo wspólne oficjalne wejście do zimnej wody połączone zostało z akcją charytatywna i ogniskiem rodzinnym dla mieszkańców Pionek i okolic. Do wody weszło kilkaset morsów z całej Polski.

 

Wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 14 pięknym tańcem w wykonaniu pionkowskiej grupy Roztańczeni 2021. Swój taniec zadedykowali małemu Antosiowi. Po wyjściu z wody na wszystkich czekały ciepłe napoje oraz grochówka. Natomiast dla wszystkich mieszkańców oraz przybyłych gości, którzy zechcieli wziąć udział w wydarzeniu, przygotowane zostało ognisko, na którym było można upiec sobie kiełbaskę.

 


 Sobotnie otwarcie sezonu morsowego w Pionkach wspierała Enea Wytwarzanie, która była patronem tego wydarzenia. Za organizację odpowiadało Stowarzyszenie Pionkowskie Morsy we współpracy z Pionkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Patronat medialny nad tą imprezą sprawowała nasza redakcja - Pionki24.

 

Partnerem wydarzenia była Enea Wytwarzanie. W tym dniu Staw Górny w Pionkach odwiedził wiceprezes do spraw pracowniczych w Enei Marcin Łukasiewicz, który nie krył zadowolenia z przebiegu imprezy. Jak podkreślał, na pewno nie jest to ostatni raz kiedy Enea Wytwarzanie zawitała do Pionek. Czy miał plan wejść do wody? Posłuchajmy:

 

 

Setki morsów weszły do wody

 

Wejście do wody zostało poprzedzone wspólną rozgrzewką, którą poprowadziła Malwina Sowa ze Strefy Ruchu. Rozgrzane do czerwoności morsy zderzyły się następnie z lodowatą wodą, która jak było widać – jest ich ukochanym żywiołem. Wszyscy śpiewali, dobrze się bawiąc. W wodzie pojawiła się także grupa z Pionkowskich Morsów, która ułożyła wyjątkowe serduszko dla Antosia.

 


 

Wydarzenie to przyciągnęło do Pionek wiele grup morsów z całej Polski. Nad Stawem Górnym „wylądowali” między innymi Morsjanie z Kozienic, pojawiły się także Radomskie i Białobrzeskie Morsy, Ekipa Lodowcowa oraz Nieformalny Klub Morsa – Z łabędziem być, oraz wszyscy inni spontaniczni ludzie, którzy kochają morsowanie i pomaganie. Jak podkreślała szefowa Pionkowskich Morsów Paulina Zakrzewska – cieszy ją fakt, iż takie imprezy skupiają ludzi, którzy chcąc realizować swoje pasje i hobby, chcą także pomagać, w tym przypadku Antosiowi:

 

 

Dla Antosia

 

Podczas pierwszego wspólnego morsowania zbierane były środki na operacje serduszka dla Antosia Mąkosy z Gminy Pionki, podopiecznego Fundacji SiePomaga. Każdy, kto będzie chciał wspomóc rodziców w walce o zdrowie i życie chłopca będzie mógł wrzucić datek do specjalnie przygotowanych puszek.

 


 

Antoś z gminy Pionki zaskarbił sobie sympatię całego mnóstwa osób z Pionek, a także regionu. W pomoc dla chłopczyka zaangażowało się wiele instytucji oraz osób prywatnych. Jak czuje się teraz Antoś? O tym opowiedziała nam jego chrzestna i zarazem siostra jego mamy Natalia Sekuła:

 

 

 

To jednak nie wszystko. Podczas wydarzenia, na terenie obiektu była możliwość skorzystania z mobilnej sauny i bali z ciepłą wodą. O najmłodszych zadbali animatorzy, natomiast „roztańczone towarzystwo” nieustannie zachęcało wszystkich do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu podczas wydarzenia.

 

Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Pionkowskich Morsów, współorganizatorem Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast partnerem Enea Wytwarzanie.

 


 

 

 

 

 

 


MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Jerzy Sampoliński - prezes Klubu UKS Jedynka
W sobotę, 4 grudnia w sali sportowej PSP 1 w Kozienicach został  rozegrany ...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Po...
fot.Kolorowe Pudełko
6 grudnia to długo wyczekiwany dzień przez wszystkich przedszkolaków. Już...
Fot.PPL/obsługa lotniska
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Z...
Fot. Nadleśnictwo Kozienice
W niedzielę 5 grudnia odbyła się już 13 edycja „Mikołajkowego Nordic Walki...
Fot. 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Mazowieccy terytorialsi złożyli ostatnią w tym roku przysięgę wojskową. 22 ochot...
Fot. archiwum
To ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Darów dla Zwierzaków&nb...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbył się X Memoriał Władysława ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992