Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Pionkach mieli jedyną w swoim rodzaju okazję sprawdzić i przekonać się, jakie propozycje i oferty mają dla nich uczelnie wyższe na Mazowszu.
Grupa ponad 50 uczniów wybrała się w miniony czwartek do Warszawy. Celem podróży był Salon Maturzystów 2011 organizowany przez Politechnikę Warszawską. Frekwencja była naprawdę wysoka, bo do stolicy przyjechała prawie połowa maturzystów z województwa mazowieckiego.
- Prezentowało się mnóstwo uczelni, a my zdobyliśmy informacje, które na pewno pomogą nam w wyborze tej odpowiedniej – przyznała jedna z uczennic pionkowskiego „ogólniaka”.
Reklama
Ogólnopolska kampania informacyjna Salon Maturzystów 2011 Perspektywy, rozpoczęła się 5 września i potrwa do 29 września. W 18 ośrodkach akademickich Polski przez cały miesiąc odbywa się cykl spotkań dla uczniów ostatnich klas liceów i techników oraz ich wychowawców. Celem kampanii jest dostarczenie pełnej wiedzy o przyszłorocznym egzaminie maturalnym i zasadach rekrutacji na studia w roku akademickim 2012/2013.
Jak co roku, Salon Maturzystów przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi oraz lokalnymi konferencjami rektorów szkół wyższych. Honorowy patronat nad Salonem objęli: minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow - przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz prof. dr hab. Waldemar Tłokiński - Przewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich.
- Otrzymaliśmy informatory i inne interesujące materiały promocyjne, które ostatecznie przygotują nas do matury. Oczywiście najważniejsze i najbardziej pomocne były dopracowane do perfekcji wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów. Dopiero jak zobaczyłem tych wszystkich ludzi i pomyślałem, jak wielu z nich też chcę się dostać na moją wymarzoną uczelnię, zdałem sobie sprawę, jak duża jest konkurencja – powiedział jeden z uczniów LO.








geopard.pl

