W dniu 16 maja 2009 roku został rozegrany Wielki Finał Ogólnopolskiego Konkursu o Janie Pwle II – gim. Wśród finalistów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, im.
Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach – Aleksandra Nakoneczna – kl. II Lo, opiekunem zaś był ksiądz Piotr Popis z parafii św. Barbary. Główna nagrodą była wycieczka do Rzymu.
Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach – Aleksandra Nakoneczna – kl. II Lo, opiekunem zaś był ksiądz Piotr Popis z parafii św. Barbary. Główna nagrodą była wycieczka do Rzymu.
V Konkurs Papieski "Papież o młodych młodzi o papieżu" ad. 2009 - składał się z etapu wstępnego i trzech głównych etapów. Etap wstępny -- od 1 do 28 lutego 2009 -- quiz on-line, w którym uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 krótkich pytań. Ola w tym etapie uzyskała maksymalną liczbę 24 punktów i tym samym zakwalifikowała się do I etapu konkursu, który odbywał się 18 marca 2009. Był to również quiz on-line, ale jego poziom był bardzo wysoki. Składał się z 60 pytań jedno- i wielokrotnego wyboru oraz zadań typu:- "uzupełnij" czy "dopasuj". Zakres materiałów obejmował życiorys Jana Pawła II oraz Światowe Dni Młodzieży. Po rozwiązaniu tego testu Aleksandra zakwalifikowała się do II etapu, uzyskując wynik 30 punktów i tym samym znajdowała się na 20 miejscu, spośród 23. Etap II - to pisanie eseju. w tym roku tematyka była bardzo obszerna i trudna. Pierwszy temat: "W świetle rozważań Jana Pawła II, odwołując się do własnych obserwacji, przedstaw wpływ mediów na kształtowanie postaw i wartości. Jakie szanse i zagrożenia niesie on dla młodego pokolenia?" Drugi temat: "Na podstawie podanej bibliografii przybliż wizję Europy jako kontynentu bogatego w różnorodność języków,kultur i tradycji. Co w Twojej opinii może stanowić o jej jedności?"I ostatni, trzeci temat: "W oparciu o przygotowaną literaturę przybliż papieskie nauczanie na temat miłości miłosiernej. Jak rozumiesz pojęcie "wyobraźni miłosierdzia"? W jaki sposób można ją wprowadzić w życie codzienne?". Nasza uczennica wybrała temat drugi, a następnie pod kierownictwem księdza Piotra Popisa napisała esej, który następnie wysłała drogą mailową do redakcji konkursu. Radości nie było końca, gdy okazało się, że praca Oli, jako jedna z pięciu,została zakwalifikowała,do finału konkursu, który odbył się 16 maja w Warszawie. Był to już III - i tym samym ostatni etap, w którym pięcioro finalistów musiało ustnie obronić napisanej przez siebie pracy. Po zsumowaniu punktów z I,I i III etapu - uczennica naszej szkoły uplasowała się na piątym miejscu,uzyskując wynik 83%. W nagrodę Ola otrzymała zestaw drogocennych książek.Dla Oli było to wspaniałe przeżycie, ale także wielka przygoda intelektualna, stąd po swoim sukcesie stwierdziła:...Udział w konkursie był dla mnie niezwykłym przeżyciem, którego na pewno nigdy nie zapomnę. Było to również pewnego rodzaju doświadczenie,możliwość spotkania z młodymi ludźmi z całej Polski. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam brać udział w tak prestiżowym konkursie, który dotyczył wielkiej osobowości, jaką był Ojciec Święty, Jan Paweł II".... Należy pogratulować sukcesu Oli i księdzu Piotrowi oraz życzyć zwycięstwa w kolejnej edycji konkursu.
Kategoria: Szkoły
Zobacz również








geopard.pl


Ukryj komentarze Dodaj komentarz