Piłkarzom z Publicznego Gimnazjum numer 1 w Pionkach nie udało się awansować do kolejnej rundy ogólnopolskiego turnieju Coca Cola Cup.
Odpadli tylko dlatego, że otrzymali więcej kartek od rywali.
Druga runda eliminacyjna odbyła się 2 listopada w Radomiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Narutowicza. Oprócz PG Nr 1 Pionki zagrali także gimnazjaliści z Parznic i Gimnazjum Sportowe numer 4 z Radomia.
Reklama
Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony i najpierw pokonał gimnazjum sportowe z Radomia 3:0 (bramki: Tokarski, Zarzycki, Iwanowski), a w drugim spotkaniu po zaciętej walce przegrał z rówieśnikami z Parznic 3:4 (2 Więcek, Tokarski). Chociaż to reprezentanci gimnazjum z Pionek mieli najlepszy bilans bramek, to do dalszych gier awansowali piłkarze z Radomia. Wszystko przez mniejszą liczbę kartek.
- Turniej rozgrywany był systemem pucharowym i zgodnie z zasadą „Gram Czysto”. Jest to popularyzacja gry w poszanowaniu i przestrzeganiu zasad Fair Play, gdzie drużyna, która nie otrzyma w pojedynczym meczu upomnienia w postaci żółtej lub czerwonej kartki, otrzyma dodatkowo 1 punkt – mówi opiekun PG Nr 1 Pionki, Mariusz Marczewski.
W skład reprezentacji PG Nr 1 wchodzili: Maciej Mazurek, Adam Ozga - Emil Więcek, Kacper Dąbrowski, Filip Zarzycki, Bartłomiej Kwaśnik, Kacper Jaroszek, Paweł Śwital, Szymon Iwanowski, Marcin Tokarski.







geopard.pl

