05:14. Piątek, 25 maj.   Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
Pionkowskie obchody 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Obchody rozpoczęły się w naszym mieście odsłonięciem tablicy pamiątkowej przygotowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Pionki wraz z harcerzami dotyczącej Akcji partyzanckiej na "Załamanku" przeprowadzonej przez grupę ppor. Ignacego Pisarkiego "Marię". 
Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali Burmistrz Miasta pan Marek Janeczek, Nadleśniczy Tomasz Sot i wnuk ppor. Pisarkiego, pan Jarosław Edeński. Pan Andrzej Zwolski zadeklamował także wiersz, który napisał specjalnie na tą okazję "Żołnierze Armii Krajowej". 

 Z "Załamanka" obchody przeniosły się w okolice skrzyżowania dróg Partyzantów i Leśnej. Mogliśmy obserwować rekonstrukcję akcji przygotowanej przez Grupę Rekonstrukcyjną "PUSZCZA", Polskie Towarzystwo Historyczne oddział Pionki przy pomocy Grupy Rekonstrukcyjnej z Kozienic. Dodatkową atrakcją była nieodłączna grochówka z wojskowego kotła.

 Zakończeniem dnia obchodów była Msza święta odprawiana na Cmentarzu Nowym z udziałem pocztów sztandarowych szkół i organizacji z Pionek, przy udziale Batalionu Reprezentacyjnego wojska Polskiego z Dęblina ku pamięci zabitych i pomordowanych przez agresorów. Przed mszą  zostały także wręczone nagrody dla osób, które brały udział w konkursach organizowanych przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, a mający związek z rozstrzelaniem Polaków na ul. Zwoleńskiej w tym m.in. patrona jednej z drużyn Szczepu "Puszcza" Adasia Guzala.



« Powrót

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 


Srona główna Kontakt Mapa serwisu
Copyrights © 2012 Pionki24. Designed by NSF.pl powered by Geopard.pl geopard.pl


Dyżury aptek: 21 maja - 27 maja, ul. Aleje Lipowe 14, tel: (48) 612-33-10. Uwaga! Dyżury w godz. 7.00 - 24.00/.../24 maja (czwartek): 6. Targi Pracy w Pionkach, godz. 10.00-14.00/.../27 maja (niedziela): Dzień Mamy i Dziecka, piknik na terenie Ogródka Jordanowskiego od godz. 16.00/.../28 maja (poniedziałek): festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie jednostki straży pożarnej w Pionkach, godz. 11.00-16.00/.../2 czerwca (sobota): "Czas na sport w Jedlni" - festyn/.../
Dodaj pozdrowienia
Treść
Podpis
Kod otrzymany przez SMS
Aby dodać pozdrowienie wyślij SMS o treści AP.POZDR na numer: 72068
Kosz SMS 2,46zł (brutto)
W odpowiedzi otrzymasz kod sms, który wpisz w oznaczone pole

Usługa Premium SMS jest dostarczona i obsługiwana przez Dotpay

Usługa dostępna w sieci Era GSM, Plus GSM, Orange, Play

Właściciel serwisu Regulamin Reklamacje