02:24. Piątek, 25 maj.   Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
Śpiewy, tańce i otwarcie boiska. Festyn w Jedlni
(video) Sobotni festyn w Jedlni był okazję do otwarcia niedawno wybudowanego kompleksu sportowego.

Przed sceną polska piechota atakowała Niemców, a na scenie na ludowo grał zespół z Białorusi i Orkiestra Wojskowa w rytm marsza.

Zobacz materiał wideo z otwacia boiska tylko w Pionki24tv.pl


   Widowisko historyczny nie było jedynym elementem imprezy w Jedlni. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Zaśpiewał barwny, ludowy zespół „Bursztyn” z Białorusi, pionkowska kapela „Funk Off”, lokalne zespoły „Królewskie Źródła” i „Active”. Krótki koncert dała Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Radomia. Ze swoim przedstawieniem wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pionek. Zatańczyła pionkowska grupa z klubu „KICK”.

Reklama

 

 


   W trakcie całego dnia można było zwiedzać stoiska z lokalnymi wyrobami i pamiątkami historycznymi. Stoły uginały się od kiełbas, miodu i swojskiego chleba. Nie mogło zabraknąć wyrobów z grilla, a dla najmłodszych olbrzymiej dmuchanej zjeżdżalni.

   W części oficjalnej nastąpiło otwarcie kompleksu sportowego, na który składają się pełnowymiarowe boisko z trybunami oraz boisko wielofunkcyjne. Obiekt został wybudowany za ponad 3.5 miliona złotych.

   - Są już cztery podobne boiska na terenie gminy. Tym obiektem możemy śmiało rywalizować z innymi gminami w Polsce. Całkowity koszt to 3 miliony 700 tysięcy złotych. W dobrym okresie wybudowaliśmy to boisko, bo w dobie kryzysu na rynku firm budowlanych. W ubiegłym roku tutaj jeszcze było pole i rosło zboże. Ten plac został nam przekazany na 40 lat za niewielką opłatą dzierżawną. Chciałbym podziękować za ten piękny gest księdzu Januszowi Smerdzie z Parafii Św. Mikołaja w Jedlni – mówił podczas otwarcia boiska wójt Gminy Pionki, Mirosław Ziółek.

 
jak obchodzić się z nożyczkami pokazywał wójt Gminy Pionki, Mirosław Ziółek

   Uroczystego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali wspólnie wójt Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wróbel, wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek, Wojciech Pysiak z Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, były radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bogumił Ferensztajn, senator PiS Wojciech Skurkiewicz, radny Sejmiku Mazowsza Zbigniew Gołąbek i ksiądz biskup Stefan Siczek.

   To było tylko symboliczne otwarcie, bo z boiska nie można jeszcze korzystać. Trawa musi się odpowiedni „umurawić” i pierwsze mecze będą rozgrywane już w 2012 rok. Obiekt w Jedlni prezentuje się naprawdę imponująco. Przenośne ławki rezerwowych, automatyczne zraszacze boiska, estetyczny budynek klubowy. Miasto może tylko pozazdrościć gminie.

 
na ludowo zagrał białoruski zespół "Bursztyn" z miasta Kobryn

Msza za junaków

   Pierwszym punktem sobotnich uroczystości w Jedlni była msza święta na cmentarzu z udziałem pocztów sztandarowych. Nabożeństwo zostało odprawione w intencji junaków. Podczas mszy poświęcony został pomnik pamięci junaków poległych podczas wyzwalania niemieckiego karnego obozu pracy w Podsiczkach. Został on zorganizowany przez Niemców w lutym 1943 roku, po tym jak partyzanci rozbili podobny obóz w Solcu nad Wisłą i uwolnili 104 junaków. Karny obóz pracy w Jedlni-Podsiczkach usytuowany był na polach między szosą Radom-Kozienice, a lasem przylegającym do Kolonki. Pracowali w nim przymusowo wcieleni młodzi Polacy, głównie w wieku 16-20 lat. Nie jest znana całkowita liczba zamordowanych i zmarłych w obozie w Podsiczkach. Ofiary grzebano w zbiorowej mogile na cmentarzu w Jedlni.

 
kompleks sportowy w Jedlni poświęcił ksiądz biskup Stefan Siczek

   Organizatorami sobotniej imprezy byli: Stowarzyszenie „Jedlnia”, Parafia Świętego Mikołaja w Jedlni i Urząd Gminy Pionki.

 
na scenie zaprezentowała się Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Radomia
 
 
nie zabrakło stoisk z wyrobami ludowymi
 
 
świetny pokaz dał Klub Tańca "KICK" z Pionek, na zdjęciu aktualni Mistrzowie Polski Boogie Woogie - Kacper Hyży i Julia Mularska


Komentarze[3]
KapitanŻbiku (2011-09-05 09:53)
Nie no, ogólnie w porządku. Atrakcji trochę było. Ale najlepsze były walki kogutów pod sklepem po kilku browarach...

musyk (2011-09-06 09:02)
a u nas cisza i lato minęło.

Ferdynand (2011-09-06 16:00)
musyk to Pionki. Pogódź się z rzeczywistością smutną. Tu nic się nie dzieje. W Jedlni jest stowarzyszenie, mają fajne pomysły, są ludzie z głową na karku i cykliczna impreza jest co roku. W Pionkach był festyn na rozpoczęcie lata z fałszującym i obskurnym zespołem weselnym z 5 sortu. Szczyt dokonań:)

Ukryj komentarze   Dodaj komentarz

« Powrót

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 


Srona główna Kontakt Mapa serwisu
Copyrights © 2012 Pionki24. Designed by NSF.pl powered by Geopard.pl geopard.pl


Dyżury aptek: 21 maja - 27 maja, ul. Aleje Lipowe 14, tel: (48) 612-33-10. Uwaga! Dyżury w godz. 7.00 - 24.00/.../24 maja (czwartek): 6. Targi Pracy w Pionkach, godz. 10.00-14.00/.../27 maja (niedziela): Dzień Mamy i Dziecka, piknik na terenie Ogródka Jordanowskiego od godz. 16.00/.../28 maja (poniedziałek): festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie jednostki straży pożarnej w Pionkach, godz. 11.00-16.00/.../2 czerwca (sobota): "Czas na sport w Jedlni" - festyn/.../
Dodaj pozdrowienia
Treść
Podpis
Kod otrzymany przez SMS
Aby dodać pozdrowienie wyślij SMS o treści AP.POZDR na numer: 72068
Kosz SMS 2,46zł (brutto)
W odpowiedzi otrzymasz kod sms, który wpisz w oznaczone pole

Usługa Premium SMS jest dostarczona i obsługiwana przez Dotpay

Usługa dostępna w sieci Era GSM, Plus GSM, Orange, Play

Właściciel serwisu Regulamin Reklamacje