23:37. Czwartek, 24 maj.   Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
Najpierw dokumentacja. Remont rozłożony na trzy lata
Pod koniec lipca powinna być gotowa dokumentacja projektowa na przebudowę drogi powiatowej numer 3523W Jedlnia-Sokoły-Pionki, czyli ulicy Wspólnej. Pierwsze prace mogą rozpocząć się jeszcze we wrześniu, ale tak naprawdę nie wiadomo w jakim zakresie będą prowadzone i od której strony zacznie się remont tej drogi. Jedno co jest pewne to fakt, że w 2011 roku na remont ulicy Wspólnej przeznaczono 400 tysięcy złotych, po połowie z budżetu miasta Pionki i Starostwa Powiatowego w Radomiu.

   Ulica Wspólna należy do kategorii dróg powiatowych a o stanie jej nawierzchni pisaliśmy wielokrotnie. Specyficzna podbudowa z wielkich płyt, mnóstwo mniejszych i większych dziur w jezdni. Do tego jest to dość ruchliwa ulica i przejeżdża tamtędy sporo samochodów ciężarowych do znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych czy firm budowlanych. Warto dodać, że Wspólna należy do dróg klasy G, czyli dróg głównych.

Reklama


 

 


   Pierwszym etapem przebudowy ma być wykonanie dokumentacji projektowej, na którą to starostwo już ogłosiło przetarg. Dokumentacja ma być sporządzona w terminie 4 miesięcy i dopiero wtedy będzie wiadomo jaki zakres prac będzie możliwy do wykonania w 2011 roku. Mówiąc w skrócie. Na remont zostanie tylko część z 400 tysięcy po odjęciu kosztów sporządzenia dokumentacji. - Przebudowa ulicy Wspólnej została zaplanowana na trzy lata. Na pewno w tym roku rozpoczniemy prace. Nie wiem na ile nam pozwolą środki, bo przykładowo sporządzona dokumentacja może zalecać usuwanie płyt z ulicy. Na pewno będzie przebudowany kawałek i myślę, że pierwsze prace zaczną się we wrześniu. To jest jeszcze kwestia do ustalenia, od której strony zaczniemy remont Wspólnej - powiedział nam Bogdan Szostak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu.

 stan nawierzchni ulicy Wspólnej od lat pozostawia wiele do życzenia

   Chociaż przebudowa ulicy Wspólnej została rozłożona na 3 lata, to wykonana dokumentacja ma obejmować całość odcinka o długości około 1070 metrów, od skrzyżowania z ulicą Fabryczną i Żeromskiego aż do skrzyżowania z ulicą Zwoleńską (droga wojewódzka numer 787). Zakres prac obejmować będzie poszerzenie jezdni, wzmocnienie istniejącej konstrukcji, odwodnienie drogi, chodnik po jednej stronie, oznakowanie poziome i pionowe oraz remont nawierzchni na moście, ewentualnie wymianę izolacji.

   W jakim zakresie ulica Wspólna zostanie wyremontowana w tym roku powinniśmy dowiedzieć się najwcześniej pod koniec lipca. Patrząc na środki finansowe przeznaczone na ten cel nie należy się spodziewać znaczącej poprawy w ciągu nadchodzących miesięcy.



Komentarze[2]
gwiazdeczka (2011-03-18 10:57)
wreszcie ktoś załważył tą droge!najgorsza chyba w powiecie ,drugą jest tylko na wiadukcie w strone Warszawy w Radomiu!

mirynda (2011-03-18 11:20)
Spróbuj teraz przejechac przez Suskowolę!!!!

Ukryj komentarze   Dodaj komentarz

« Powrót

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 


Srona główna Kontakt Mapa serwisu
Copyrights © 2012 Pionki24. Designed by NSF.pl powered by Geopard.pl geopard.pl


Dyżury aptek: 21 maja - 27 maja, ul. Aleje Lipowe 14, tel: (48) 612-33-10. Uwaga! Dyżury w godz. 7.00 - 24.00/.../24 maja (czwartek): 6. Targi Pracy w Pionkach, godz. 10.00-14.00/.../27 maja (niedziela): Dzień Mamy i Dziecka, piknik na terenie Ogródka Jordanowskiego od godz. 16.00/.../28 maja (poniedziałek): festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie jednostki straży pożarnej w Pionkach, godz. 11.00-16.00/.../2 czerwca (sobota): "Czas na sport w Jedlni" - festyn/.../
Dodaj pozdrowienia
Treść
Podpis
Kod otrzymany przez SMS
Aby dodać pozdrowienie wyślij SMS o treści AP.POZDR na numer: 72068
Kosz SMS 2,46zł (brutto)
W odpowiedzi otrzymasz kod sms, który wpisz w oznaczone pole

Usługa Premium SMS jest dostarczona i obsługiwana przez Dotpay

Usługa dostępna w sieci Era GSM, Plus GSM, Orange, Play

Właściciel serwisu Regulamin Reklamacje