21:35. Czwartek, 24 maj.   Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
Jasełka, pastorałki, świąteczny stół i piękne ozdoby choinkowe na wigilii miejskiej

(skrót video, zobacz galerię zdjęć) Tym razem nie tradycyjnie na Placu Konstytucji a w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się Wigilia Miejska. Nie brakowało jednak świątecznej atmosfery, pięknych ozdób choinkowych, kolęd i pastorałek, życzeń od władz miasta oraz suto zastawionego wigilijnego stołu. Niedzielna impreza była także świetną okazją do przeglądu młodych talentów z miasta i gminy Pionki. Galeria zdjęć TUTAJ


   Podczas wigilijnego wieczoru zaprezentowali się uczniowie szkół z miasta i gminy Pionki, seniorzy i lokalne zespoły muzyczne. Były więc kolędy, pastorałki, świąteczne piosenki i jasełka. Maluchy z Przedszkola nr 1 zachwyciły swoimi pięknymi strojami a seniorzy z klubu „Barwy życia” talentami aktorskimi i humorem podczas przygotowanych przez siebie jasełek. Wystąpili również uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, chór „A Vista” z PSP5 pod kierunkiem Anny Kuczmery, dzieci z Przedszkola nr 2 i 3, zwyciężczyni pionkowskich eliminacji IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Agata Kuczmera z ZSP2, „Laskowianie” zespół z PSP Laski, Amatorskie Koło Teatralne „AKT” i zespół „The Cooler’s” z PG2, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Jerzego Lechowicza, zespół „The Other’s” z PG1, Anna Solarska z LO, zespół z ZSP1, duet „DarJan”, na scenie zadebiutowały recytatorki Krystyna Brodowska, Łucja Brodowska, Maria Popławska, Maria Suszka i Barbara Gaworek ze Stowarzyszenia Seniorów „Barwy życia”.

Reklama

 

 


 
imprezę poprowadził Mateusz Wróbel z Miejskiego Ośrodka Kultury

   W trakcie miejskiej wigilii wręczono nagrody w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury na najładniejszą ozdobę choinkową. Pierwszą nagrodę zdobyła Magda Styś z ZSP2. Nagrodzone zostały również Anna Karaś z ZSP2 i Maja Jaroszek ze szkoły podstawowej w Jaroszkach.

   Modlitwę odprawił ksiądz dziekan Stanisław Bujnowski, życzenia mieszkańcom w imieniu władz Pionek składali burmistrz Marek Janeczek i przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Miśkiewicz.

   Nie mogło zabraknąć tradycyjnego wigilijnego stołu, gdzie królowały świąteczne potrawy. Były i racuchy, pierogi, kluski z makiem, śledzie, sałatki czy ciasta. Wszystko musiało smakować, bo po kilkunastu minutach stół świecił pustkami.

 

 
chór "A Vista" z PSP5
 
 
"Laskowianie" z PSP Laski
 
 
jasełka w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów "Barwy życia"
 
 
maluchy z Przedszkola nr1 wystąpiły w barwnych strojach
 
 
nagrodzone prace w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową


Komentarze[7]
tech (2010-12-20 15:06)
Brawo!!! Mam nadzieję, że było kulturalnie tj. widać na zdjęciach. Dobry pomysł z sałatkami, racuchami itd. W Radomiu w niecałą minutę pokradli jedzenie i picie ze stołu http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101219/POWIAT0206/455247385 Brak słów. Szkoda tylko, że nie widać tych najbardziej potrzebujących na zdjęciach. Chociaż lepsze to niż złodziejstwo z siatkami i torbami w Radomiu.

tech (2010-12-20 15:09)
Czekam na relacje video, żeby móc lepiej ocenić.

Ferdynand (2010-12-20 15:31)
Między pionkowską a radomską wigilią była zasadnicza różnica w sposobie podania potraw. Jak widzę na zdjęciach w Radomiu rzucili na stół jakieś jedzenie w całości, w opakowaniach i pospólstwo pakowało do siatek. W Pionkach było normalnie. Pokrojone, można było sobie nałożyć i zjeśc jak człowiek. Polecam szczególnie to zdjęcie z Radomia. Walka moherów o zbyszka:) Wprost bezcenne ujęcie. http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20101219&Category=GALERIA12&ArtNo=218699155&Ref=PH&Params=Itemnr=15

tech (2010-12-20 18:56)
http://www.luksfera.eu/wp-content/uploads/2010/12/pyrka2691.jpg -ten obrazek trafnie przedstawia to co się działo w Radomiu.

bolek (2010-12-20 19:08)
Obejrzałem:fotki i rysunek satyryczny.Przykre,że to prawdziwe.Po podwyżce 2,7%/emerytury 2011/i VAT-u,a co za tym idzie wszystkiego...za rok będzie walka na noże.

wolontariusz (2010-12-20 20:14)
wielkie podziękowania dla wolontariuszy pomagających w czasie wigilii

Karola (2010-12-21 09:57)
Nie mogło byc inaczej , to musiała byc najlepsza wigilia !

Ukryj komentarze   Dodaj komentarz
 
Multimedia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 


Srona główna Kontakt Mapa serwisu
Copyrights © 2012 Pionki24. Designed by NSF.pl powered by Geopard.pl geopard.pl


Dyżury aptek: 21 maja - 27 maja, ul. Aleje Lipowe 14, tel: (48) 612-33-10. Uwaga! Dyżury w godz. 7.00 - 24.00/.../24 maja (czwartek): 6. Targi Pracy w Pionkach, godz. 10.00-14.00/.../27 maja (niedziela): Dzień Mamy i Dziecka, piknik na terenie Ogródka Jordanowskiego od godz. 16.00/.../28 maja (poniedziałek): festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie jednostki straży pożarnej w Pionkach, godz. 11.00-16.00/.../2 czerwca (sobota): "Czas na sport w Jedlni" - festyn/.../
Dodaj pozdrowienia
Treść
Podpis
Kod otrzymany przez SMS
Aby dodać pozdrowienie wyślij SMS o treści AP.POZDR na numer: 72068
Kosz SMS 2,46zł (brutto)
W odpowiedzi otrzymasz kod sms, który wpisz w oznaczone pole

Usługa Premium SMS jest dostarczona i obsługiwana przez Dotpay

Usługa dostępna w sieci Era GSM, Plus GSM, Orange, Play

Właściciel serwisu Regulamin Reklamacje