16:51. Czwartek, 24 maj.   Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
Monachijski profesor chce ratować Kacpra
 
Fot.AP
zobacz wszystkie zdjęcia(2)
Kacper urodził się 28 czerwca 2002 roku w Warszawie z wrodzoną wadą serca. Wada serca została wykryta już podczas ciąży, ok. 32 tygodnia. Lekarze ostrzegali rodziców, że dziecko może umrzeć podczas porodu. Kacper przeżył, teraz ma 6 lat.

U małego Kacperka rozpoznano wrodzoną wadę serca pod postacią podwójnego napływu do wspólnej komory o budowie komory lewej, nierestrykcyjny otwór opuszkowo-komorowy, komorę odpływowa podaortalna, aorta w 1-pozycji,ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.

Jesteśmy po II etapie wieloetapowego leczenia.Pierwszy rok spędziliśmy w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu – Oddział Kardiologiczny, Kardiochirurgiczny i OIOM –   na tym ostatnim przebywał 6 miesięcy- mówią rodzice.

Kacper był poddany najpierw operacji Blalocka-Henlona (04.09.2002),  następnie bandingowi pnia  tętnicy płucnej w celu zmniejszenia ciśnienia tętniczego(27.09.2002), zabiegowi plikacji przepony(21.02.2003) oraz cewnikowaniu serca, operacji Glenna czyli zespolenia dwukierunkowego(23.11.2006).
Po zabiegu bandingowania  pojawiły się powikłania okołooperacyjne z niewydolnością krążeniowo- oddechową, z przedłużonym okresem wentylacji mechanicznej w wyniku której wykonano tracheotomię.
Pomimo swojej wady  i ciężkich przejść Kacper to bardzo żywe, wesołe dziecko. Jednak, by mógł  funkcjonować jak jego rówieśnicy konieczny jest III etap operacji.
Niestety, z powodu zbyt małej ilości ośrodków pomagających dzieciom z wadami serca w Polsce, Kacper na operację w CDZ czeka już 2 lata. Każdy dzień oczekiwania wpływa na niekorzyść dziecka.Rodzice zaniepokojeni zbyt długim oczekiwaniem a także jakąś bezradnością warszawskich lekarzy postanowili na własną rękę szukać pomocy  u innych specjalistów, także poza granicami kraju.Osoba,której zdecydowali powierzyć życie i zdrowie swojego dziecka to profesor Edward Malec z Kliniki Uniwersyteckiej w Monachium. Profesor po telefonicznych i emailowych konsultacjach podjął się próby ratowania życia Kacpra, którego zakwalifikował  do III etapu operacji metodą Fontana.Metoda ta opiera się na założeniu, że przepływ płucny może być zapewniony bez udziału czynności skurczowej „ komory podpłucnej”.
Tą decyzją profesor E.Malec wzniósł ogromne pokłady nadziei pod przyszłe życie Kacpra.
Koszt operacji to ok. 19.900 euro. Jej wysokość przekracza możliwości rodziców. Zwracają się oni zatem z wielka prośbą  do LUDZI Z OGROMNYM SERCEM o wsparcie ich  walki o życie ich syna.
Za wszelką pomoc finansową i ofiarność już teraz dziękujemy pomimo, że słowo to nie może oddać ogromu  naszej wdzięczności – rodzice Kacpra
 

Prosimy o przekazywanie darowizn na subkonto w FUNDACJI NA RZECZ DZIECI Z WADAMI SERCA „ COR INFANTIS  

Nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 Fortis Bank Polska S.A., ul. Nałęczowska 24 20-701 Lublin z dopiskiem : na operację Kacpra Gołębiowskiego

 

Można także przekazać 1% podatku, w rubryce  - 1% dla OPP należy wpisać FUNDACJA NA RZECZ DZIECI Z WADAMI SERCA „ COR INFANTIS” i nr KRS 0000290273, w rubryce inne informacje – na operację dla Kacpra Gołębiowskiego

 

 



« Powrót

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 


Srona główna Kontakt Mapa serwisu
Copyrights © 2012 Pionki24. Designed by NSF.pl powered by Geopard.pl geopard.pl


Dyżury aptek: 21 maja - 27 maja, ul. Aleje Lipowe 14, tel: (48) 612-33-10. Uwaga! Dyżury w godz. 7.00 - 24.00/.../24 maja (czwartek): 6. Targi Pracy w Pionkach, godz. 10.00-14.00/.../27 maja (niedziela): Dzień Mamy i Dziecka, piknik na terenie Ogródka Jordanowskiego od godz. 16.00/.../28 maja (poniedziałek): festyn z okazji Dnia Dziecka na terenie jednostki straży pożarnej w Pionkach, godz. 11.00-16.00/.../2 czerwca (sobota): "Czas na sport w Jedlni" - festyn/.../
Dodaj pozdrowienia
Treść
Podpis
Kod otrzymany przez SMS
Aby dodać pozdrowienie wyślij SMS o treści AP.POZDR na numer: 72068
Kosz SMS 2,46zł (brutto)
W odpowiedzi otrzymasz kod sms, który wpisz w oznaczone pole

Usługa Premium SMS jest dostarczona i obsługiwana przez Dotpay

Usługa dostępna w sieci Era GSM, Plus GSM, Orange, Play

Właściciel serwisu Regulamin Reklamacje