Dzisiaj jest piątek, 22 listopada 2019 r., 326 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Zielone uroczyście zakończyło rok szkolny
Dodał: MaG, 25-06-2018 07:53, odsłon: 2055
fot.ZS
fot.ZS

W piątek w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Dyrektor Agnieszka Stępień serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Tomasz Kęska – prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSPRP w Pionkach, Marek Konofalski – naczelnik OSP w Pionkach, Ryszard Miękus - kronikarz OSP w Pionkach, Adam Kacperczyk - wicedyrektor Zielonego, Roman Kęska - przewodniczący Rady Rodziców, Marek Bugalski - przewodniczący Rady Szkoły.


Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru ZS, a w tym roku także sztandaru OSP w Pionkach. Uczniowie z klasy IIT złożyli ślubowanie, po którym stali się pełnoprawnymi członkami młodzieżowej drużyny OSP w Pionkach.

 


W trakcie uroczystości dyrektor Agnieszka Stępień dokonała podsumowania osiągnięć uczniów Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w roku szkolnym 2017/2018. Najpierw pogratulowała wspaniałych wyników w nauce tym uczniom, którzy mogą pochwalić się najwyższymi średnimi ocen. W tym roku okazali się nimi: Anna Zawadzka z kl. II FP, Szymon Gola z kl. III IT, Marcin Sadowski z kl. I IT, Dominik Bil z kl. I IT, Milena Seweryn z kl. II FP, Robert Kacperczyk z kl. II IT, Julia Krajewska z kl. III EFP, Krzysztof Chołuj z kl. II IT i Edyta Kiraga z kl. I FP.


Najlepsi uczniowie zostali kandydatami do stypendium Prezesa Rady Ministrów i stypendium Starosty Radomskiego. Ponadto pani dyrektor wręczyła 5. uczniom z najwyższymi średnimi karty rabatowe, czyli tzw. Pionkowski Laur Młodzieżowy. Karty uprawniają młodzież do zniżek podczas korzystania z obiektów miejskich i organizowanych imprez.


Agnieszka Stępień podziękowała także za wspaniałe wydarzenia, jakie w tym roku szkolnym miały miejsce w Zielonym. Wśród nich znalazły się następujące imprezy i przedsięwzięcia: Święto Patrona Szkoły, VI Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, Dzień Otwarty Szkoły, praktyki zawodowe w Grecji, obóz szkolno – treningowy w Kręsku na Mazurach, plenery i wernisaże fotograficzne, udział uczniów w Akademii Filmowej, warsztaty dziennikarskie, wyjazdy FotoDziennikarzy do TVP w Warszawie i w Krakowie, Polskiego Radia, Radia ZET, Sejmu RP, współpracy z UMCS w Lublinie.


Dyrektor Zielonego podkreśliła, że w roku szkolnym 2017/18 uczniowie Zielonego biorąc udział w olimpiadach i konkursach historycznych osiągnęli znaczące sukcesy. Opiekunem młodzieży był Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.  
Głos zabrał też przedstawiciel rodziców. Roman Kęska pogratulował uczniom i nauczycielom sukcesów i życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.


Dyrektor Agnieszka Stępień podziękowała władzom Starostwa Powiatowego w Radomiu za wspieranie rozwoju Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach, Radzie Rodziców za tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym oraz sponsorom Zielonego, którzy finansowo pomagali w organizacji wielu szkolnych przedsięwzięć.


Dyrektor Zielonego wręczyła dyplomy i nagrody książkowe uczniom biorącym udział w przedsięwzięciach artystycznych szkoły. Podziękowała Szkolnemu Klubowi Wolontariatu za bezinteresowną pomoc potrzebującym.


Zgodnie z tradycją po przemówieniach wręczano nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Ostatni dzwonek, ostatnie pożegnania i … czas na wakacje! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2018/2019!Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
My Center

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook