Dzisiaj jest sobota, 04 kwietnia 2020 r., 95 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
SamOnline
Zielone pożegnało swoich absolwentów
Dodał: MaG, 07-05-2018 07:55, odsłon: 2203
fot.ZS
fot.ZS

Pod koniec kwietnia w odświętnie udekorowanej sali odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego. W tym dniu w Zielonym zgromadziła się dyrekcja i grono pedagogiczne oraz młodzież klas kończących oraz przedmaturalnych.

Na początku uroczystości przekazano sztandar, nad którym opiekę tradycyjnie już sprawują najlepsi uczniowie. Dotychczasowy poczet sztandarowy występował w składzie: chorąży -  Marcin Miękus oraz Ewelina Purwin i Agata Szymańska.  Sztandar został przejęty przez nowy poczet  w składzie: chorąży – Szymon Wilkowski i Anna Zawadzka oraz Julia Siczek.

 


W tej szczególnej chwili rozstania ze szkołą głos zabrała  pani dyrektor Agnieszka Stępień, która skierowała wiele ciepłych słów do tegorocznych maturzystów.

 

Dyrektor życzyła młodym ludziom, by ich życie było szczęśliwe, twórcze, radosne i piękne, ale też wartościowe i oparte na nieprzemijających uniwersalnych wartościach: jak prawda, dobro i piękno. Pani dyrektor podkreśliła, aby  absolwenci wykorzystali  wiedzę, którą gromadzili przez lata nauki, bo to, czego się już nauczyli  i to, co dopiero przed nimi, będzie miało ogromny wpływ na ich przyszłość.

 


Podczas uroczystości tradycyjnie wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, godnie reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach i oraz udzielali się dla dobra społeczności szkolnej. W tym ważnym dniu dla absolwentów wyróżnienia, świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe otrzymało  wielu  uczniów, którzy mogą pochwalić się wysoką średnią ocen lub innymi osiągnięciami i sukcesami.


Do tej grupy należeli : Mikołaj Styś, Magdalena Tabor, Ewelina Purwin, Krzysztof Rusek z klasy IVpt, a także:  Magdalena Pakosz, Agata Szymańska, Izabela Wiejrzanowska, Marcin Miękus, Agnieszka Kowalczyk, Zuzanna Wojdak, Dominik Ostrowski,  z klasy IVfi  oraz Sławomira Lisowska, i Jakub Warchoł z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.


Następnym punktem programu było przemówienie absolwentów. Głos zabrała Ewelina Purwin i Mikołaj Styś. Młodzi ludzie ze swej strony podziękowali, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za kilkuletnią opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość. Przytoczyli słowa Jana Pawła II: ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi” jako wyraz uznania dla pracy pedagogów i ludzi, którzy stanęli na  ich czteroletniej  drodze w Śniadeckim.


Przyznali oni, że w ciągu ostatnich czterech lat zdarzały się różne chwile. Były sukcesy – te małe i te wielkie, były też problemy.  Dlatego dziś, kończąc szkołę, pozostają wdzięczni nauczycielom i wychowawcom za to, że wpajali im prostą prawdę: „Nie uczymy się dla szkoły, lecz dla życia”. Dziękowali za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację do pracy.


W imieniu uczniów z klas przedmaturalnych głos zabrały przedstawicielki klas przedmaturalnych, które starszym koleżankom i kolegom życzyły,  aby  przejście w dorosłe życie okazało się  pozytywnym doświadczeniem i  żeby ich wszystkie plany i marzenia zrealizowały się.


Później nastąpiły ostatnie już spotkania z wychowawcami i kolegami z klasy, a po nich rozstania i towarzyszące im obietnice odwiedzin, spotkań klasowych, podtrzymywania szkolnych znajomości i przyjaźni. Przed Absolwentami nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi.       


Życzymy im powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu! 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook