Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2017 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Zielone otwiera nowy kierunek. To coś dla humanistów i dziennikarzy
Dodał: JaW, 01-07-2016 12:51, odsłon: 1706

Od roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół im. Śniadeckiego będzie nowy kierunek. Właśnie trwa nabór do liceum o profilu dziennikarsko-humanistycznym. Klasa ma być objęta patronatem jednej z wyższych uczelni.

Licealiści zdobędą rzetelną wiedzę i umiejętności, które zapewnią im sukces na maturze.

 

- Proponowane rozszerzenia obejmują historię i język polski z elementami edukacji multimedialnej. Oprócz języka angielskiego uczeń w tej klasie wybiera drugi język obcy: niemiecki, rosyjski lub włoski – mówi Agnieszka Stępień, dyrektor Zielonego.

 

CIEKAWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Klasa dziennikarsko-humanistyczna okaże się dla młodych, ciekawych świata ludzi na pewno niezwykłą przygodą. Dlaczego? Lekcje prowadzone będą przez prawdziwych pasjonatów wybranej dziedziny. Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla chętnych to warsztaty fotograficzne i teatralne, wyjścia i wyjazdy do kina, teatru i na wystawy, możliwość redagowania własnej gazetki szkolnej i szkolnej strony internetowej, wycieczki krajowe, międzynarodowe szkolne eskapady krajoznawcze, coroczny obóz dla najlepszych uczniów szkoły, Festiwal Kultury Szkolnej, Dzień Języków Obcych, udział w konkursach polonistycznych, historycznych, lingwistycznych, filmowych, recytatorskich, fotograficznych i plastycznych.

 

 

Klasa dziennikarsko-humanistyczna to oferta dla młodych ludzi, którzy są ciekawi świata.

 

WARSZTATY

Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty dziennikarskie, podczas których licealiści poznają podstawowe zagadnienia z zakresu komunikacji językowej, public relations oraz etyki dziennikarskiej. Organizowane będą spotkania z dziennikarzami, ludźmi kultury oraz zajęcia w redakcjach czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych.

 

CO PO MATURZE?

Klasa dziennikarsko-humanistyczna świetnie przygotowuje nie tylko do studiów dziennikarskich, ale w ogóle humanistycznych, ponieważ rozwija zdolności i talenty młodych ludzi. Nie muszą oni wiązać swojej przyszłości z mediami. Proponowana przez Zielone klasa licealna umożliwia uczniom start na takie kierunki jak: prawo, stosunki międzynarodowe, public relations, polonistyka, lingwistyka, politologia, bezpieczeństwo narodowe, reżyseria filmowa i telewizyjna, kulturoznawstwo, psychologia, pedagogika, historia, wydziały multimedialne.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook