Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Zielone otwiera nowy kierunek. To coś dla humanistów i dziennikarzy
Dodał: JaW, 01-07-2016 12:51, odsłon: 2034

Od roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół im. Śniadeckiego będzie nowy kierunek. Właśnie trwa nabór do liceum o profilu dziennikarsko-humanistycznym. Klasa ma być objęta patronatem jednej z wyższych uczelni.

Licealiści zdobędą rzetelną wiedzę i umiejętności, które zapewnią im sukces na maturze.

 

- Proponowane rozszerzenia obejmują historię i język polski z elementami edukacji multimedialnej. Oprócz języka angielskiego uczeń w tej klasie wybiera drugi język obcy: niemiecki, rosyjski lub włoski – mówi Agnieszka Stępień, dyrektor Zielonego.

 

CIEKAWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Klasa dziennikarsko-humanistyczna okaże się dla młodych, ciekawych świata ludzi na pewno niezwykłą przygodą. Dlaczego? Lekcje prowadzone będą przez prawdziwych pasjonatów wybranej dziedziny. Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla chętnych to warsztaty fotograficzne i teatralne, wyjścia i wyjazdy do kina, teatru i na wystawy, możliwość redagowania własnej gazetki szkolnej i szkolnej strony internetowej, wycieczki krajowe, międzynarodowe szkolne eskapady krajoznawcze, coroczny obóz dla najlepszych uczniów szkoły, Festiwal Kultury Szkolnej, Dzień Języków Obcych, udział w konkursach polonistycznych, historycznych, lingwistycznych, filmowych, recytatorskich, fotograficznych i plastycznych.

 

 

Klasa dziennikarsko-humanistyczna to oferta dla młodych ludzi, którzy są ciekawi świata.

 

WARSZTATY

Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się warsztaty dziennikarskie, podczas których licealiści poznają podstawowe zagadnienia z zakresu komunikacji językowej, public relations oraz etyki dziennikarskiej. Organizowane będą spotkania z dziennikarzami, ludźmi kultury oraz zajęcia w redakcjach czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych.

 

CO PO MATURZE?

Klasa dziennikarsko-humanistyczna świetnie przygotowuje nie tylko do studiów dziennikarskich, ale w ogóle humanistycznych, ponieważ rozwija zdolności i talenty młodych ludzi. Nie muszą oni wiązać swojej przyszłości z mediami. Proponowana przez Zielone klasa licealna umożliwia uczniom start na takie kierunki jak: prawo, stosunki międzynarodowe, public relations, polonistyka, lingwistyka, politologia, bezpieczeństwo narodowe, reżyseria filmowa i telewizyjna, kulturoznawstwo, psychologia, pedagogika, historia, wydziały multimedialne.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook