Dzisiaj jest poniedziałek, 01 maja 2017 r., 121 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Wygrali konkurs i w nagrodę pojadą do Niemiec. Sukces uczniów Zielonego
Dodał: JaW, 18-09-2016 09:58, odsłon: 14187

Agata Baran, Paulina Agaczyńska, Klaudia Płachta i Szymon Lisowski z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego znaleźli się wśród najlepszych w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim "Polskie więźniarki w Ravensbrück". Cała czwórka odbierała nagrody w piątek 16 września w Krakowie. Opiekunem uczniów Zielonego był Jacek Malicki.

Była to już piąta edycja konkursu, w którym udział wzięła młodzież z całej Polski. Wyjątkowo trudny temat i olbrzymia konkurencja, na konkurs wpłynęło kilkaset prac, sprawiają, że wyróżnienia są tym cenniejsze.

 

Uczniowie Zielonego zgłosili swoje prace w kategorii prezentacja multimedialna i zrobili to ze sporym sukcesem. Agata Baran zajęła pierwsze miejsce, Szymon Lisowski otrzymał drugie miejsce, a Paulina Agaczyńska i Klaudia Płachta zostały nagrodzone trzecim miejscem. Jedną z nagród będzie kilkudniowa wycieczka edukacyjna do Niemiec, gdzie w planie jest zwiedzanie Berlina, Poczdamu i obozu w Ravensbrück.

 

- Warto było wziąć udział w konkursie historycznym poświęconym martyrologii czasów II wojny światowej. Czytając książki różnych autorów nie tylko mogłyśmy poszerzyć naszą wiedzę, ale też docenić heroizm ludzi żyjących w tamtych czasach – zgodnie przyznają Paulina Agaczyńska i Agata Baran, które wygrały wycieczkę do Niemiec.

 

 

Laureaci konkursu z Zielonego ze swoim nauczycielem Jackiem Malickim.

 

Z sukcesu swoich uczniów cieszy się również dyrektor Śniadeckiego, Agnieszka Stępień.

 

- Zdobycie czołowych miejsc w ogólnopolskim konkursie nie zdarza się często. Jest to tym większy sukces dla całej społeczności Zielonego – przyznaje dyrektor.

 

Podczas pobytu w Krakowie laureaci mieli okazję zwiedzić Wawel i przeżyć ciekawą lekcję historii, którą zafundowali organizatorzy konkursu.

 

- Sukces moich uczniów potwierdza tylko, że należy różnymi metodami popularyzować wiedzę historyczną wśród młodego pokolenia – dodaje Jacek Malicki, nauczyciel historii w Zespole Szkół im. Śniadeckiego.

 

Mazda MX-5 RF
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek   Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji   Działka uzbrojona   tel. kont. 792...
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC NOWE NA DZIAŁKĘ
WC nowe na działkę, budowę, sosnowe solidnie wykonane, pokryte papą, możliwy transport,   Cena 400 zł
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook