Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Wygrali konkurs i w nagrodę pojadą do Niemiec. Sukces uczniów Zielonego
Dodał: JaW, 18-09-2016 09:58, odsłon: 14871

Agata Baran, Paulina Agaczyńska, Klaudia Płachta i Szymon Lisowski z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego znaleźli się wśród najlepszych w ogólnopolskim konkursie historyczno-literackim "Polskie więźniarki w Ravensbrück". Cała czwórka odbierała nagrody w piątek 16 września w Krakowie. Opiekunem uczniów Zielonego był Jacek Malicki.

Była to już piąta edycja konkursu, w którym udział wzięła młodzież z całej Polski. Wyjątkowo trudny temat i olbrzymia konkurencja, na konkurs wpłynęło kilkaset prac, sprawiają, że wyróżnienia są tym cenniejsze.

 

Uczniowie Zielonego zgłosili swoje prace w kategorii prezentacja multimedialna i zrobili to ze sporym sukcesem. Agata Baran zajęła pierwsze miejsce, Szymon Lisowski otrzymał drugie miejsce, a Paulina Agaczyńska i Klaudia Płachta zostały nagrodzone trzecim miejscem. Jedną z nagród będzie kilkudniowa wycieczka edukacyjna do Niemiec, gdzie w planie jest zwiedzanie Berlina, Poczdamu i obozu w Ravensbrück.

 

- Warto było wziąć udział w konkursie historycznym poświęconym martyrologii czasów II wojny światowej. Czytając książki różnych autorów nie tylko mogłyśmy poszerzyć naszą wiedzę, ale też docenić heroizm ludzi żyjących w tamtych czasach – zgodnie przyznają Paulina Agaczyńska i Agata Baran, które wygrały wycieczkę do Niemiec.

 

 

Laureaci konkursu z Zielonego ze swoim nauczycielem Jackiem Malickim.

 

Z sukcesu swoich uczniów cieszy się również dyrektor Śniadeckiego, Agnieszka Stępień.

 

- Zdobycie czołowych miejsc w ogólnopolskim konkursie nie zdarza się często. Jest to tym większy sukces dla całej społeczności Zielonego – przyznaje dyrektor.

 

Podczas pobytu w Krakowie laureaci mieli okazję zwiedzić Wawel i przeżyć ciekawą lekcję historii, którą zafundowali organizatorzy konkursu.

 

- Sukces moich uczniów potwierdza tylko, że należy różnymi metodami popularyzować wiedzę historyczną wśród młodego pokolenia – dodaje Jacek Malicki, nauczyciel historii w Zespole Szkół im. Śniadeckiego.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook