Dzisiaj jest niedziela, 17 grudnia 2017 r., 351 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Wycieczka do Sandomierza nagrodą za najlepszą frekwencję i aktywność
Dodał: MaG, 28-09-2017 11:01, odsłon: 16898
fot.Julia Krajewska, Joanna Sulek oraz Weronika Nitek
fot.Julia Krajewska, Joanna Sulek oraz Weronika Nitek

W piątek 22 września zwycięzcy Konkursu na Najlepszą Frekwencję zorganizowanego w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach odwiedzili Sandomierz, jedno z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast.

Urok Sandomierza i jego niepowtarzalny klimat odkrywali dzięki p. przewodnik – Annie Śnieżyńskiej – Rożek. Młodzież mogła podziwiać powstały w XIV wieku zamek, renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, gotycką Katedrę, a w niej bizantyjsko-ruskie freski, rokokowe ołtarze, obrazy i rzeźby.

Uczniowie maszerowali po wzgórzu staromiejskim obok domu Jana Długosza, pomnika Wincentego Kadłubka, Collegium Gostomianum. Przeszli przez „Ucho Igielne” Sandomierza będące pozostałością średniowiecznych murów obronnych. Zwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną o długości ok. 500. m ciągnącą się pod kamienicami na Rynku oraz późnoromański kościół św. Jakuba, zbudowany w 1226 roku. Z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej -  wzniesionej przez króla Kazimierza Wielkiego około 1362 roku - podziwiali przepiękną panoramę Sandomierza. Zachwycili się widokiem Gór Pieprzowych i wąwozami lessowymi, których zbocza porośnięte są drzewami i krzewami.


Spacerując po miejskich uliczkach mijali licznych turystów przybyłych tego dnia do Sandomierza, a dzień był niezwykły.  Od tygodnia już padał deszcz, a właśnie 22. września świeciło słońce i kwitły kasztany. Po trwającym  cztery godziny zwiedzaniu, uczniowie zatrzymali się w restauracji „Basztowa”, gdzie zjedli obiad i wyruszyli w dalszą drogę. Jej ostatnim  punktem  był rejs po Wiśle. Płynęli statkiem „Maria” i przyglądali się miastu z nieco innej perspektywy.

- Chętnie chodzę do szkoły i staram się nie opuszczać zajęć. Wiem, że tylko wtedy zdobędę wiedzę, dzięki której zdam maturę, a później będę mogła studiować. Biorę udział w szkolnych imprezach, ponieważ taka aktywność sprawia mi przyjemność. Cieszę, że mogłam pojechać na wycieczkę. Sandomierz na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci – oceniła wyjazd Dominika Kwaśnik, stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki. Jej autorkami są  Julia Krajewska, Joanna Sulek oraz Weronika Nitek  z klasy 3pt.

 

autor: ZSS 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
ODSTĄPIE NOWO URZADZONA KAWIARNIE
Odstąpię nowo urządzoną kawiarnię, zlokalizowaną w Pionkach w galerii przy ulicy Radomskiej 2.   Więcej informacji pod numerem telefonu: 601-952-059
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
KOLOROWE PUDEŁKO ZATRUDNI NAUCZYCIELA
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach PILNIE poszukuje nauczyciela do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym.   Wymagania: - wykształcenie pedagogika spec...
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
SZUKAMY RECEPCJONISTKI DO HOTELU IMPERIUM
Szukamy recepcjonistki do Hotelu Imperium w Pionkach   Kontakt:508-127-608791-444-747
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook