Dzisiaj jest środa, 26 lutego 2020 r., 57 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Wolontariusze z Zielonego lubią i chcą pomagać. Kwestowali dla chorych dzieci
Dodał: JaW, 24-09-2013 10:14, odsłon: 4013

Wolontariuszki z Zielonego aktywnie włączyły się w zbiórkę pieniędzy dla dwóch chorych dziewczynek. Sześć dziewczyn z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego kwestowało podczas rozegranego w ubiegły czwartek w Pionkach charytatywnego meczu siatkarskiego. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia z czołowymi zawodnikami dwóch najlepszych polskich klubów, Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów.

- To cudowna inicjatywa, a przy tym wspaniałe siatkarskie widowisko zorganizowane specjalnie dla chorych dzieci - przyznaje Oliwia, uczennica trzeciej klasy liceum lingwistycznego.

 

Pieniądze na leczenie dwóch chorych dziewczynek, Wioli Sidor i Darii Jasiorowskiej, zbierali wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pionkach. Wśród nich były też uczennice Zielonego: Oliwia Krawczyk, Kornelia Pyrka, Anna Wójcik, Eliza Ruba, Martyna Szewczyk i Monika Jezuita.

 

Dziewczyny od trzech lat pracują w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Biorą udział w różnych akcjach. W zbiórkach żywności, imprezach organizowanych dla osób niepełnosprawnych i dzieci z ubogich rodzin. Wolontariuszki z Zielonego po raz trzeci uczestniczyły w meczu charytatywnym organizowanym przez Radosława Bieleckiego i jego kolegów z Pionkowskiego Towarzystwa Siatkówki.

 

- Mecze charytatywne stały się już tradycją w naszym mieście. Uczą nas tolerancji i zrozumienia dla niepełnosprawności. Za każdym razem, gdy widzę uśmiech zadowolenia na twarzach zarówno rodziców, jak i ich dzieci, jestem przekonana, że moja praca jest ważna, że wolontariat ma sens. Te mecze to wygrana nas wszystkich – dodaje Monika Jezuita, uczennica trzeciej klasy LO.

 

 

Wolontariuszki z Zielonego już po raz trzeci kwestowały podczas charytatywnego meczu siatkarskiego rozgrywanego w Pionkach

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook