Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Uczniowie Zielonego spotkali się z wicemarszałkiem Senatu i zwiedzili Parlament
Dodał: JaW, 06-06-2017 09:28, odsłon: 11701
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Wycieczka do Warszawy była nagrodą w konkursie "Postaw na Senat", który zorganizował wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Wśród laureatów znalazła się trójka uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego: Anna Zawadzka, Robert Kacperczyk i Mateusz Palka.

W trakcie pobytu w stolicy osiemnastu uczniów ze szkół w Radomiu, Pionkach i Chwałowicach najpierw zwiedziło budynek parlamentu przy ulicy Wiejskiej, a następnie miało okazję poznać historię zabytków przy Nowym Świecie. Pomimo upału, wszyscy uczestnicy wycieczki nagrody z wielkim zainteresowaniem chłonęli wiedzę związaną z historią Warszawy.

 

- Pomimo, że często jesteśmy w Warszawie, to pierwszy raz mieliśmy okazję zwiedzać siedzibę parlamentu. Spotkaliśmy wielu znanych polityków i dziennikarzy telewizyjnych – relacjonowali swój pobyt w stolicy uczniowie Zielonego.

 

W trakcie spotkania z zaproszonymi gośćmi wicemarszałek Adam Bielan podziękował młodzieży za trud włożony w przygotowanie się do konkursu i pogratulował jej osiągniętych wyników. Wiele miejsca poświęcił też codziennej pracy posłów i senatorów.

 

- Mam nadzieję, że w przyszłości uda się powtórzyć tego typu edukacyjną wycieczkę, a wicemarszałek Bielan znajdzie czas, aby spotkać się z młodzieżą także w naszej szkole - podsumowuje wyjazd do stolicy opiekun laureatów, nauczyciel historii i WOS, Jacek Malicki.

 

 

Uczniowie Śniadeckiego ze swoim nauczycielem Jackiem Malickim i wicemarszałkiem Senatu, Adamem Bielanem.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook