Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Uczniowie Zielonego odwiedzili łódzką filmówkę
Dodał: JaW, 28-02-2017 11:47, odsłon: 11308
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Kino jest najważniejszą ze sztuk. Z takim przesłaniem wrócili z wycieczki do Łodzi uczniowie Zespołu Szkół im. Śniadeckiego. Młodzież z Zielonego miała okazję odwiedzić Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Teatralną i Telewizyjną im. Leona Schillera. W wyjeździe uczestniczyło 27 osób z klas o kierunku fototechnik i informatyk. Opiekunami młodzieży były Anna Warchoł i Aneta Zawadzka.

Po łódzkiej filmówce uczniów ze "Śniadeckiego" oprowadzał profesor Bogdan Parzyjagła, który przybliżył uczniom historię powstania Szkoły Filmowej, a także przywołał nazwiska wybitnych reżyserów, montażystów - autorytetów światowego kina, absolwentów tej uczelni. Zaprezentował również jej aktualne kierunki kształcenia i przedsięwzięcia.

 

Uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w pokazie pierwszego filmu Andrzeja Wajdy oraz jedynego filmu powstałego w reżyserii Agnieszki Osieckiej. Oglądali atelier fotograficzne oraz hale, w których znajdują się rekwizyty wykorzystywane do sztuk teatralnych i telewizyjnych.

 

Młodzież z Zielonego zwiedziła również Muzeum Kinematografii, które mieści się w byłym pałacu Karola Schreiblera. W zbiorach muzeum znajduje się około tysiąca filmów utrwalonych na taśmach celuloidowych i wideo. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery). Zwraca uwagę wystawa "60 lat animacji polskiej" prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii, zaaranżowane plany filmowe, a także urządzenia do animacji filmowej ze zbiorów własnych muzeum i depozytów.

 

Wycieczka do łódzkiej Szkoły Filmowej była niezwykle interesującym doświadczeniem dla młodzieży ze "Śniadeckiego". Zafascynowała ich swoją historią, osiągnięciami, kreatywnością i odważnym myśleniem wbrew schematom.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
"Kino jest najważnieszą ze sztuk".
Raczej śmiem wątpić... kino to pic - kolorowe cienie na białym płótnie.
Jeżeli już... o miano lidera sztuki posądziłbym teatr...
Muzyka też mi bliską jest !
01-03-2017, 09:16:12
+ 1
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook