Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Uczniowie Zielonego odwiedzili łódzką filmówkę
Dodał: JaW, 28-02-2017 11:47, odsłon: 11582
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Kino jest najważniejszą ze sztuk. Z takim przesłaniem wrócili z wycieczki do Łodzi uczniowie Zespołu Szkół im. Śniadeckiego. Młodzież z Zielonego miała okazję odwiedzić Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Teatralną i Telewizyjną im. Leona Schillera. W wyjeździe uczestniczyło 27 osób z klas o kierunku fototechnik i informatyk. Opiekunami młodzieży były Anna Warchoł i Aneta Zawadzka.

Po łódzkiej filmówce uczniów ze "Śniadeckiego" oprowadzał profesor Bogdan Parzyjagła, który przybliżył uczniom historię powstania Szkoły Filmowej, a także przywołał nazwiska wybitnych reżyserów, montażystów - autorytetów światowego kina, absolwentów tej uczelni. Zaprezentował również jej aktualne kierunki kształcenia i przedsięwzięcia.

 

Uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w pokazie pierwszego filmu Andrzeja Wajdy oraz jedynego filmu powstałego w reżyserii Agnieszki Osieckiej. Oglądali atelier fotograficzne oraz hale, w których znajdują się rekwizyty wykorzystywane do sztuk teatralnych i telewizyjnych.

 

Młodzież z Zielonego zwiedziła również Muzeum Kinematografii, które mieści się w byłym pałacu Karola Schreiblera. W zbiorach muzeum znajduje się około tysiąca filmów utrwalonych na taśmach celuloidowych i wideo. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery). Zwraca uwagę wystawa "60 lat animacji polskiej" prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii, zaaranżowane plany filmowe, a także urządzenia do animacji filmowej ze zbiorów własnych muzeum i depozytów.

 

Wycieczka do łódzkiej Szkoły Filmowej była niezwykle interesującym doświadczeniem dla młodzieży ze "Śniadeckiego". Zafascynowała ich swoją historią, osiągnięciami, kreatywnością i odważnym myśleniem wbrew schematom.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
"Kino jest najważnieszą ze sztuk".
Raczej śmiem wątpić... kino to pic - kolorowe cienie na białym płótnie.
Jeżeli już... o miano lidera sztuki posądziłbym teatr...
Muzyka też mi bliską jest !
01-03-2017, 09:16:12
+ 1
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook