Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Oferta Szkół
Uczniowie Zespołu Szkół w Pionkach po raz trzeci pojadą do Grecji!
Dodał: MaG, 23-08-2018 14:38, odsłon: 1585
fot. Zielone
fot. Zielone

Szkoła całkiem niedawno otrzymała informację z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że projekt Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach stworzony we współpracy z greckim partnerem SAGEM TRAINING SERVICES LTD został zaakceptowany do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

- Szkoła nauczona własnym doświadczeniem, widzi, jak wielki wpływ na młodzież może mieć udział w mobilności międzynarodowej. Nie chodzi tylko o umiejętności, ale również doświadczenie i wspaniałe wspomnienia, które wpływają pozytywnie również na rówieśników, którzy nie mieli szansy, aby wziąć udział w projekcie. Dlatego też Zespół Szkół w Pionkach chce dać te szanse kolejnym rocznikom młodzieży, w lutym 2018 złożony został wniosek, w ramach którego zaplanowano wyjazd na praktyki zawodowe do Grecji dla uczniów z profili technik informatyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz  fototechnik. Ostatecznie do kraju Hellady uda się 42 uczniów pod opieką 4 opiekunów – informuje

W związku z tym, że mobilność planowana jest podobnie jak w tym roku, na wiosnę roku kolejnego, to rekrutacja do projektu oraz faza przygotowań uczestników do wyjazdu rozpocznie się pod koniec 2018 roku. Bliżej tego terminu zostanie przedstawiony regulamin rekrutacji, jej zasady oraz inne potrzebne informacje.

Głównym celem projektu jest realizacja procesu rozwoju zawodowego 42 uczniów, mogących skorzystać ze stworzonych we współpracy z greckim partnerem ram kształcenia i szkolenia zawodowego, ze szczególnym naciskiem na realizowane praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach.

Cele szczegółowe projektu, z uwzględnieniem celów ilościowych i jakościowych:
1. Wykreowanie wśród 42 uczestników projektu bardziej otwartych i tolerancyjnych postaw uwzględniając odmienność rasową czy kulturową, która jest dzisiaj bardzo pożądaną cechą. Projekt ma pozwolić rozbudzić ciekawość świata i innych kultur,
co będzie stymulatorem samorozwoju oraz rozwinąć umiejętności interpersonalne, ich świadomość i pewność siebie, co pozwoli im na lepsze partycypowanie w europejskim społeczeństwie.


2. Rozwinięcie wśród 42 uczestników projektu umiejętności miękkich, takich jak umiejętność pracy w grupie, dyskusji, czy burzy mózgów, które są bardzo pożądane na dzisiejszym rynku pracy.


3. Stworzenie możliwości, dzięki, którym zarówno nauczyciele jak i uczniowie, będą mogli zdobyć nowe kompetencje, w tym zawodowe i językowe, przyczyniając się tym samym do możliwości późniejszego korzystania z obcojęzycznych źródeł naukowych. Uczniom da to szanse na rozwój indywidualny poza szkołą, natomiast nauczyciele poza rozwojem osobistym, będą mogli zyskać doświadczenie oraz poznać innowacyjną metodologię, które przysłuży się poziomowi kształcenia w całej placówce.

 

4. Uzyskanie bardzo cennego doświadczenia dzięki współpracy z partnerem greckim oraz przeniesienie najlepszych praktyk i standardów na program kształcenia i staży w szkole, co przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia i stworzenia dla uczniów
i nauczycieli, nowych możliwości rozwoju.


5. Zmniejszenie wśród uczniów ryzyka wykluczenia społecznego poprzez podniesienie wiedzy i umiejętności językowych 42 uczestników. Pozwoli to na sprawne rywalizowanie o miejsce na rynku pracy zarówno krajowym jak i europejskim, dzięki sprawnym posługiwaniu się językiem obcym oraz doświadczeniem wynikającym
z pracy w zawodzie.


6. Stworzenie przykładu dla całego regionu, który ma pomóc również innym szkołom
w podniesieniu jakości kształcenia. W dalszej perspektywie przyczyni się to wydatnie do podniesienia PKB regionu i zmniejszenia bezrobocia.


7. Stworzenie dla 4 nauczycieli (osób towarzyszących) okazji do zobaczenia i poznania nowych metod kształcenia i wymiany dobrych praktyk, a potem wykorzystania ichw macierzystej placówce, co pozwoli podnieść poziom kształcenia.


8. Włączanie do programu edukacji nowoczesnych technik oraz korzystanie z doświadczenia zagranicznego partnera pozwoli na poszerzenie i udoskonalenie systemu edukacji w Polsce, który będzie stawał się coraz bardziej europejski.


9. Stworzenie 42 certyfikatów, które będą służyć jako potwierdzenie umiejętności nabytych poprzez udział w praktykach.

Więcej informacji o projekcie wkrótce…

 

autor:ZSS

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook