Dzisiaj jest środa, 12 grudnia 2018 r., 346 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Trzecie miejsce uczennic z Zielonego w konkursie „Polskie symbole narodowe”
Dodał: MaG, 21-11-2017 08:44, odsłon: 5362
fot.ZS
fot.ZS

W piątek 17 listopada zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polskie symbole narodowe”. Wśród laureatów konkursu znalazły się przedstawicielki Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zespół z klasy I FP w składzie: Kornelia Brzostowska, Marcelina Mazurek i Oliwia Szewczyk zdobyły III miejsce w kraju wśród szkół ponadgimazjalnych za film „Powstańcza kotwica”.

Organizatorami konkursu są – Fundacja Historia i Kultura oraz redakcja miesięcznika historycznego „Mówią Wieki” z siedzibą w Warszawie. Do wzięcia udziału w konkursie zaproszone zostały czteroosobowe zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

 

- Cieszymy się, iż nasz filmik o symbolu narodowym, jakim jest powstańcza kotwica, symbol Polski Walczącej znalazł uznanie u jury konkursu. W dniu 2. grudnia 2017 roku w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie podczas Wielkiej Gali z okazji Targów Książki Historycznej odbierzemy nagrody, stwierdziły laureatki konkursy – Kornelia, Marcelina i Oliwia.

 

Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego filmu o długości od 1. do 2. minut prezentującego symbol, który odegrał ważną rolę w naszej historii (z wyjątkiem godła, flagi i hymnu). Treści merytoryczne oceniali redaktorzy „Mówią wieki”, a warsztat filmowy - zaproszeni do współpracy filmowcy. Zwycięskie filmy trafią na strony internetowe „Mówią wieki” oraz Fundacji Historia i Kultura.

 

- Gratuluję moim uczennicom zdobycia III miejsca i tytułu laureatów ogólnopolskiego konkursu. Bardzo się cieszę z faktu, iż wręczenie nagród odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie –  Jacek Malicki, nauczyciel historii w ZS w Pionkach.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
kiedyś takie fajne dziewczyny nie chodziły do zielonego :P ehhh szkoda, że nie jest się młodszym hehhee ;)
21-11-2017, 11:59:38
+ 2
- 58
odpowiedz
VIP
Gratulacje! Wielki sukces!
Ale, jak zwykle, czegoś nie rozumiem. Autor artykułu napisał, że /cyt./ "Do wzięcia udziału w konkursie zaproszone zostały czteroosobowe zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe", więc:
1. Skoro były tylko dwie kategorie wiekowe szkół (???!!!), to dlaczego naszym dziewczynom przyznano nagrodę nie w kategorii "szkół ponadpodstawowych", tylko w kategorii "szkół ponadgimnazjalnych"?
2. A skoro nagrody w kategorii "szkół ponadpodstawowych" rozdzielono, jak się domyślam, na większą niż jeden liczbę podmiotów (np. na gimnazja, licea, wyższe uczelnie - proszę zauważyć, to są konkretne kategorie szkół a nie jakieś tam ogólnie określane jako ponadpodstawowe), to zapewne także i szkoły podstawowe podzielono na "młodzież młodszą" i "młodzież starszą", z których każda znacznie różni się zarówno wiekiem, jak i doświadczeniem w kręceniu filmów, to tych wspomnianych w artykule kategorii wiekowych nie było dwie, tylko znacznie więcej.
3. No i na koniec: skoro zaproszono do konkursu zespoły 4-osobowe, to dlaczego laureatki z Pionek są tylko trzy? Czyżby nie znalezione czwartej zdolnej? A może to ten szpakowaty pan nauczyciel był tym czwartym członkiem teamu? (ale to chyba byłoby niezgodne z regulaminem konkursu)
21-11-2017, 13:40:23
+ 31
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook