Dzisiaj jest niedziela, 24 marca 2019 r., 83 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Technicy informatyki z Zielonego podsumowali projekt
Dodał: MaG, 23-11-2017 08:53, odsłon: 427
fot.ZS
fot.ZS

Uczniowie kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach brali udział w edukacyjnym projekcie “Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT”, realizowanym w polsko-greckim partnerstwie na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego i inicjatyw dla uczniów szkół technicznych i zawodowych, uczących się na kierunku technik informatyk.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Chęć realizacji niniejszego projektu wynikała przede wszystkim ze zidentyfikowanych potrzeb uczniów szkół zawodowych w zakresie wspierania rozwoju osobistego i zawodowego w wymiarze europejskim, zdobywania praktycznej wiedzy w zakresie informatyki, nauki branżowego języka informatycznego, motywowania uczniów do nauki i rozwoju zawodowego, zapobiegania wypadnięciu uczniów z systemu edukacji, uatrakcyjnienia procesu kształcenia, ułatwienia równego dostępu uczniom będącym w niekorzystnej sytuacji i mniejszymi szansami w porównaniu z rówieśnikami.

 

Projekt miał za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom potrzebę uczenia się przez całe życie, a także zwiększyć praktyczne umiejętności uczniów w obszarze IT, w tym tych związanych z zarządzaniem usługami informatycznymi.

 


Celem głównym projektu było podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego, rozszerzenie wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych uczniów oraz pracowników organizacji, ułatwienie startu zawodowego w zakresie technologii informatycznych, praktyczne wykorzystanie teoretycznej wiedzy zdobytej w trakcie nauki, poznanie nowoczesnych standardów branży oraz aspektów międzynarodowego rynku informatycznego. Jego osiągnięcie możliwe było poprzez realizację programu stażu, który został oparty o wybrane zagadnienia, które wchodzą w skład niezbędnej wiedzy weryfikowanej w trakcie egzaminu zawodowego dla zawodu technik informatyk.

 

Działania planowane do realizacji w ramach projektu zostały tak zaplanowane, żeby w jak największym stopniu rozwinąć umiejętności uczniów techników informatycznych w zakresie jednego z czterech głównych celów kształcenia w zawodzie tj. projektowania i tworzenia baz danych, lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi bazami i sieciami.

 

Dzięki projektowi zostały podniesione kompetencje osobiste ucznia, przede wszystkim wzrost umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów w sposób twórczy, panowania i radzenia sobie ze stresem wynikającym z długiego okresu pobytu za granicą, współpraca w międzynarodowej grupie, samodzielność podejmowania decyzji, otwartość, przedsiębiorczość, kreatywność, zwiększenie samooceny i pewności siebie, integracja w grupie. Dla wielu uczniów wyjazd na staż był pierwszym w życiu wyjazdem za granicę. 


Dla uczniów został zrealizowany program przygotowań, obejmujący przygotowanie językowe , kulturowe i pedagogiczne. Wszystkie etapy przygotowania były realizowane przez wykwalifikowanych pedagogów, lektorów języka angielskiego. W ich ramach uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie klasycznej, jak i warsztatowej.


Uczestnicy realizowali swoje praktyki dzięki współpracy partnerów projektu – Tsunami Sp. z o.o. oraz Olympus Education Services i innych podmiotów działających na rynku lokalnym. Zajęcia były realizowane w firmie informatycznej, w stworzonym na potrzeby praktyk środowisku pracy, w ramach którego uczestnicy mogli pracować na indywidualnych stanowiskach pracy, realizując wszystkie przygotowane zagadnienia, pojawiające się zlecenia od klientów, istotne dla zawodu informatyka / programisty.

 

Po zakończeniu udziału w stażu, uczestnicy otrzymali certyfikaty wystawione przez organizację przyjmującą, zawierające wykazy osiągnięć, a także zaświadczenia od pracodawcy o odbyciu praktyk. Przygotowane zostały także Dokumenty Europass Mobilność, które czekają na zatwierdzenie przez Krajowe Centrum Europass.

 

 

źródło:ZS 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook