Dzisiaj jest wtorek, 02 czerwca 2020 r., 154 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Szymon z Zielonego zaimponował wiedzą w Akademii Niepodległości
Dodał: MaG, 19-04-2019 07:53, odsłon: 1910
fot.ZS
fot.ZS

17 kwietnia 2019 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach została zainaugurowana Akademia Niepodległości IPN. Prace Akademii Niepodległości rozpoczęły się wykładem dr hab. Sebastiana Piątkowskiego z Delegatury IPN w Radomiu.

Wystąpienie dotyczyło życia i dokonań Ignacego Jana Paderewskiego - światowej sławy muzyka, a zarazem jednego z Ojców Niepodległości Polski. Spotkanie prowadził prof. dr hab. Marek Wierzbicki z Delegatury IPN w Radomiu. Honorowym gościem Akademii Niepodległości była Magdalena Śladecka, Naczelnik BEN o/ IPN Lublin.

 

Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone reprezentowało 9. członków Szkolnego Klubu Debat Historycznych: Paweł Farbiś z kl. I IT, Andżelika Grabowska z kl. I FP, Szymon Jaworski z kl. I IT, Wiktoria Michalska z kl. I FP, Bartosz Kołodziejczyk z kl. I IT, Emilia Stachuczy z kl. I IT, Cezary Michalec z kl. I IT, Emilia Węsek z kl. I FP i Mateusz Tomaszewski z kl. I IT. Uczniowie wraz ze swoim opiekunem - mgr Jackiem Malickim otrzymali okolicznościowe indeksy.

 

 

W ramach Akademii Niepodległości IPN odbył się konkurs wiedzy o bohaterze wykładu. Do rywalizacji przystąpiło 11. uczestników. Laureatami konkursu zostali: Szymon Jaworski z ZS Pionki oraz Ernest Płachta i Igor Kowalczyk - harcerze ZHR z Pionek.

 

Spotkanie uświetnił też koncert muzyki Ignacego Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Karoliny Luks i Marty Tomeckiej, uczennic ze szkoły Muzycznej z Kozienic.

 

- Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia głównej nagrody w konkursie wiedzy o mistrzu Paderewskim. Udział w Akademii Niepodległości jest dla mnie okazją do aktywnej pracy w Szkolnym Klubie Debat Historycznych - ocenił swój udział w Akademii Niepodległości Szymon Jaworski z kl. I IT.

 

 

- Gratuluję Szymonowi zdobycia głównej nagrody w konkursie, zaś pracownikom IPN o/ Radom ciekawej formuły spotkań Akademii Niepodległości, które mają mieć wielki finał w 2021 roku. Dzięki interesującym wykładom i konkursom o kolejnych bohaterach moi uczniowie poszerzą swoją wiedzę historyczną, wykażą się kreatywnym myśleniem oraz z większym zapałem będą uczestniczyć w lekcjach historii - podsumował udział w spotkaniu Jacek Malicki.

 

 

źródło:ZS   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook