Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Szkoła Specjalna na niebiesko. W ten sposób propagują wiedzę na temat autyzmu
Dodał: JaW, 10-04-2017 10:11, odsłon: 11798
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Szkoła Specjalna w Pionkach dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Polska na niebiesko". Rozdając balony i kwiaty mieszkańcom podczas happeningu na ulicach miasta uczniowie i nauczyciele propagowali wiedzę na temat autyzmu.

W ubiegły poniedziałek (3.04) nauczyciele, uczniowie i ich rodzice ze Szkoły Specjalnej w Pionkach wyszli na ulice miasta, żeby solidaryzować się z ogólnopolską akcją "Polska na niebiesko" – propagującą wiedzę na temat autyzmu.

 

Tego dnia budynek szkoły przy ulicy Parkowej przybrał niebieskie barwy, a cała społeczność szkolna przeszła ulicami Pionek wręczając balony i kwiaty własnoręcznie wykonane na zajęciach lekcyjnych. W szkole uczą się dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym także z autyzmem.

 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Jak podają statystyki obecnie występuje raz na 100 osób i występuje cztery razy częściej u chłopców niż dziewczynek. Najważniejsza jest wczesna diagnoza i konsekwentna terapia, która dają dzieciom z autyzmem szansę na rozwój i samodzielność.

 

W Szkole Specjalnej funkcjonuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, które zapewnia opiekę i wsparcie terapeutyczne dzieciom już od 3. roku życia. W ramach zajęć zapewniana jest terapia logopedyczna, psychologiczna, zajęcia z pedagogiem oraz integracja sensoryczna.

 

 

W akcję "Polska na niebiesko" włączyła się cała społeczność Szkoły Specjalnej.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook