Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Szkoła Specjalna na niebiesko. W ten sposób propagują wiedzę na temat autyzmu
Dodał: JaW, 10-04-2017 10:11, odsłon: 11479
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Szkoła Specjalna w Pionkach dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Polska na niebiesko". Rozdając balony i kwiaty mieszkańcom podczas happeningu na ulicach miasta uczniowie i nauczyciele propagowali wiedzę na temat autyzmu.

W ubiegły poniedziałek (3.04) nauczyciele, uczniowie i ich rodzice ze Szkoły Specjalnej w Pionkach wyszli na ulice miasta, żeby solidaryzować się z ogólnopolską akcją "Polska na niebiesko" – propagującą wiedzę na temat autyzmu.

 

Tego dnia budynek szkoły przy ulicy Parkowej przybrał niebieskie barwy, a cała społeczność szkolna przeszła ulicami Pionek wręczając balony i kwiaty własnoręcznie wykonane na zajęciach lekcyjnych. W szkole uczą się dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym także z autyzmem.

 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Jak podają statystyki obecnie występuje raz na 100 osób i występuje cztery razy częściej u chłopców niż dziewczynek. Najważniejsza jest wczesna diagnoza i konsekwentna terapia, która dają dzieciom z autyzmem szansę na rozwój i samodzielność.

 

W Szkole Specjalnej funkcjonuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, które zapewnia opiekę i wsparcie terapeutyczne dzieciom już od 3. roku życia. W ramach zajęć zapewniana jest terapia logopedyczna, psychologiczna, zajęcia z pedagogiem oraz integracja sensoryczna.

 

 

W akcję "Polska na niebiesko" włączyła się cała społeczność Szkoły Specjalnej.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook