Dzisiaj jest piątek, 18 września 2020 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Podsumowanie projektu w Zielonym
Dodał: MaG, 17-09-2018 08:36, odsłon: 615
fot.ZS
fot.ZS

W piątek 14 września w Zespole Szkól im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor ZS - Agnieszka Stępień, która powitała gości, m.in. Marzenę Murawską – dyrektor PSP nr 5 w Pionkach, radną Powiatu Radomskiego, Dorotę Łachmaniuk - dyrektor PSP nr 1 w Pionkach, Magdalenę  Deszczkę - dyrektor PSP nr 2 w Pionkach, Grzegorza Amanowicza – dyrektora PSP w Jedlni Kościelnej, uczniów  trzecich klas gimnazjalnych i ósmych klas  szkół podstawowych z Pionek i Jedlni Kościelnej wraz z opiekunami oraz młodzież i nauczycieli ZS– uczestników praktyk zawodowych w Grecji w 2018 r. Następnie głos zabrali uczestnicy projektu: Anna Zawadzka i Bartosz Nowakowski , którzy opowiedzieli o realizowanym projekcie i wrażeniach z praktyk. Informacja o projekcie napisanym przez nauczycieli we współpracy z greckim partnerem SAGEM TRAINING SERVICES LTD od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 277 tys. zł. Wyjazd do Grecji poprzedziły liczne przygotowania. Podczas rekrutacji, która trwała przez 2. miesiące, uczniowie musieli zdobyć jak najwięcej punktów. Liczyły się oceny z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, ocena z zachowania, aktywność w życiu szkolnym. Uczniowie składali formularze zgłoszeniowe do Komisji Rekrutacyjnej i z niecierpliwością oczekiwali na wyniki jej pracy. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich prac czuwały dyrektor Agnieszka Stępień i Anna Żyła - koordynator projektu.

Po wyłonieniu grupy 37. uczniów uczestniczyło w 40-godzinnym kursie języka angielskiego, a także w zajęciach z języka greckiego. W ramach przygotowania do zagranicznych praktyk w Grecji uczniowie poznawali również kulturę i zwyczaje tego pięknego kraju.


Dnia 8. kwietnia 2018 r. 37. uczniów z klas o kierunku technik informatyk oraz fototechnik wyjechało na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji. Miejscem praktyk uczniów z Zielonego była Leptokaria na Riwierze Olimpijskiej. Uczniowie kształcący się w zawodzie fototechnik mieli okazję uczestniczyć w zajęciach skoncentrowanych na podstawach fotografii i fotometrii, zgłębić temat źródeł światła w fotografii. Był również czas na samodzielne wykonywanie zdjęć, a następnie konsultowanie efektów pracy z mentorem. Bardzo ciekawe były także zajęcia dotyczące wydobywania głębi ostrości ze zdjęć, ze szczególnym uwzględnieniem zdjęć portretowych, krajobrazowych, a także zdjęć w ruchu. Fototechnicy oprócz plenerów w ciągu dnia, mieli także okazję udać się wieczorem do Starego Panteleimonu, gdzie ćwiczyli umiejętności z zakresu robienia zdjęć nocą z użyciem wysokiego ISO.


Fototechnicy szlifowali również swoje umiejętności w zakresie wykonywania portretów studyjnych, aby następnie udoskonalić fotografię w odpowiednich programach graficznych. Najlepsze zdjęcia, które wykonali w ciągu swojego pobytu zostały wykorzystane na wystawie, która wzbudziła duże zainteresowanie u wszystkich zwiedzających.


Drugą grupą uczestniczącą w stażach byli informatycy. Uczniowie instalowali sterowniki urządzeń peryferyjnych, poznali rodzaje materiałów eksploatacyjnych oraz zasady sporządzania harmonogramu prac konserwacyjnych i przeglądów. Wzięli również udział w zajęciach, w ramach których poznali rodzaje i charakterystykę oprogramowania do monitorowania pracy i diagnostyki komputera osobistego oraz zasady obsługi konsoli naprawy systemu operacyjnego Windows. Informatycy konfigurowali system operacyjny, modyfikowali rejestry i używali wiersza poleceń oraz monitorowali i naprawiali ewentualne usterki w funkcjonowaniu systemu. Pogłębili swoją wiedzę o parametrach technicznych, topologiach i jednostkach miar w sieciach komputerowych. Dużo czasu poświęcili na pracę w zakresie instalacji systemu, sterowników i urządzeń peryferyjnych a także na montaż sieci komputerowej, dostosowując okablowanie i podłączając odpowiednie urządzenia celem uruchomienia sieci.


Organizatorzy projektu przygotowali dla uczniów Zielonego wspaniały wieczór grecki, podczas którego młodzież świetnie bawiła się przy greckiej muzyce. Oprócz codziennych zajęć praktycznych uczniowie zwiedzili także przepiękne miejsca, m.in. miasteczko Panteleimonas położone na Riwierze Olimpijskiej. Wzięli udział w wycieczce na Meteory - klasztory zbudowane na skałach. Mieli okazję poznać tajemnice życia mnichów, zwiedzili cerkwie. Fotografie tych przepięknych miejsc pozostaną już na zawsze wspaniałymi wspomnieniami.


Niezapomniane pozostaną również rejs statkiem na wyspę Skiathos i wspólna zabawa z kapitanem, członkami załogi i pozostałymi turystami. Wielką atrakcją był również rejs na złotą plażę, gdzie uczniowie mogli zażyć kąpieli w morzu. Podczas grupowego podsumowania całego przedsięwzięcia uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk zagranicznych. Pożegnanie z opiekunami i mentorami było niezwykle wzruszające. Na pewno niejednokrotnie będą wracać myślami do cudownych chwil, jakie mieli okazję przeżyć w tak uroczym, fascynującym kraju.


Podczas uroczystości podsumowania projektu  uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film z przygotowań do wyjazdu i pobytu w Grecji, a także nauczyć się tańczyć Zorbę. Swoje umiejętności taneczne zdobyte w Grecji zaprezentowały profesor Małgorzata Sapijaszka i uczennice: Agata Baran i Natalia Borkiewicz, a Paulina Tarnowska, wykonała utwory: Whitney Houston - "I Have Nothing" oraz Anny Jantar "Tylko mnie poproś do tańca". Następnie dyrektor Zielonego zaprosiła wszystkich na świetlicę szkolną, gdzie przy greckiej muzyce mogli skosztować greckich specjałów, a także obejrzeć wystawę zdjęć zrobionych przez grupę fototechników w Grecji. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży Zielonego, jak i uczniów i nauczycieli przybyłych z okolicznych szkół.


Dla większości z uczestników udział w projekcie i wyjazd do Grecji był prawdziwą przygodą życia. Udział szkoły w projekcie pozwolił stworzyć możliwości, dzięki, którym zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogli zdobyć nowe kompetencje zawodowe i językowe, przyczyniając się tym samym do możliwości późniejszego korzystania z obcojęzycznych źródeł naukowych.


Szkoła nauczona doświadczeniem, widzi, jak wielki wpływ na młodzież może mieć udział w mobilności międzynarodowej. Oprócz umiejętności uczniowie zyskali doświadczenie i wspaniałe wspomnienia, którymi dzielą się z rówieśnikami. Ich opowieści o zajęciach, zdobytych umiejętnościach i przeżyciach wpływają motywująco na rówieśników, którzy nie mieli możliwości, aby wziąć udział w projekcie.


Zespół Szkół w Pionkach chce dać tę szansę kolejnym rocznikom młodzieży. W lutym 2018 r. złożony został wniosek, w ramach którego zaplanowano wyjazd na praktyki zawodowe do Grecji dla uczniów z technikum informatycznego, technikum eksploatacji portów i terminali oraz technikum fotografii i multimediów. Ostatecznie do kraju dawnej Hellady wiosną 2019 roku uda się 42. uczniów pod opieką 4. opiekunów.


W związku z tym, że mobilność planowana jest podobnie jak w tym roku, na wiosnę roku kolejnego, to rekrutacja do projektu oraz faza przygotowań uczestników do wyjazdu rozpocznie się pod koniec 2018 roku. Bliżej tego terminu zostanie przedstawiony regulamin rekrutacji, jej zasady oraz inne potrzebne informacje. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. TK Bato
Szykuje się nowa inwestycja produkcyjna w Pionkach. Na terenie dawnego Pronitu, ...
Fot. Zielone Pionki
W dniu 18 września 2020 roku w siedzibie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztu...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod pat...
Fot. Zdjęcie archiwalne. (Dorota Dróżdż z uczeniem) Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza ko...
Nie udało się sprawić niespodzianki i złapać choćby jeden punkt na ciężkim teren...
Fot. Nowy trener Prochu Pionki - Ryszard Kłusek
Szkoleniowiec pracował między innymi w Wiśle Puławy, Pogoni Siedlce, Flocie Świn...
Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu Natalia Cywka
W roku szkolnym 2019/20 w 4English odbył się konkurs znajomości czasownikó...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Od 1 września, PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym między in...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Wspaniała wiadomość dla mieszkańców Pionek oraz ich dzieci. Nad Stawem G&...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z zais...
Fot. Youtube - Clödie
Zapraszamy 20 września na festyn pod hasłem „Postaw na rodzinę”. Wyd...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach organizuje kolejną edycję konkursu &bdqu...
Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
W dniach 16-17 września 2020 roku na terenie powiatu radomskiego zostanie przepr...
Fot. Grażyna Rojek/Urząd Gminy Pionki
W niedzielę dokończono 7. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej. O godzinie 16 na stadion...
 Fot. A. Kielczyk (Mazovia)
Wielkim sukcesem zakończył się debiut nowego trenera Prochu Pionki, Ryszarda Kłu...
We wrześniu, temperatury na zewnątrz przekraczają jeszcze 20 stopni. Teraz jedna...
W sobotę o godz. 11 piłkarze czwartoligowego Prochu Pionki zagrają z Mazovią Miń...
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
POSZUKUJĘ  OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
POSZUKUJĘ OPIEKUNEK/OPIEKUNÓW OSÓB STARSZYCH
Praca w turnusach 2-3 miesięcznych w Niemczech.Zarobki w zależności od stanu pacjenta do 1600 Euro/msc. netto. Wymagania: - Minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego - Doświadczenie w opiece   Nasza oferta Zapewnione : zakwaterowanie, ...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE
75 m2 w Pionkach (odrębna własność) Księga Wieczysta bez obciążeń. Mieszkanie usytuowane jest na 3-im piętrze w budynku 4-o piętrowym, w środkowej jego części. Posiada 4 pokoje:ok.20, 13, 10 i 9 m 2, hall ok. 10m2, toaleta i łazienka oddzielne , balkon 5,5...
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
SPRZEDAM DOM W PIONKACH, 1/2 BLIŹNIAKA
Sprzedam dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, podpiwniczony o powierzchni użytkowej 102,5 m2 + 65m2 podpiwniczenia z garażem (garaż posiada kanał). Nieruchomość położona jest w Pionkach, w spokojnej okolicy na ulicy Willowej. Na parterze znajduje si...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. W planie zagospodarowania pod dom jednorodzinny. Powierzchnia działki 348 m2. Prąd, woda, kanalizacja, gaz w ulicy. Działka niezabudowana, obecnie ogródek z krzewami i drzewkami owocowymi.
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
WYNAJMĘ MIESZKANIE 2-POKOJOWE, 47M2, PARTER
Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią, umeblowane i wyposażone przy ulicy Sienkiewicza . Stan bdobry po kapitalnym remoncie. Bardzo dobry punkt lokalizacji, blisko targu,supermarket, przystanek autobusowy/busowy,kościół, szkoła, domofon, tv kablowa. Ce...
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA,
zlokalizowane na parterze, ulica Orzeszkowej, 47 m2, stan idealny po gruntownym remoncie, wyposażona kuchnia i łazienka, w pokoju łóżko, ława, fotele.
WYNAJMĘ GARAŻ
WYNAJMĘ GARAŻ
Wynajmę garaż murowany bez kanału powierzchnia ok 30m2
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
SPRZEDAM DRUT ZBROJENIOWY TANIO
Sprzedam drut zbrojeniowy zebrowany 13 mm dlugosci 10 i 12m tanio Kontakt telefoniczny tel.604 128 485
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook