Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Po naukę i praktykę do Grecji. Uczniowie Zespołu Szkół im. Śniadeckiego wezmą udział w stażach za granicą
Dodał: JaW, 03-02-2017 09:23, odsłon: 13613

47 uczniów z klas o kierunku technik informatyk z Zielonego wyjedzie w marcu na staże zawodowe do Grecji. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki wsparciu z funduszy Unii Europejskiej. Udział w praktykach jest bezpłatny.

Wyjazd na praktyki do Grecji organizowany jest w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Dzięki programowi Erasmus+ uczniowie Zielonego z klas technik informatyk będą mogli w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i rozwinąć umiejętności w zakresie jednego z czterech głównych celów kształcenia: projektowania i tworzenia baz danych, lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi bazami i sieciami.

 

Do Grecji wyjedzie w sumie 47 uczniów z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego. Dwudziestu młodych informatyków będzie doskonaliło swoją wiedzę i umiejętności z zakresu sieci komputerowych w ramach projektu "Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej spółce", a pozostali będą pogłębiać swoją wiedzę z baz danych w ramach projektu "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

 

W okresie ferii zimowych uczniowie odbędą kurs języka angielskiego, przygotowujący ich do wyjazdu, a także zajęcia zapoznające ich z kulturą, zwyczajami i warunkami życia w Grecji.

 

 

Zainteresowanie praktykami było spore. W styczniu uczniowie dowiedzieli się, kto został zakwalifikowany przez komisję rekrutacyjną.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook