Dzisiaj jest niedziela, 09 sierpnia 2020 r., 222 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Odbyli praktyki w słonecznej Grecji, przyszedł czas na podsumowanie
Dodał: MaG, 20-09-2019 12:00, odsłon: 1664
fot.ZS
fot.ZS

80 godzin praktyk zawodowych, możliwość poznania kultury greckiej i oczywiście zdobywanie doświadczenia. Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach uroczyście podsumował projekt "Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży”.

 Wśród zaproszonych byli przedstawiciele klas ósmych pionkowskich szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz młodzież i nauczyciele ZS– uczestnicy praktyk zawodowych w Grecji w 2019r.


W dniach 18-29 marca 2019r 42. uczniów z trzech kierunków: technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminali odbyło praktyki zawodowe w Leptokarii.


Na uroczystym podsumowaniu przedstawiciele kierunków: Wiktoria Mularska (3ft), Luiza Szulc (2pt) i Szymon Jaworski (2it) dokładnie opowiedzieli o praktykach w Grecji.

 

Uroczystość rozpoczęła dyrektor ZS - Agnieszka Stępień, która powitała gości


Wyjazd do Grecji poprzedziły liczne przygotowania. Podczas rekrutacji, która trwała przez 2. miesiące, uczniowie musieli zdobyć jak najwięcej punktów. Liczyły się oceny z języka angielskiego, przedmiotów zawodowych, ocena z zachowania, frekwencja i aktywność w życiu szkolnym. Uczniowie składali formularze zgłoszeniowe do Komisji Rekrutacyjnej i z niecierpliwością oczekiwali na wyniki jej pracy. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich prac czuwały dyrektor Agnieszka Stępień i Anna Żyła - koordynator projektu.


Następnie uczniowie uczestniczyli w kursie języka angielskiego, a także w zajęciach z języka greckiego. W ramach przygotowania do zagranicznych praktyk w Grecji uczniowie poznawali również kulturę i zwyczaje tego pięknego kraju.


- W  czasie  dwutygodniowego  pobytu w  Grecji  młodzież  odbyła  80 godzinne  praktyki  zawodowe. Uczestnicy pracowali indywidualnie oraz w grupach, w zależności od  zleconego  zadania.  Jednak  najpierw  przechodzili oni  odpowiedni instruktaż, aby swoje obowiązki wykonywać  bezpiecznie  i efektywnie. Program praktyk był tak zaplanowany, aby odpowiadał on jak najbardziej potrzebom  młodzieży,  w  związku z  czym  szczególny  nacisk  był położony na praktyczny wymiar wykonywanych zadań. - informuje Beata Fila z Zespołu Szkół

 


Program miał też uzupełniać,  a  w  niektórych  elementach rozszerzać  program  nauczania  zawodowego realizowany w szkole, tak aby umożliwić młodzieży jak najefektywniejszy  rozwój.  Nadzór  nad  jego realizacją sprawowali mentorzy z ramienia instytucji przyjmującej, a także firm.  Zdobycie  doświadczenia  wynikającego z funkcjonowania w realnym zakładzie pracy, rozwinięcie i zdobycie nowych umiejętności, a także postaw związanych z pracą pod presją czasu czy kreatywnego rozwiązywania  problemów  są  głównymi  rezultatami  zrealizowanych  przez  naszą młodzież programów praktyk.


Dzięki uczestnictwie  w  projekcie  młodzież otrzymała w sumie 4 dokumenty potwierdzające udział i odbycie praktyk zawodowych.  Pierwszym  z  nich  był certyfikat  Programu  Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który wydany  został  w  polskiej  i  angielskiej wersji językowej. Następnie młodzież otrzymała certyfikat Europass-Mobilność, który zawiera wykaz nabytych kompetencji, a także wykonywanych obowiązków.  Na  sam  koniec  był  to także dokument ECVET wraz z oceną nabycia konkretnych modułów/kompetencji. Stanowią one dużą wartość dla  młodzieży,  która  otrzymała  potwierdzenie rozwoju, jakiego dokonała w trakcie dwutygodniowych praktyk, ale również element, który będą mogli  dołączyć  do  CV  i wyróżni  ich to na polskim oraz europejskim rynku pracy.


Oprócz codziennych zajęć praktycznych organizatorzy projektu przygotowali dla uczestników bogaty program kulturowy. Uczniowie Zielonego zwiedzili wiele ciekawych miejsc, m.in.:


    • Meteory  - zespół  klasztorów ulokowanych  na  skałach piaskowca,  wpisany  na  listę Światowego Dziedzictwa UNESO. Niesamowite widoki i krajobrazy, a także zdecydowanie różniące się od kościołów katolickich cerkwie zrobiły  na  grupie  największe wrażenie.
    • Stary Pantaleimon - malownicza miejscowość na zboczach Olimpu, która  powstała  w  wyniku  agresji tureckiej w  XV wieku,  a  ludność uciekająca  przed  wysokimi podatkami  schroniła  się  właśnie na  zboczach  tego  mitycznego masywu.  W  miejscowości  tej uczniowie mieli okazję spróbować lokalnych produktów.
    • Leptokarya - jedna z największych miejscowości  na  terenie  Riwiery Olimpijskiej,  w  której  młodzież miała  okazję  poznawać  typowo greckie produktu gastronomiczne. Jest to  także  miejsce  gdzie  lokalne władze mają swoją siedzibę.
    • Zamek w Platamonas -  twierdza krzyżowców  wybudowana  na przełomie  XII  i  XII  wieku,  przez wracających  z  Konstantynopola rycerzy,  którzy  postanowili osiedlić  się  na  tych  ziemiach. Jest  to  miejsce  wielu  wydarzeń kulturalnych,  w  tym  festiwali muzycznych.
    • Rejs statkiem - Trikerri -   jedna  z  tysięcy greckich wysp, gdzie znajduje się średniowieczny  klasztor,  który w  czasach  tureckich  spełniał rolę  więzienia.  W  czasie  rejsu było  to  jedyne  miejsce,  które uczestnicy praktyk podziwiali z lądu. Świetnym  uzupełnieniem rejsu  był  pokaz  greckich tańców,  w  tym  Sirtaki  czy Zorby,  które  zrobiły  na młodzieży wielkie wrażenie.

Podczas uroczystości podsumowania projektu uczestnicy spotkania mogli obejrzeć film z przygotowań do wyjazdu i pobytu w Grecji, a także nauczyć się tańczyć Zorbę.


Na zakończenie dyrektor Zielonego zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy zdjęć zrobionych przez grupę fototechników w Grecji, a także na poczęstunek greckimi specjałami. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży Zielonego, jak i uczniów i nauczycieli przybyłych z okolicznych szkół.

Młodzież z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach w roku szkolnym 2019/2020 już po raz czwarty weźmie udział w praktykach zagranicznych. Wiosną 2020 roku do słonecznej Leptokarii uda się 42. uczniów z kierunków: technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminali wraz z opiekunami.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
PRACA DODATKOWA DLA MĘŻCZYZNY
Lekka praca dla mężczyzny przy rozładunku busa 3-4 razy w tygodniu. Więcej informacji pod numerem telefonu
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ REKREACYJNĄ
Sprzedam działkę rekreacyjną przy ul. Radomskiej. Działka 300 m2. Dzierzawa z PKP.
DAM PRACE
DAM PRACE
zatrudnie pracownikow do prac remontowo wykonczeniowych
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
SPRZEDAM 2-POKOJOWE MIESZKANIE W PIONKACH
Na sprzedaż mieszkanie położone na parterze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. ...
MAGAZYNIER
MAGAZYNIER
Grupa ABALONE POLAND ALBEDO HR - Agencja Pracy Tymczasowej - NR CERTYFIKATU 13443 dla swojego Klienta, poszukuje osób zainteresowanych pracą na stanowisku: MAGAZYNIER Miejsce pracy: Pionki Zakres zadań: • Rozładunek i załadunek palet na samochod...
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
SPRZEDAM MIESZKANIE 46 M2
Na sprzedaż mieszkanie położone na 1 piętrze 2-kondygnacyjnego budynku przy ulicy Ogrodowej w Pionkach. Budynek znajduje się w spokojnej i cichej okolicy bezpośrednio przy lesie. W pobliżu usytuowana jest szkoła, Lidl oraz rodzinne ogródki działkowe. W ...
TANIO SPRZEDAM
TANIO SPRZEDAM
książki do klasy I Liceum, Technikum. Podręczniki w bardzo dobrym stanie. Wykaz znajdziesz tu: http://zielone.eu/images/2020-2021/podreczniki/1ft.pdf
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
LOKAL 72M2 DO WYNAJĘCIA
Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy o powierzchni 72m2 znajdujący się w biurowcu "Przemysłowa 1" w Pionkach. Lokal składa się z trzech pomieszczeń użytkowych (15m2, 15m2 oraz 24m2), holu(poczekalni) oraz toalety ze schowkiem w zabudowie. Biuro znajduje ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
NA SPRZEDAZ DZIAŁKA PRZEMYSŁOWA - INWESTYCYJNA O POWIERZCHNI 20 ...
Na sprzedaż działka przemysłowa/inwestycyjna o powierzchni 20 ha. Nieruchomość na terenie parku przemysłowego Pronit. Na terenie znajdują się zabudowania, które w przeszłości pełniły funkcje obiektów o charakterze produkcyjnym. Na nieruchomo...
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
NA SPRZEDAŻ DZIAŁKA O POWIERZCHNI 7,0792 HA
Na sprzedaż działka o powierzchni 7,0792 ha, w użytkowaniu wieczystym. Na działce znajdują się : -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 82m2 -budynek 1-kondygnacyjny o pow. Użytkowej 226m2 -budynek 1-kondyg...
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
NA SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚĆ O PRZEZNACZENIU KOMERCYJNYM NA HOTEL, S...
Na sprzedaż nieruchomość o przeznaczeniu komercyjnym na hotel, spa, centrum szkoleniowo-konferencyjne, dom spokojnej starości w Pionkach Całkowita powierzchnia działek to 4,9 ha. Na działkach znajdują się dwa budynki, otoczone terenami leśnymi, każdy ...
PRACA W PIONKACH
PRACA W PIONKACH
W ZWIĄZKU Z DYNAMICZNYM ROZWOJEM POSZUKUJEMY PRACOWNIKÓW NA STANOWISKA:   - Pracownik Produkcji - Magazynier - Automatyk - Elektromechanik   Oczekiwania wobec kandydata: •Punktualność •Dokładność i niezawodność •P...
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
WAKACJE Z MATEMATYKĄ
Jeżeli chcesz rozpocząc nowy rok szkolny bez zaległości, zapraszam Cię na letnie korepetycje z matematyki. Mam wieloletnie doświadczenie , cierpliwość i skutecznie wytłumaczę to czego nie rozumiesz, przygotuję do zbliżającej się matury, egzaminu ósm...
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY 2 OSOBY NA STAŻ
ZATRUDNIMY NA STAŻ 2 OSOBY.PRACA NA STACJI DEMONTAŻU POJAZDÓW(POMOC PRZY ROZBIÓRCE SAMOCHODÓW). WYSTARCZY BYĆ ZAREJESTROWANYM W URZĘDZIE PRACY. OSOBY DO 30 ROKU ŻYCIA NA 12 M-CY, OSOBY POW. 30 ROKU ŻYCIA NA 6 M-CY. PO STAŻU ZATRUDNIMY STAŻYSTĘ NA CONAJMN...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook