Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Mnóstwo nagród i wyróżnień dla uczniów Śniadeckiego w historycznym konkursie ‘Pamięć nieustająca’
Dodał: JaW, 22-06-2017 11:07, odsłon: 11456
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Główne nagrody zdobyli Paulina Agaczyńska, Klaudia Noga i Paulina Kiraga. Dodatkowo aż 19 uczniów Zespołu Szkół im. Śniadeckiego otrzymało wyróżnienia. Wyniki V edycji ogólnopolskiego konkursu "Pamięć nieustająca" zorganizowanego przez Fundację "Ostoja przy Wiśle" ogłoszone zostały w ubiegły poniedziałek (12.06).

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Jurorzy oceniali blisko 280 prac. Były to opracowania historyczno-literackie, prezentacje multimedialne oraz prace plastyczne. 84 osoby otrzymały nagrody i wyróżnienia.

 

LAUREACI

Wśród laureatów konkursu znalazło się aż 22 uczniów z Zielonego. Zostali wybrani na etapie szkolnym z 60-osobowej grupy. Główne nagrody otrzymały Paulina Agaczyńska i Klaudia Noga za pracę "Stan wojenny i jego zastosowanie" oraz Paulina Kiraga, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła wiedzę historyczną w formie kalendarza.

 

Wyróżnienia otrzymali Kinga Rucińska, Kacper Rafa, Radosław Wożyński, Joanna Grabowska, Maciej Sikorski, Grzegorz Wilk, Marcin Miękus, Magdalena Pakosz, Agata Szymańska, Magdalena Tabor, Robert Kacperczyk, Jakub Anioł, Karolina Iwańczyk, Klaudia Kuropieska, Jakub Samborski, Szymon Lisowski, Zuzanna Wojdak, Agnieszka Kowalczyk i Izabela Wejrzanowska. Uczniowie Śniadeckiego przesłali na konkurs prace tematycznie związane z Powstaniem Warszawskim, miejscami pamięci w Pionkach, historią Polski podczas II wojny światowej, osobą Marszałka Piłsudskiego czy Armią Krajową.

 

Dodatkowo Zespół Szkół im. Śniadeckiego został wyróżniony jedną z czterech głównych nagród w skali ogólnopolskiej. Natomiast opiekun laureatów Jacek Malicki – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie – znalazł się wśród pięciu nauczycieli wyróżnionych za zaangażowanie w pracę na rzecz przygotowania uczniów do konkursu.

 

Gala finałowa V edycji konkursu "Pamięć nieustająca" odbędzie się 5 listopada w Warszawie.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook