Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r., 293 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Milena Seweryn, Anna Zawadzka i Mateusz Palka z Zielonego laureatami konkursu ‘Postaw na Senat’
Dodał: JaW, 22-05-2017 15:43, odsłon: 11833
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Dużą wiedzą na temat historii polskiego parlamentaryzmu wykazała się trójka uczniów Zespołu Szkół im. Śniadeckiego. Pierwszoklasiści Milena Seweryn, Anna Zawadzka i Mateusz Palka zostali finalistami konkursu "Postaw na Senat", którego organizatorem i fundatorem nagród był senator ziemi radomskiej, Adam Bielan.

Finał odbył się 15 maja w VI LO w Radomiu. Wzięło w nim udział trzynastu uczniów szkół średnich z regionu radomskiego, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Zielone reprezentowali Milena Seweryn, Anna Zawadzka i Mateusz Palka z klasy I FP. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą dotyczącą historii parlamentaryzmu oraz zasad jego funkcjonowania.

 

W nagrodę wszyscy 30 maja pojadą na wycieczkę do Warszawy, podczas której zwiedzą Parlament RP oraz zabytki stolicy. Dla uczniów Śniadeckiego będzie to na pewno niezapomniana lekcja wiedzy o władzy ustawodawczej.

 

A jak przyznaje opiekun finalistów Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie: - Konkurs, który stanowi połączenie teorii z praktyką stanowi istotny czynnik wychowawczy i patriotyczny.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook