Dzisiaj jest czwartek, 19 lipca 2018 r., 200 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Media bez tajemnic. Warsztaty dziennikarskie dla uczniów Zielonego
Dodał: JaW, 30-05-2017 11:46, odsłon: 11649
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Czym jest dziennikarstwo obywatelskie, jakie są gatunki publicystyczne, jak posługiwać się mediami społecznościowymi – tego i wiele więcej mogli dowiedzieć się podczas warsztatów dziennikarskich w Lublinie uczniowie klasy fototechnik z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego. Było to możliwe, bo szkoła współpracuje z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej.

Zajęcia poprowadzili dr hab. Magdalena Piechota – adiunkt w Zakładzie Komunikacji Społecznej na Wydziale Politologii UMCS oraz studenci piątego roku dziennikarstwa, Dariusz Okoń i Krystian Nowak.

 

Podczas warsztatów fototechnicy dowiedzieli się więcej na temat mediów społecznościowych, roli dziennikarza w mediach, dziennikarstwa obywatelskiego i jego form czy gatunków publicystycznych. Uczniowie Zielonego zastanawiali się też nad tym, czy zdjęcie może być komentarzem dziennikarskim. Uczyli się, jak tworzyć teksty internetowe. Wykładowcy zwrócili też uwagę na niezwykle istotną, nie tylko w dziennikarstwie, mowę ciała.

 

Wyjazd na warsztaty do Lublina był też okazją do tego, żeby poznać ofertę edukacyjną UMCS, historię Wydziału Politologii i jego siedziby – Pałacu Radziwiłłowskiego. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook