Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Kim być w przyszłości, żeby odnieść sukces? Wiedzą to w Zielonym
Dodał: JaW, 24-05-2013 16:13, odsłon: 3824

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach proponuje najbardziej poszukiwane na rynku pracy kierunki kształcenia. Są nimi technik elektronik, technik spedytor oraz technik obsługi portów i terminali.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W technikum elektronicznym uczniowie zajmują się instalowaniem, konserwowaniem, użytkowaniem i naprawą urządzeń elektronicznych. Podczas zajęć poznają podstawowe zjawiska i prawa z zakresu elektroniki i elektrotechniki, a następnie wykorzystują je na zajęciach praktycznych. Lekcje odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach elektroniki analogowej, cyfrowej i układów mikroprocesorowych.


Młodzi elektronicy poznają też metodę montażu układów i elementów elektronicznych, sposoby wykrywania usterek i metody ich naprawy. Szkoła umożliwia również zdobycie uprawnień Stowarzyszenia Elektryków Polskich, umożliwiających obsługę i eksploatację urządzeń elektrycznych o napięciu znamionowym do 1kV.


Technik elektronik zdobywa uprawnienia do pracy przy instalowaniu, uruchamianiu i serwisowaniu aparatury i urządzeń elektronicznych w zakładach wytwórczych i naprawczych. Jest przygotowany do prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej.


W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie państw i gospodarki bez transportu. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Zielone proponuje dwa nowe kierunki: technik spedytor oraz technik obsługi portów i terminali.


Technik spedytor po ukończeniu nauki potrafi posługiwać się nowoczesnymi sposobami nadawania, przesyłania i odbioru towarów oraz przesyłek z wykorzystaniem programów komputerowych, a także sieci internetowej. Opracować instrukcje wysyłkowe i materiały informacyjne dla odbiorców przesyłek, prowadzić rozliczenia i rachunki ze spedytorami, klientami krajowymi i zagranicznymi.


Zdobywa uprawnienia do pracy w przedsiębiorstwach spedycyjnych i transportowych, obsłudze portów morskich i lotniczych, bazach transportowych, komunikacji samochodowej, kolejowej i lotniczej, hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.


Interesujące perspektywy zatrudnienia rysują się także przed absolwentem technikum obsługi portów i terminali. Podczas procesu kształcenia młodzież uczy się obsługiwać środki transportu w portach morskich i rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych i lotniczych, organizować przewozy wewnątrz portów i terminali, organizować wykonywanie prac pomocniczych na rzecz jednostek z transportu dalekiego.


Absolwent technikum obsługi portów i terminali może podjąć pracę w przedsiębiorstwach spedycyjnych i transportowych, agencjach obsługi portów morskich i rzecznych, terminalach lotniczych, kontenerowych, samochodowych i kolejowych.


Gimnazjalisto, zadbaj o swoją przyszłość. Wybierz jeden z kierunków kształcenia prezentowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pionkach, a osiągniesz życiowy sukces!

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook