Dzisiaj jest wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 114 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Kartka od Marszałka i ‘żywa historia’. Zielone świętowało Niepodległą!
Dodał: JaW, 14-11-2016 11:06, odsłon: 11901
Fot. ZS im. Śniadeckiego
Fot. ZS im. Śniadeckiego

Narodowy Dzień Niepodległości można świętować na rozmaite sposoby. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Śniadeckiego zorganizowali dwie ciekawe inicjatywy. Z uczniami Zielonego spotkał się profesor Marek Wierzbicki, który poprowadził lekcję "żywej historii". Młodzież przyłączyła się też do akcji "Mamy Niepodległą!" i wypisała, a potem wysłała aż 400 kartek pocztowych z okazji 11 Listopada. Kilka trafiło do redakcji Pionki24. Dziękujemy!

HISTORIA JAK ŻYWA

We wtorek 8 listopada z uczniami Zespołu Szkół im. Śniadeckiego spotkał się profesor Marek Wierzbicki, pracownik radomskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Młodzież mogła wysłuchać wykładu pod tytułem "Harcerze w walce o niepodległość w XX wieku". Wystąpienie było wzbogacone prezentacją multimedialną.

 

- Jeśli spojrzymy na historię skautingu i harcerstwa z perspektywy stu lat, to dochodzimy do wniosku, że młodzi ludzie potrzebują nie tylko zabawy, ale przede wszystkim możliwości skutecznego działania – mówił podczas wykładu profesor Wierzbicki.

 

W imieniu całej społeczności Zielonego dyrektor Agnieszka Stępień i nauczyciel historii Jacek Malicki podziękowali profesorowi Wierzbickiemu za wieloletnią współpracę ze szkołą. Pamiątkowym prezentem był portret wykonany przez absolwentkę szkoły Monikę Delegę oraz książka "ONI i MY – spotkanie dwóch światów" wydana przez Fundację "Ostoja przy Wiśle".

 

 

Wykład dla uczniów Zielonego wygłosił profesor Marek Wierzbicki.

 

NIEPODLEGŁOŚĆ PRZYSZŁA POCZTĄ. ZIELONE DOŁĄCZYŁO DO OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

Pamiętając o Narodowym Święcie Niepodległości uczniowie Śniadeckiego po raz drugi przyłączyli się do akcji "Mamy Niepodległą!". Przedsięwzięcie od czterech lat organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Koordynatorem i inicjatorem w szkole był nauczyciel historii, Jacek Malicki. Akcja polega na wypisaniu i wysłaniu kartki pocztowej, na której znajdują się motywy związane z dniem 11 Listopada.

 

Uczniowie i nauczyciele Zielonego własnoręcznie wypisali i zaadresowali 400 kartek pocztowych, które trafiły do przyjaciół szkoły, instytucji państwowych i samorządowych.

 

- Z radością uczestniczyłyśmy w tej nietypowej lekcji historii. W ten sposób mogliśmy dotrzeć aż do 400 osób i ich rodzin – przyznają maturzystki Paulina Agaczyńska, Sylwia Głos, Klaudia Noga i Patrycja Szmit.

 

 

Głównym organizatorem szkolnych akcji z okazji święta 11 Listopada był nauczyciel historii Jacek Malicki (z lewej). Kartki w ramach inicjatywy "Mamy Niepodległą!" wypisywała też dyrektor Zielonego Agnieszka Stępień.

 

 

Profesor Marek Wierzbicki z Zespołem Szkół im. Śniadeckiego współpracuje od wielu lat. W ramach podziękowań otrzymał swój portret, który wykonała absolwentka Zielonego.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
,,Profesor" który w swoich pracach szkaluje polaków daje lekcje patriotyzmu dobry żart, równie mógłby dawać lekcje patriotyzmu polakorzerca już nie żyjący Michał Hruszewski. Chciałbym zobaczyć jego spotkanie z grupą polaków dajmy na to z okolic nowogródka i zobaczyli co on wypisuje to by była masakra dobrze że mieszkająca tam szlachta zaściankowa nie ma już zacięcia rycerskiego bo dla Pana profesora skończyło by się trwałym kalectwem lub rozczłonkowaniem głowy lub członków, Ps słyszałem, że jeden z historyków w pionkach ma szable niech ją schowa bo kresowiacy po drodze do domu profesora szukali by po domach odpowiedniego narzędzia.
14-11-2016, 12:49:29
+ 4
- 1
odpowiedz
Amator
co nie zmienia faktu, że Polacy piszemy z dużej litery. to pewnie pan profesor wie w przeciwieństwie do ciebie
14-11-2016, 14:13:07
+ 3
- 2
odpowiedz
Nawet jakby profesor napisał Polacy z litery dużej na całą stronę A4 to i tak wartość całej książki, artykułu przez niego napisanej będzie miał małą wartość historyczną, a w historii najważniejsza jest treść przekazywanych informacji.
14-11-2016, 14:49:57
+ 3
0
odpowiedz
Amator
nie znam twórczości pana profesora i do tego się nie odniosłem. nie mogłem jednak nie odnosić do napisania Polak przed małe p co jest wynikiem pogardy (również dla mnie) albo skrajnej głupoty
14-11-2016, 17:42:55
+ 3
- 1
odpowiedz
VIP
Głupim i niewykształcony, ale zawsze wydawało mi się, że należy pisać "żreć" a nie "rzreć".
Tym samym więc, chyba "polakożerca" zamiast "polakorzerca" ??

Ale zaraz, prawem jakim , ja ignorant po zaocznej szkole w Rykach, wchodzę w polemikę w wykształconym historykiem ??
Dodane obrazki:
14-11-2016, 19:10:02
+ 4
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook