Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Joanna Nowak wyróżniona w konkursie historycznym. Napisała pracę o swoim pradziadku
Dodał: admin, 26-06-2013 10:30, odsłon: 3606

Joanna Nowak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 w Pionkach zdobyła wyróżnienie w premierowej edycji konkursu pod nazwą "Pamięć nieustająca". Uczennica Zielonego przygotowała pracę historyczną poświęconą swojemu pradziadkowi.

Konkurs skierowany był do gimnazjalistów i licealistów oraz uczniów polskojęzycznych szkół za granicą. Motywem przewodnim był plac Piłsudskiego w Warszawie. Trzeba było napisać pracę dotyczącą historii ostatnich 100 lat Polski obserwowanej z najbardziej znanego miejsca w kraju. Uczestnicy do pomocy otrzymali księgę zatytułowaną "Pamięć nieustająca". Na jej podstawie mieli wybrać to, co ich zastanowiało, zafascynowało i w formie pisemnej przedstawić swoje wrażenia.

 

- Tego typu konkursu są najlepszą formą zainteresowania młodzieży historią, szczególnie tą regionalną – opowiada Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w ZSP nr 2 w Pionkach.

 

W premierowej edycji konkursu bardzo chętnie wzięła udział młodzież z Zielonego. Na etapie szkolnym uczestniczyło 66 uczniów, którzy indywidualnie i w zespołach przygotowali 24 prace. Najwyżej oceniony został projekt przygotowany przez Joannę Nowak z klasy pierwszej o profilu fototechnik.

 

- Cieszę się, że praca historyczna "Cichy bohater", którą poświęciłam mojemu pradziadkowi Witowi Zagożdżonowi, znalazała uznanie w oczach jurorów konkursu – przyznaje Asia.

 

W konkursie "Pamięć nieustająca" przyznano 36 nagród i 65 wyróżnień. Jak podają orgnizatorzy ocenie poddawnych było 1420 prac wykonanych przez uczniów z 252 szkół całej Polski. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 20 września w Warszawie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook