Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Jest specjalistą w biurze prasowym prezydenta RP. Przemysław Maksym poprowadził warsztaty dziennikarskie w Zielonym
Dodał: MaG, 06-01-2018 18:23, odsłon: 2888
fot.Zielone
fot.Zielone

Odpowiadał na pytania dotyczące pałacu prezydenckiego, dziennikarstwa oraz pary prezydenckiej. Specjalista w  biurze prasowym Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Przemysław Maksym przeprowadził warsztaty dla uczniów drugiej i trzeciej klasy fototechnika z innowacją dziennikarską z Zespołu Szkół im. j. Śniadeckiego w Pionkach.

Głównym tematem spotkania były gatunki dziennikarskie. Wspólnie zanalizowano  dwa wywiady przeprowadzone przez różne telewizje z twórcami  filmu Piotra Domalewskiego „ Cicha noc”. Dyskusja i ćwiczenia pozwoliły na wskazanie cech gatunkowych wywiadu.

 

Gość FotoDziennikarzy opowiedział również o pracy w Kancelarii Prezydenta, zadaniach Biura Prasowego i jego działalności. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące Pałacu Prezydenckiego, dziennikarstwa, pary prezydenckiej, a także spraw osobistych. Wszystkich obdarował słodkimi upominkami i obiecał, że już wkrótce na pewno odwiedzi Zielone.

 

- Warsztaty trwały trzy godziny, ale nam wydawało się, że to tylko chwila. Było ekscytująco, ciekawie, miło, a co najważniejsze poznaliśmy maksymy dobrego wywiadu!  - podsumowuje warsztaty Jakub Pawłowski.

 

 

 

- Spotkanie z młodszymi koleżankami i kolegami ze szkoły, której jestem absolwentem, było i dla mnie interesującym doświadczeniem. Rozmawialiśmy o niełatwym gatunku dziennikarskim, jakim jest wywiad. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i ciekawymi spostrzeżeniami dotyczącymi przeprowadzania rozmów w różnych mediach. Życzę im wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów w przemierzaniu tej niełatwej, ale pięknej drogi, jaką jest dziennikarstwo – Przemysław Maksym.

 

 

   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook