Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 203 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Jak zrobić karierę i czym są nowe technologie? Wiedzą to informatycy z Zielonego
Dodał: JaW, 07-12-2015 10:10, odsłon: 1492

Uczniowie Zespołu Szkół im. Śniadeckiego z klasy pierwszej technikum o profilu informatyk uczestniczyli w konferencji IT Academic Day 2015, która w czwartek 3 grudnia odbyła się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Młodzi informatycy z Zielonego mieli okazję spotkać się z potencjalnymi pracodawcami i porozmawiać o nowoczesnych technologiach.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

IT Academic Day to międzynarodowy cykl konferencji informatycznych organizowanych przez studentów z grup NET oraz grup IT w ramach programu Microsoft Student Partner, który w Polsce zrzesza 47 uczelni. Wydarzenie to odbyło się w Radomiu już po raz piąty.

 

Tegoroczna edycja została przygotowana tak, aby trafić do osób młodych, uczniów liceów i techników oraz studentów, jako do przyszłych pomysłodawców i twórców nowych technologii.

 

NOWE TECHNOLOGIE

Młodzież została zapoznana z działalnością kół naukowych NET i grup IT, a także poznała nowości technologiczne ze świata IT przedstawione przez doświadczonych prelegentów, wśród których byli pracownicy firmy Microsoft Polska. Uczniowie zapoznali się z rynkiem nowoczesnych aplikacji IT. Mogli nauczyć się, jak tworzyć uniwersalne aplikacje Windows 10, a także dowiedzieć się, jak zrobić karierę w IT.

 

ROZMAWIALI O STAŻACH I PRAKTYKACH

Informatycy z Zielonego podczas konferencji mieli okazję spotkać się z potencjalnymi pracodawcami, a także porozmawiać o stażach i praktykach z przedstawicielami firm: Humansoft, Technet, Tekom, Profeko, Microsoft Polska, Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów.

 

W Polsce istnieje zapotrzebowanie na co najmniej 10 tysięcy specjalistów do spraw IT. Brakuje specjalistów od przetwarzania i bezpieczeństwa danych, od systemów operacyjnych, od aplikacji, protokołów sieciowych i oprogramowań zabezpieczających.

 

Obecnie trudno sobie wyobrazić zawód, który nie wymagałby umiejętności obsługi komputera. Dlatego konferencja IT Academic Day 2015, to na pewno wartościowe przedsięwzięcie inspirujące młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy z dziedziny informatyki.

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook