Dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Jak tłoczono ‘czarny krążek’ w Pionkach? Napisał o tym uczeń Zielonego i został finalistą konkursu historycznego
Dodał: JaW, 03-10-2016 10:50, odsłon: 14575

Adrian Markowski z Zespołu Szkół im. Śniadeckiego za swoją pracę o historii tłoczni płyt gramofonowych ZTS Pronit w Pionkach otrzymał certyfikat i znalazł się wśród finalistów XI edycji konkursu historycznego "Historia i Życie". Motto przewodnie tegorocznej edycji brzmiało "Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej".

- Promowanie lokalnej historii jest moją pasją. Prace pisemne zawsze wymagają dużego wysiłku i trzeba poświęcić sporo czasu na zbieranie materiałów źródłowych. Warto było, bo mogłem przedstawić kawałek historii swojego miasta – przyznaje tegoroczny maturzysta Zielonego.

 

Adrian Markowski został nie tylko finalistą konkursu, ale też otrzymał certyfikat potwierdzający wysoki poziom swojej pracy pisemnej. Swój udział w sukcesie ma też Jacek Malicki, nauczyciel historii ze Śniadeckiego.

 

- Jestem dumny z Adriana, gdyż jako jedyny ze szkoły napisał pracę o historii lokalnej i otrzymał kolejny certyfikat. Prace oceniane były kilkakrotnie i tylko uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Tegoroczny absolwent Zielonego zdobył już dla naszej szkoły 50 certyfikat – mówi Malicki.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook