Dzisiaj jest czwartek, 25 maja 2017 r., 145 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
KCRiS2
Historię mieli na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowa wycieczka uczennic Zielonego
Dodał: JaW, 30-09-2016 12:30, odsłon: 13455

Dla dwóch uczennic Zespołu Szkół im. Śniadeckiego to była niecodzienna lekcja "żywej historii". Agata Baran i Paulina Agaczyńska razem ze swoim opiekunem, nauczycielem historii Jackiem Malickim, zwiedziły Berlin, Poczdam, a przede wszystkim obóz koncentracyjny w Ravensbruck. Wycieczka do Niemiec była nagrodą w 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego "Polskie więźniarki w Ravensbruck".

Wycieczka edukacyjna odbyła się w dniach 23-24 września. Wzięło w niej udział 33 laureatów konkursu. W tym gronie były też dwie uczennice Zielonego, Paulina Agaczyńska i Agata Baran oraz nauczyciel historii Jacek Malicki.

 

- Ucieszyłam się, że zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie historycznym, a w nagrodę mogę pojechać do Niemiec na wycieczkę. Pobyt w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck zmienił moje spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Cierpienia więźniarek, w które dziś trudno uwierzyć, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Kobiety, które przeżyły obóz są "żywymi świadkami" nieludzkich zbrodni, jakich dopuścili się hitlerowcy w okresie II wojny światowej – dzieli się swoimi wrażeniami z wycieczki Agata, laureatka konkursu ze Śniadeckiego.

 

Dla wszystkich była to niecodzienna lekcja "żywej historii". Przez dwa dni uczestnicy wycieczki mieli okazję odwiedzić obóz koncentracyjny w Ravensbruck oraz zwiedzić najpiękniejsze zabytki Berlina i Poczdamu. Niezapomniane wrażenia zostawiły tak znane miejsca stolicy Niemiec, jak Brama Brandenburska, Alexanderplatz, Reichstag, licząca blisko 370 metrów wieża telewizyjna, Fontanna Neptuna czy Pałac Sanssouci w Poczdamie.

 

 

Obowiązkowym punktem wycieczki było zdjęcie przed Bramą Brandenburską.

 

- Bez pomocy i zaangażowania organizatorów konkursu, dyrekcji Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego, rodziców i samych nagrodzonych uczennic, nie udałoby się odwiedzić tak wyjątkowych miejsc i przeżyć wiele niezapomnianych chwil - podsumowuje udział w konkursie i wyjazd do Niemiec Jacek Malicki, nauczyciel historii w Zielonym.

 

 

Głównym celem wyjazdu do Niemiec było edukowanie o historii. Stąd wizyta w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook