Dzisiaj jest czwartek, 30 marca 2017 r., 89 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Historię mieli na wyciągnięcie ręki. Wyjątkowa wycieczka uczennic Zielonego
Dodał: JaW, 30-09-2016 12:30, odsłon: 13381

Dla dwóch uczennic Zespołu Szkół im. Śniadeckiego to była niecodzienna lekcja "żywej historii". Agata Baran i Paulina Agaczyńska razem ze swoim opiekunem, nauczycielem historii Jackiem Malickim, zwiedziły Berlin, Poczdam, a przede wszystkim obóz koncentracyjny w Ravensbruck. Wycieczka do Niemiec była nagrodą w 5. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Literackiego "Polskie więźniarki w Ravensbruck".

Wycieczka edukacyjna odbyła się w dniach 23-24 września. Wzięło w niej udział 33 laureatów konkursu. W tym gronie były też dwie uczennice Zielonego, Paulina Agaczyńska i Agata Baran oraz nauczyciel historii Jacek Malicki.

 

- Ucieszyłam się, że zdobyłam pierwsze miejsce w konkursie historycznym, a w nagrodę mogę pojechać do Niemiec na wycieczkę. Pobyt w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck zmienił moje spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Cierpienia więźniarek, w które dziś trudno uwierzyć, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Kobiety, które przeżyły obóz są "żywymi świadkami" nieludzkich zbrodni, jakich dopuścili się hitlerowcy w okresie II wojny światowej – dzieli się swoimi wrażeniami z wycieczki Agata, laureatka konkursu ze Śniadeckiego.

 

Dla wszystkich była to niecodzienna lekcja "żywej historii". Przez dwa dni uczestnicy wycieczki mieli okazję odwiedzić obóz koncentracyjny w Ravensbruck oraz zwiedzić najpiękniejsze zabytki Berlina i Poczdamu. Niezapomniane wrażenia zostawiły tak znane miejsca stolicy Niemiec, jak Brama Brandenburska, Alexanderplatz, Reichstag, licząca blisko 370 metrów wieża telewizyjna, Fontanna Neptuna czy Pałac Sanssouci w Poczdamie.

 

 

Obowiązkowym punktem wycieczki było zdjęcie przed Bramą Brandenburską.

 

- Bez pomocy i zaangażowania organizatorów konkursu, dyrekcji Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego, rodziców i samych nagrodzonych uczennic, nie udałoby się odwiedzić tak wyjątkowych miejsc i przeżyć wiele niezapomnianych chwil - podsumowuje udział w konkursie i wyjazd do Niemiec Jacek Malicki, nauczyciel historii w Zielonym.

 

 

Głównym celem wyjazdu do Niemiec było edukowanie o historii. Stąd wizyta w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck.

 

Mazda
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
NAUCZYCIEL W PRZEDSZKOLU KOLOROWE PUDEŁKO
Przedszkole Kolorowe Pudełko w Pionkach poszukuje do pracy nauczyciela z wykształceniem pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, mile widziana znajomość języka...
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 M2
SPRZEDAM DWIE DZIAŁKI 900 M2
Sprzedam działki 2x 900 metrów, położone koniec ulicy Kościuszki, początek Kamyka, działki graniczące ze sobą, media w drodze, przy zakupie całości cena ...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook