Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
Greckie nauki uczniów Zespołu Szkół im. Śniadeckiego
Dodał: JaW, 23-03-2017 10:42, odsłon: 13757
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów. To wszystko mają okazję przeżyć uczniowie z klas informatycznych Zespołu Szkół im. Śniadeckiego, którzy od 12 marca przebywają na stażu zawodowym w Grecji.

Uczniowie wraz z opiekunami mieszkają w miejscowości Leptokaria. Szkoła zorganizowała zagraniczny staż dzięki grantowi z konkursu unijnego w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

 

Informatycy z Zielonego biorą udział w zajęciach z podziałem na grupy: bazy danych oraz sieci komputerowe. Podczas praktyk uczą się tworzyć sieci, konfigurują stanowiska komputerowe i połączenia sieciowe, analizują model ISO/OSI sieci. Baza, którą poznają uczestnicy wyjazdu to Oracle SQL.

 

Poza praktykami młodzież ma okazję uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach. Pogoda pozwala na korzystanie z uroków nadmorskiego kurortu. Uczniowie Śniadeckiego jeżdżą na wycieczki. Do tej pory odwiedzili Platamonas i Palios Pantelejmon, zabytkową wioskę w prefekturze Pieria ulokowaną na stokach masywu Olimp, gdzie zwiedzili zabytkowy kościół św. Pantelejmona. Mieli też przyjemność podziwiania prawosławnego monastyru, Wielkiego Meteora "klasztoru zawieszonego w niebie". Meteory to drugie po Świętej Górze Athos najważniejsze centrum prawosławnego monastycyzmu w Grecji oraz zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Uczniowie Zielonego biorą udział w zajęciach praktycznych.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook