Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 197 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
Greckie nauki uczniów Zespołu Szkół im. Śniadeckiego
Dodał: JaW, 23-03-2017 10:42, odsłon: 14184
Fot. archiwum szkoły
Fot. archiwum szkoły

Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności, zajęcia praktyczne, ale też zwiedzanie, poznawanie kultury i obyczajów. To wszystko mają okazję przeżyć uczniowie z klas informatycznych Zespołu Szkół im. Śniadeckiego, którzy od 12 marca przebywają na stażu zawodowym w Grecji.

Uczniowie wraz z opiekunami mieszkają w miejscowości Leptokaria. Szkoła zorganizowała zagraniczny staż dzięki grantowi z konkursu unijnego w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

 

Informatycy z Zielonego biorą udział w zajęciach z podziałem na grupy: bazy danych oraz sieci komputerowe. Podczas praktyk uczą się tworzyć sieci, konfigurują stanowiska komputerowe i połączenia sieciowe, analizują model ISO/OSI sieci. Baza, którą poznają uczestnicy wyjazdu to Oracle SQL.

 

Poza praktykami młodzież ma okazję uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach. Pogoda pozwala na korzystanie z uroków nadmorskiego kurortu. Uczniowie Śniadeckiego jeżdżą na wycieczki. Do tej pory odwiedzili Platamonas i Palios Pantelejmon, zabytkową wioskę w prefekturze Pieria ulokowaną na stokach masywu Olimp, gdzie zwiedzili zabytkowy kościół św. Pantelejmona. Mieli też przyjemność podziwiania prawosławnego monastyru, Wielkiego Meteora "klasztoru zawieszonego w niebie". Meteory to drugie po Świętej Górze Athos najważniejsze centrum prawosławnego monastycyzmu w Grecji oraz zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Uczniowie Zielonego biorą udział w zajęciach praktycznych.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook