Dzisiaj jest niedziela, 05 kwietnia 2020 r., 96 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
„Żołnierze Wyklęci” uczniów ZIELONEGO w wiecznej pamięci
Dodał: MaG, 09-03-2020 08:38, odsłon: 821
fot.ZS
fot.ZS

Po raz dziesiąty w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyły się „żywe lekcje historii” zorganizowane z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych.

Uczniowie ZIELONEGO na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie mieli okazję obejrzeć gazetkę szkolną wykonaną przez uczennice klasy III FP: Marcelina Mazurek, Oliwia Szewczyk, Patrycja Zagożdżon i Klaudia Nować. Zajęcia odbyły się w dniach od 1 do 6 marca

 

- Dla nas, przygotowanie gazetki poświęconej bohaterom walczącym w obronie niepodległej Polski, było okazją do bliższego zapoznania się z powojenną historią naszego narodu. Tragiczne losy wielu wspaniałych ludzi – patriotów stanowią wspaniały przykład na to, jak należy rozumieć i obchodzić święto „żołnierzy wyklętych” - stwierdziły jednoznacznie jej twórczynie.

 

 

W trakcie trwających obchodów uczniowie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne poświęcone bohaterom niezłomnym - „żołnierzom wyklętym”. Autorami prac multimedialnych byli: Klaudia Nować z kl. III FP oraz Paweł Farbiś i Szymon Jaworski z kl. II IT.

 

 - Obchodzone w naszej szkole Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych Bohaterów staje się powoli tradycją i zaczyna odgrywać istotną rolę w poszerzaniu wiedzy historycznej, stanowiąc ważny element wychowania patriotycznego w życiu całej społeczności Zielonego. Dziękuje uczniom, Gronu Pedagogicznemu i Dyrekcji Szkoły za zaangażowanie oraz aktywny udział w obchodach święta Bohaterów Niezłomnych. Szczególne podziękowania należą się Andrzejowi Iwanowskiemu, pracownikowi Urzędu Miasta w Pionki za pomoc i ufundowanie nagród rzeczowych. Warto dodać, iż tegoroczne obchody święta Żołnierzy Wyklętych pokazały, iż należy ciągle przypominać o bohaterach i wychowywać młode pokolenie w duchu patriotyzmu – mówi Jacek Malicki, nauczyciel historii  Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook