Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r., 151 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
‘Zielone’ zaprezentowało gimnazjalistom swoją ofertę edukacyjną. Jest w czym przebierać
Dodał: KamZap, 30-04-2018 17:39, odsłon: 2347
fot. ZS im. J.Śniadeckiego w Pionkach
fot. ZS im. J.Śniadeckiego w Pionkach

,,Nie masz pomysłu na siebie, Śniadecki jest dla Ciebie” – z taką propozycją dla potencjalnych kandydatów do Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach, gimnazjalistów klas trzecich, wyszła społeczność szkolna podczas Dnia Otwartego, który odbył się 24 kwietnia. Gościom zaprezentowano szereg starannie przygotowanych atrakcji.

Zaproszenie Śniadeckiego przyjęła młodzież z pionkowskich  placówek, a także z Suskowoli, Jedlni, Kozienic, Brzózy, Garbatki.  Zielone odwiedziło w tym dniu około 260 uczniów.

Uczestników spotkania ciepło powitała dyrektor Agnieszka Stępień i w krótkim przemówieniu zachęciła wszystkich do poznania oferty szkoły, jej możliwości, bazy i nauczycieli. Podkreśliła, że Zespół Szkół ma w zanadrzu wiele innowacji, a każdy z proponowanych kierunków udoskonalony jest dodatkową dziedziną wiedzy. Technik informatyk  wzbogacony jest pożarnictwem, technik portów i terminali – turystyką, technik elektryk ulepszony przez inteligentne systemy zarządzania budynkiem, zaś technik fotografii i multimediów -  dziennikarstwem. Dyrektor zapewniła,  że każdy uczeń czuje się w placówce bezpieczny i może liczyć na pomoc ze strony dyrekcji, wychowawców, nauczycieli  i szkolnego pedagoga.

 


Wszystkich gości przywitała dyrektor szkoły Agnieszka Stępień.


Zawodowy zawrót głowy

Następnie odbyły się prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia. Widzowie zostali zapoznani   z zasadami przeprowadzenia musztry, którą poprowadził Szymon Wilkowski. Eliza Tarczyńska jako szefowa załogi  pokazała wraz ze stewardessami i kapitanami , jak zachować się w razie awarii w samolocie. Mikołaj Styś, który w styczniu bieżącego roku zdał egzamin zawodowy na 100%, dokonał instalacji tunera telewizyjnego na dachu budynku, a następnie pokazał, jak odbierać naziemną telewizję  cyfrową w laptopie.


Nie zabrakło też niezwykłego spotkania z gwiazdą muzyki pop - szkolną Margarett i jej spektakularnego występu. Po koncercie były zdjęcia, autografy i kwiaty. Na sali gimnastycznej panowała życzliwa, zabawna atmosfera , a czas umilały żywa muzyka i znane piosenki.

W programie Dnia Otwartego tradycyjnie przygotowano zwiedzanie placówki i zapoznanie się z osiągnięciami jej uczniów. Każdy proponowany kierunek kształcenia przygotował klasopracownię i  stanowisko, na którym młodzież  i nauczyciele zaprezentowali zalety swojego zawodu.

Reprezentanci klas informatycznych pokazali  ciekawe doświadczenie - jedne z wielu, z jakimi zmagają się na lekcjach. Z podzespołów komputera składali gotowego PC-eta. Umieszczony był on w akwarium - po to, aby w efekcie końcowym zalać go olejem roślinnym. Uczniowie mogli zaobserwować spadek temperatury procesora o kilkanaście stopni Celsjusza w stosunku do zestawu chłodzonego powietrzem. Prezentowane doświadczenie wywołało duże zainteresowanie wśród gimnazjalistów, którzy w dalszej kolejności obejrzeli film, dotyczący  umiejętności zawodowych,   zdobytych w czasie nauki na kierunku  technik informatyk z pożarnictwem.


Czym schłodzić nasz komputer domowy? Może olejem roślinny?

 

W  klasopracowni  technika elektryka  zaproszeni goście zobaczyli działanie inteligentnie zarządzanych instalacji w domu jednorodzinnym.  Ponadto obserwowali symulację współpracy systemów sygnalizacji włamania  i napadu, telewizji dozorowej oraz instalacji oświetleniowej, sterowanych z urządzenia mobilnego.

Uczniowie kierunku technik fotografii artystycznej i multimediów  przedstawili młodzieży gimnazjalnej sprzęt, na którym zdobywają umiejętności fotograficzne: aparaty, modyfikatory światła, laptopy z profesjonalnym oprogramowaniem dla fotografów. Zapoznali też młodszych kolegów i koleżanki  z programem nauczania oraz przedstawili specyfikę egzaminów zawodowych.

Goście zwiedzali również ciemnię fotograficzną, pracownię komputerową oraz studio fotograficzne.  Chętni gimnazjaliści mogli wykonać sobie zdjęcie z klasową maskotką i otrzymać natychmiast wydruk.

Młodzież z kierunku technik portów i terminali przygotowała dla swoich widzów odprawę biletowo- bagażową podróżnych z biura turystycznego i  pokazała na czym polega kontrola bezpieczeństwa. Uczniowie zapoznali zebranych z tym co można przewozić, co nie jest dozwolone, a co podlega ograniczeniom w transporcie lotniczym, jakie dokumenty i procedury obowiązują przed lotem. Podkreślili, ze wprowadzenie innowacji  turystyka na tym kierunku umożliwi realizowanie zainteresowań krajoznawczych i turystycznych, a praktyczne tajniki zawodu przyszli klienci  będą mogli zdobywać m.in. na stażach zawodowych  w Grecji.

Pokazy  cieszyły się dużym zainteresowaniem. Również nauczyciele wychowania fizycznego zaprezentowali zaplecze sportowe szkoły, sekcje i  dodatkowe zajęcia  dla młodzieży.

Na zaproszonych gości czekał smaczny poczęstunek, przygotowany w niecodziennej scenerii świetlicy szkolnej. Nie przez przypadek podczas Dnia Otwartych Drzwi w Zielonym  w gościnne progi szkoły zajrzeli również dawni jej absolwenci, którzy spędzony tutaj czas uważają za ważny i wartościowy.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook