Dzisiaj jest sobota, 23 czerwca 2018 r., 174 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Występy, ślubowanie, Jędrzeje – tak Zielone świętowało Dzień Patrona
Dodał: JaW, 25-11-2016 15:38, odsłon: 15836
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Ostatni piątek listopada to od kilku lat niezwykle uroczysty dzień w Zespole Szkół im. Śniadeckiego. Zielone w wyjątkowej atmosferze obchodzi Dzień Patrona. To okazja do podziękowań, pokazania życia szkoły i pochwalenia się talentami uczniów. Po raz piąty wręczano też symboliczne nagrody - Jędrzeje. Jedną z czterech statuetek w tym roku otrzymała redakcja Pionki24. Dziękujemy!

JĘDRZEJE 2016

Społeczność Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego symboliczne Jędrzeje wręcza od 2012 roku. Zawsze trafiają do rąk ludzi blisko związanych z Zielonym, którzy współpracują ze szkołą, wspierają i działają na rzecz rozwoju placówki. W tym roku dyrektor Agnieszka Stępień i zastępca dyrektora Adam Kacperczyk specjalnym Jędrzejem w kształcie serca uhonorowani byłego dyrektora Śniadeckiego Jana Włodarczyka. Statuetki otrzymali też Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, były wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych Sławomir Łuczyński i redakcja Pionki24.

 

MAJĄ TALENT

Każdego roku Dzień Patrona w Zielonym to radosne święto. Nie tylko czas gratulacji i podziękowań, ale przede wszystkim zaprezentowania dokonań szkoły w ostatnim roku, sukcesów uczniów i pokazania ich talentów, które rozwijają poza lekcjami.

 

Przed publicznością występowały solistki Julia Rafa i Joanna Sułek, szkolny kabaret Avignon, grupa taneczna 26-630, a swoje umiejętności aktorskie, odgrywając scenki z powieści Henryka Sienkiewicza, prezentowali nauczyciele z dyrektor Agnieszką Stępień na czele. Dwie piosenki zaśpiewał też Paweł Fila.

 

 

Talenty aktorskie w scenkach na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza prezentowali wspólnie uczniowie i nauczyciele.

 

ŚLUBOWANIE I NAGRODY

Ważną częścią piątkowych uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej przez uczniów z klasy technikum o profilu technik informatyk z pożarnictwem.

 

Podano też wyniki i nagrodzono zwycięzców konkursu wiedzy o Jędrzeju Śniadeckim. W tym roku wygrała Anna Zawadzka, a kolejne miejsca zajęły Weronika Grotek i Wiktoria Krekora.

 

Ogłoszono również wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego, który obecnie tworzą Dominika Kwaśnik, Joanna Sułek i Agnieszka Posłuszna.

 

 

Zaprezentowała się też grupa taneczna 26-630.

 

 

Szkolny kabaret Avignon przedstawił swoją wersję bajki o Kopciuszku.

 

 

Wśród nagrodzonych Jędrzejami byli Jan Wlodarczyk, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, Sławomir Łuczyński oraz redakcja Pionki24.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
I jak zwykle towarzystwo wzajemnej adoracji-zdj.nr.15.Żadnej imprezy nie przepuszczą.Poza tym ipreza ok.
28-11-2016, 09:35:38
+ 4
0
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook