Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] „ Piosenka to nie tylko słowa… ”. W Zielonym odbył się VI Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
Dodał: MaG, 26-03-2018 07:21, odsłon: 1325
Fot.ZS
Fot.ZS

Do rywalizacji zgłosili się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa mazowieckiego. W piątek w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach odbył się półfinał VI edycji Mazowieckiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

Celem festiwalu jest promowanie nauki języków obcych, pogłębianie ich znajomości poprzez naukę tekstów piosenek, możliwość zaprezentowania indywidualnych uzdolnień wokalno-muzycznych,a także wzrost kreatywności, aktywności i umuzykalnienia młodzieży.

W tegorocznej edycji udział wzięli mieszkańcy małych miast, miasteczek i wsi m.in. z Kozienic, Lipska, Solca nad Wisłą, Zwolenia, Szydłowca, Iłży, Przysuchy, Przytyka, Sienna, Jedlni.

Podobnie jak w roku poprzednim i w tej edycji festiwalu wręczono Nagrodę Publiczności, którą przyznano Kamili Strojnej i Jakubowi Sałkowi - gimnazjalistom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie.

W kategorii wiekowej – gimnazja pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Mazurkiewicz z PSP nr 1 w Pionkach, miejsce drugie zajęła Alicja Gębczyk z PSP w Jedlni, natomiast miejsce trzecie zdobyła Natalia Chałdaś z PG nr 1 w Kozienicach. Ponadto jurorzy wyróżnili Jakuba Sałka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Siennie.

W kategorii wiekowej – szkoły ponadgimnazjalne pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Babut z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, miejsce drugie zajęła Karolina Kuna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku, miejsce trzecie zdobyła Joanna Grzyb z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu. W tej kategorii jurorzy wyróżnili Ernesta Bąka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu.

Festiwal zakończył się ogłoszeniem werdyktu jury w dwóch kategoriach  oraz  wręczeniem nagród, statuetek i dyplomów. Zwycięzcy otrzymali sprzęt elektroniczny, książki oraz artykuły sportowe.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook