Dzisiaj jest sobota, 31 października 2020 r., 305 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
CHEM-MAX
"Ostatni raz z moją klasą"...czyli pożegnanie maturzystów w Zielonym
Dodał: ED, 02-05-2016 13:07, odsłon: 3520

W piątek 29 kwietnia maturzyści Zielonego po raz ostatni spędzili dzień w murach szkoły. Pożegnanie było bardzo dużym przeżyciem dla uczniów. Zielone to miejsce, w którym na zawsze pozostawili cząstkę siebie. 

 
 

- Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w Waszej pamięci. Oto dziś otrzymujecie świadectwa ukończenia szkoły średniej. Osiągnęliście cel, który sobie wyznaczyliście kilka lat temu. Ta wyjątkowa chwila skłania do refleksji i podsumowań – tymi słowami rozpoczęła swoje wystąpienie dyrektor szkoły

 

Absolwentami Zielonego zostali uczniowie z czterech klas technikum – IV FT , 4BT, 4IT, IV ET, IV RT oraz słuchacze zaocznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

 

W tym doniosłym wydarzeniu wzięli udział: Agnieszka Stępień - dyrektor ZS, Adam Kacperczyk – wicedyrektor ZS, Marta Łuczyńska – przewodnicząca Rady Szkoły, Beata Fila – wychowawczyni klasy 3 LO dla Dorosłych, Elżbieta Deja – wychowawczyni kasy IV FT, Artur Kwiecień- wychowawca klas: 4BT i 4ET, Robert Jurek – wychowawca klas IV IT i IV RT oraz rodzice maturzystów, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie klas młodszych.

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 naukę w ZS ukończyło 82 uczniów szkoły młodzieżowej

i szkoły dla dorosłych. Najlepsze wyniki w technikum uzyskali: Karolina Kacperczyk z klasy IV BT, Emilia Styś z klasy IV BT, Mateusz Kuciara z klasy IV ET, Marta Kamela z klasy IV BT, Natalia Grosiak z klasy IV FT, Monika Delega z klasy IV FT, Anna Zając z klasy IV RT, oraz Tomasz Bukowicki i Patryk Oraniec z klasy III LO dla Dorosłych.

 

 

- Oprócz osiągnięć w nauce wielu spośród Was sławiło imię szkoły uczestnicząc w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, pracując na jej rzecz oraz propagując idee wolontariatu – mówiła dyrektor Zielonego

 

Niektórzy uczniowie Zielonego zostali nagrodzeni książkami i dyplomami. W latach 2012 -2016 osiągnęli znaczące sukcesy w różnego typu konkursach i olimpiadach

 

 

NAGRODZENI UCZNIOWIE

1.Międzypowiatowy Konkurs Historyczny "Historia multimedialnie" (IV edycja) - II miejsce w kategorii "Powstanie styczniowe w moim regionie" zajął Mateusz Kielich z kl. IV ET.

 

2. Ogólnopolski Konkurs "Pamięć nieustająca" (I edycja) - wyróżnienie w kategorii dokument otrzymała Joanna Nowak z kl. IV FT.

 

 

3.Ogólnopolski Konkurs z okazji XIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Lokalny ekorozwój" - nagrody i wyróżnienia otrzymały Kamela Marta i Emilia Styś z klasy IV BT; uczennice zostały laureatkami konkursu na etapie wojewódzkim zdobywając mandat do parlamentu młodzieżowego i w nagrodę uczestniczyły jako posłanki w XIX sesję SD i M w 2013 roku.

 

4. Ogólnopolski Konkurs "Pamięć nieustająca" (II edycja). Nagrodę główną za pracę albumową otrzymała Monika Delega z kl. IV FT. Uczennica uczestniczyła w wycieczce do Włoch na Monte Cassino, a ZS im. J. Śniadeckiego w Pionkach zdobył I miejsce w Polsce – Grand Prix Polski.

 

5.Ogólnopolski Konkurs Historyczno – Literacki "Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni". Wyróżnienie i tytuł laureatki na etapie regionalnym otrzymała Monika Delega –w kategorii prac plastycznych.

 

6. Ogólnopolski Konkurs Historia i Życie pod hasłem "Żydzi w naszej pamięci" (VIII edycja). Certyfikat otrzymał Adrian Markowski z kl. IV IT.

 

7. Ogólnopolski Konkurs "Pamięć nieustająca" – III edycja. Nagrodę główną i wyróżnienia na etapie ogólnopolskim otrzymali Bogusz Patryk – kl. IV IT, Monika Delega – kl. IV FT, Styś Emilia – kl. IV BT i Kamela Marta – kl. IV BT. Ponadto Zielone zdobyło I miejsce w Polsce – Grand Prix Polski – po raz drugi.

 

8.Regionalny Konkurs o Unii Europejskiej. Organizatorem i fundatorem wycieczki studyjnej do Brukseli był poseł do Parlamentu Europejskiego – dr Zbigniew Kuźmiuk. Laureatką konkursu została Emilia Styś. Uczennica uczestniczyła w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego.

 

9.W konkursie "Fotopołowy" organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach I miejsc zdobyła Natalia Grosiak z kl. IV FT.

 

10.W konkursie organizowanym przez Wolskie Centrum Kultury w Warszawie pod nazwą "Trzy rzeczy, które chciałbym zmienić", II miejsce zdobyła Karolina Sot z kl. IV FT.

 

- Podziękowania składam także waszym nauczycielom i wychowawcom. To oni wspierali was we wszystkich przedsięwzięciach – mówiła Agnieszka Stępień - Życzę Wam, abyście umieli odróżnić ziarno od plew, prawdę od fałszu. Pamiętajcie, że człowiek zawsze ma wybór i to Wy decydujecie o tym, jakie będzie Wasze życie. Wierzę, że dzięki swoim rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz naszej szkole staliście się przede wszystkim dobrymi ludźmi - dodała dyrektor Zielonego.

 

W imieniu tegorocznych absolwentów podziękowania za trud włożony w ich edukację przekazał Damian Gębczyk z klasy IV FT. Symbolem wdzięczności maturzystów były kwiaty, które wręczono nauczycielom i wychowawcom.

 

- Dzisiejszy dzień jest dla Was wyjątkowy. Rozpoczniecie wędrówkę w dorosłość. Życzymy Wam, jak najlepszych wrażeń z tej podróży – powiedział Piotr Chmielewski z klasy III FT, przedstawiciel klas przedmaturalnych.

 

- Serdecznie gratuluję swoim uczniom i słuchaczom osiągniętych wyników. Pragnę też podziękować panu Markowi Wierzbickiemu za przekazanie nagród laureatom konkursów historycznych - podsumował pracę ze swoimi uczniami Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: ED
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Piątek był już szóstym dniem z rzędu, w którym w Pionkach odbywały...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Cmentarze będą zamknięte w dniu Wszystkich Świętych. - W sobotę, niedzielę oraz ...
Fot. por. Paweł Wójcik/ZK Żytkowice
28 października funkcjonariusze Służby Więziennej uczcili pamięć poległych bohat...
Od 2 listopada obsługa klientów we wszystkich placówkach ZUS w pon...
Fot. archiwum Pionki24
Ruszył nabór wolontariuszy, którzy chcą wspomóc organizację...
Fot. Zdjęcie pochodzi z 2019 roku. (od prawej - była prezes ekoPionki Dorota Sadurska)
Rada Nadzorcza 27 października odwołała prezes spółki miejskiej ekoPionki...
Fot. archiwum Pionki24
29 i 30 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Pionkach podjęto dec...
Fot. Photo LadyM.
Jego przygoda z motoryzacją zaczęła się już w najmłodszych latach. Prowadzi na F...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mieszkańcy wielu polskich miast wyszli w środę na ulice, aby manifestować sw&oac...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach poinformowało, że z...
Fot. Urząd Gminy w Jedlni-Letnisku
W gminie Jedlnia-Letnisko w ostatnim czasie powstały kolejne trzy place zab...
Fot. archiwum Nadleśnictwa Radom
Okres przed dniem Wszystkich Świętych to czas wytężonej pracy Straży Leśnej. Wią...
Igor jest uczniem Szkoły Specjalnej w Pionkach, uczęszcza do siódmej klas...
Fot. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej
W okresie pandemii Wojska Obrony Terytorialnej odgrywają znaczącą rolę w stabili...
Mazowieccy policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED w ubiegłym tygodniu zatrzyma...
Fot. archiwum - Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Jak co roku ekoPionki uruchamia na 1 listopada dodatkowe kursy autobusu komunika...
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W Pionkach podobnie jak w innych polskich miastach odbywają się kolejne protesty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
U jednej pracownicy Przedszkola nr 2 „Lipowy Zakątek” w Pionkach wyk...
Fot. archiwum
Do wypadku w zakładzie Mesko doszło po godzinie siódmej. W trakcie produk...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
My Center
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
DZIAŁKA POD DOM JEDNORODZINNY
Działka budowlana pod dom jednorodzinny, położona w Pionkach przy ulicy Szkolnej. Powierzchnia 348 m2. Prąd, gaz, woda, kanalizacja w ulicy. Obecnie krzewy i drzewka owocowe.
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE - PIONKI, UL. BOH. STUDZIANEK
75 m2 , 3-piętro,  4 pokoje, hall, WC, łazienka, balkon, piwnica. Na wyposażeniu meble kuchenne,  kuchnia gazowa z piekarnikiem gazowym, zmywarka. Mieszkanie jest po częściowym remoncie. Przed budynkiem wybudowano nowy wygodny parking samochodow...
SPRZEDAM MIESZKANIE
SPRZEDAM MIESZKANIE
Sprzedam mieszkanie 27m2 na 3 piętrze, kawalerka, ul. Kozienicka.
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
KOREPETYCJE Z MATEMATYKI
Mam wieloletnie doświadczenie, solidnie przygotowuję do klasówki, egzaminu. Pomogę nadrobić zaległości, zrozumieć trudny materiał. Zapraszam ósmoklasistów i uczniów szkół średnich. Odpłatnośc 30-45 zł/godzina.   ry...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992